АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА
Неочекуван напад на легендата на Челси: Канте? Тој не е ниту техничар, ниту лидер…
Францускиот ас, Н’ Голо Канте веќе втора година по ред ги воодушевува сите кога се во прашање клупските настапи и е на добар пат да сврзе две титули во Премиер ...
ФУДБАЛ
Казна од УЕФА за Барселона поради однесувањето на играчите и навивачите
ФУДБАЛ
Иниеста: Реал има играч со брутален талент во својот тим
ФУДБАЛ
Немања Видиќ со поддршка за Мурињо и Манчестер
ФУДБАЛ НАЈНОВИ | НАЈЧИТАНИ
Неочекуван напад на легендата на Челси: Канте? Тој не е ниту техничар, ниту лидер…
Францускиот ас, Н’ Голо Канте веќе втора година по ред ги воодушевува сите кога се во прашање клупските настапи и е на добар пат да сврзе две титули во Премиер лигата.
ФУДБАЛ
Станува збор за две работи: Тоти посочи за што најмногу се кае во неговата кариера
ФУДБАЛ
Нејмар со магични потези го реши Уругвај, Годин призна: Тој секогаш прави разлика…
ФУДБАЛ
Селекторот на Албанија: Ако ја победиме Италија јас…
ФУДБАЛ
Ван Нистелрој без колебање го издвои најдобриот соиграч во кариерата: Мило ми е што заиграв со најдобриот на сите времиња
КОШАРКА НАЈНОВИ | НАЈЧИТАНИ
Портланд ја продолжува потерата по Денвер
Кошаркарите на Портланд и Далас ја продолжија потерата по осмопласираниот Денвер во борбата за пласман во плејофот во Западната конференција, откако изминатата ноќ забележаа победи во дуелите со Њујорк, односно ЛА Клиперс.
КОШАРКА
Ефес се пласира во Топ 8
КОШАРКА
Денвер го сруши шампионот Кливленд
КОШАРКА
НБА историја: Вестбрук до трипл-дабл без промашен шут
КОШАРКА
Нов рекорд за Голден Стејт
РАКОМЕТ НАЈНОВИ | НАЈЧИТАНИ
Борозан и Симиќ нема повеќе да играат за Црна Гора, добиле понуди од други репрезентации
Најдобрите црногорски ракометари, Вуко Борозан и Небојша Симиќ го известиле Ракометниот сојуз на Црна Гора дека повеќе нема да настапуваат за репрезентацијата. Борозан и Симиќ се решиле на ваков чекор бидејќи добиле понуди од други национални тимови, во иднина да настапуваат воза нив.
РАКОМЕТ
РК Вардар меѓу најдобрите 4 екипи во Европа
РАКОМЕТ
Раул Гонзалез, можна опција за селектор на македонската репрезентација
РАКОМЕТ
Завршниот турнир во СЕХА ќе се игра во Белорусија
РАКОМЕТ
Червар на промоцијата во Загреб: Го прифаќам предизвикот, сакам да се докажувам
МОТОСПОРТ НАЈНОВИ | НАЈЧИТАНИ
Култхард не верува во чудо во Мекларен
Возачот со најголем стаж во Мекларен, Дејвид Култхард и со 150 трки за тимот зад себе, смета дека би било рамно на чудо и магија доколку Мекларен Хонда станат конкурентни годинава.
ФОРМУЛА 1
Верстапен и Рикардо бараат повеќе
ФОРМУЛА 1
Перез смета дека сè е можно во Австралија
ФОРМУЛА 1
Бриаторе не е импресиониран од Ферари
ФОРМУЛА 1
Берни не сака да биде критикуван
ДРУГИ СПОРТОВИ НАЈНОВИ | НАЈЧИТАНИ
Осмиот носител пресилен за Јотовски во Тунис
Најдобриот македонски тенисер, Томислав Јотовски не успеа да го мине второто коло на ИТФ фјучерсот во Хамамет, Тунис.
ТЕНИС
Рафаел Надал го шири бизнисот со ресторани
ТЕНИС
Ѓорческа по три часа падна во Санта Маргарита Ди Пула
МАРАТОН
Претпоследниот бран на пријавување до 31-ви март за Виз Ер Скопскиот маратон
ТЕНИС
Рафаел Надал спремен да го освои Мастерсот во Мајами
ИНТЕРВЈУ  
Ѓорѓи Кузмановски: Денес сум здрав и витален 76 годишен активен пензионер благодарение на здравите навики и спортот
Роден во с. Буф Егејска Македонија 1942 година, Ѓорѓи растел со нескротлив дух и силна желба за натпреварување, себенадминување и исконски порив да докаже дека ...

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Ван Нистелрој без колебање го издвои најдобриот соиграч во кариерата: Мило ми е што заиграв со најдобриот на сите времиња
Руд Ван Нистелрој сосема заслужено го имаше добиено епитетот вистински „убиец“ во противничкиот шесн...
ФУДБАЛ
Иниеста: Реал има играч со брутален талент во својот тим
ФУДБАЛ
Паулињо шоу во Уругвај, Меси го среди Чиле
ФУДБАЛ
Неочекуван напад на легендата на Челси: Канте? Тој не е ниту техничар, ниту лидер…
ФУДБАЛ
Казна од УЕФА за Барселона поради однесувањето на играчите и навивачите

ВИДЕО  
За нокаутот на Марк Диакис зборува целиот свет

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'
НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум