АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАНОВИТЕТИТЕХНОЛОГИЈАЗАНИМЛИВОСТИ
ТЕХНОЛОГИЈА
Швеѓаните ги "истркалаа" автономните камиони без шофери на најбезбедните патишта во светот
ЗАНИМЛИВОСТИ
Дали знаете колку заработува Порше од еден продаден автомобил?
НОВИТЕТИ
Удобен, брз и безбеден: Ова е новиот Lexus LS 500h
НОВИТЕТИ  
Шеста генерација на Поло: Што ќе донесе овој автомобил кој успешно се продава веќе 42 години?
На Саемот за автомобили во Франкфурт во септември, Фолксваген ќе ја претстави шестата генерација на Поло - „малиот“ автомобил кој што успешно се продава веќе 42...
ТЕХНОЛОГИЈА НАЈНОВИ | НАЈЧИТАНИ

ТЕХНОЛОГИЈА
Еве како Илон Маск го замислува автомобилскиот пазар за 10 години
Шефот на Тесла смета дека за десет години ќе биде прилично необично да се произведуваат автомобили кои што не се целосно автономни.
 

ТЕХНОЛОГИЈА
Touch Screen Window System: Пристигнува технологија за спуштање на прозорот само со допир
Од јужнокорејски SsangYong Motor објавија дека се подготвени на пазарот да ги лансираат првите системи за отворање на прозорците со допир.

ФОЛКСВАГЕН
Ве нервира чистењето на замрзнатото ветробранско стакло? Фолксваген има револуционерно решение
Отстранувањето на снегот и мразот од ветробранското стакло на автомобилот не е омилена работа кај возачите - па затоа, инжинерите на Фолксваген се потрудија да пронајдат решение за тоа.

ТЕСЛА
Новитет од Тесла: Уште еден чекор поблиску кон целосна автономија...
Надградбата на автопилотот на Тесла претставува уште еден чекор понапред кон воведувањето на целосна автономија на нивните автомобили.

ТЕСЛА МОТОРС
Ова е "видовитиот" авто-пилот на "Тесла"
На снимката, авто-пилотот кочи за да избегне судир на автопатот, иако самиот возач сè уште не го гледа

АУДИ
Ауди го претстави автомобилот кој што „комуницира" со семафорите
Со оглед на напредокот на технологијата во автомобилската индустрија, прашање на време е кога автомобилите ќе комуницираат меѓу себе и со останатата инфраструктура со цел да се зголеми безбедноста во сообраќајот. Последната иновација на ова поле пристигнува од Ауди.
ЗАНИМЛИВОСТИ НАЈНОВИ | НАЈЧИТАНИ

АВТОМОБИЛИ
Опасно е да се користат зимските гуми во лето!
На 15 март истекува законската обврска за поседување на зимска опрема во возилата. Но најголемата грешка што ја прават возачите е што продолжуваат да ги користат возилата со зимските гуми.
 

ЗАНИМЛИВОСТИ
За сите љубители на Порше: Ова се 5-те најдобри концепти, од кабриолетот Cayenne, до спектакуларниот Mission E
На YouTube каналот на Порше се претставени некои навистина уникатни концептни студии на автомобили, меѓу кои се најде Cayenne во кабриолет издание, како и Mission E.

АВТОМОБИЛИ
Почина креаторот на лада Нива: “Возилото не е како коњак и не станува подобро со годините”
Неколку седмици пред 40-тиот јубилеј, на еден од најуспешните советски автомобили на сите времиња ВАЗ-2121( лада Нива), почина неговиот главен конструктор Пјотр Михајловиќ Прусов, објавија во понеделникот од Волжката фабрика за автомобили.

ЗАНИМЛИВОСТИ
Сето ова го возел последниот руски цар: Николај Втори имал повеќе од 20 автомобили и сите ги обожувал
Последниот руски император, царот Николај Втори, бил страствен љубител на автомобили, па не е за чудење што го имал најголемиот возен парк од сите европски монарси.

ЗАНИМЛИВОСТИ
Првиот човек на Ферари: Многу луѓе купуваат Ламборџини затоа што не можат да ги купат нашите автомобили
Веќе неколку години по ред, Ферари ја подигнува бројката на продадени автомобили, а истото се очекува и оваа година кога италијанскиот производител очекува продажба на нешто помалку од 8500 примероци.

АВТОМОБИЛИ
Во Германија претреси и истрага против „Audi“
Државното обвинителство во Минхен покрена во средата истражна постапка против „непознати лица“ во компанијата „Audi“, а истрага е започната по претресите на во седиштето на компанијата во Инголштад во средата утрото, кои се поврзуваат со скандалот околу софтверот за манипулирање при тестовите за штетните издувни гасови на дизел моторите во рамките на концернот „Volkswagen“, на кој му припаѓа и „Audi“.
 
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Опасно е да се користат зимските гуми во лето!
На 15 март истекува законската обврска за поседување на зимска опрема во возилата. Но најголемата гр...
НОВИТЕТИ
Шеста генерација на Поло: Што ќе донесе овој автомобил кој успешно се продава веќе 42 години?
ЗАНИМЛИВОСТИ
Сето ова го возел последниот руски цар: Николај Втори имал повеќе од 20 автомобили и сите ги обожувал
ЗАНИМЛИВОСТИ
Првиот човек на Ферари: Многу луѓе купуваат Ламборџини затоа што не можат да ги купат нашите автомобили
НОВИТЕТИ
Суперавтомобил во вистинска смисла на зборот: Ова е McLaren 720S

ВИДЕО  
Овој мотоциклист дефинитивно успеа да ја измами смртта!


ФОТО  
30 автомобили кои зимата ги претвори во уметнички дела
НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум