АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО

МОДА И УБАВИНА
Без Фотошоп и филтери: Облекла танга костим за капење и гордо ја покажала својата „плус сајз“ позадина
Откако направи вистинска револуција во модната индустрија во улога на „плус сајз“ манекенка, Ешли Грејем (29) продолжува да ги руши наметнатите стандарди на убавина позирајќи во заводливо бикини на Флорида.
 

МОДА И УБАВИНА
Ева Мендес прекрасна во новата кампања на New York & Company
Само шест месеци по раѓањето на ќерката, Ева Мендес се појави во новата кампања на брендот New York & Company, за актуелната сезона.
22.03.2017, 10:54

РАЗЛИЧЕН ИЗГЛЕД
Пријателство кое „боде очи“: „Што им е грижа на другите луѓе што ние две се дружиме?“
Кога ќе објавите фотографија со својата најдобра пријателка сигурно не очекувате некој да ве обвини дека себеси сте се истенчиле во Фотошоп, а нејзе сте ја „зголемиле“...
21.03.2017, 22:00

МОДА И УБАВИНА
Видете го нејзиното тело! Вака изгледа само 9 дена по породувањето, а еве како се храни додека го дои бебето
Една млада мајка го покажа своето совршено стомаче само девет дена по породувањето.
21.03.2017, 16:29

МОДА И УБАВИНА
Целулитот не го уништува нивното расположение: А, едната од нив е модел!
Долго време никој не му обрнуваше внимание, а потоа целулитот ја доби етикетата на најголемиот недостаток на женското тело.
20.03.2017, 19:11

МОДА И УБАВИНА
Што се случува кога ги носите пластичните чизми на Кајли Џенер?
Кланот Кардашијан – Џенер веќе долги години е еден од најозборуваните и на многумина најомилени, па оттука сѐ она што ќе излезе оттаму, некако мора да е модерно и добро.
20.03.2017, 15:45

МОДА И УБАВИНА
Четирите големи тајни на восхитувачката убавина на Русинките
Кога ќе кажеме Русинка, прва асоцијација ви е убава жена – жена со крупни очи, светла коса... Марија Шарапова, Ирина Шајк, Ана Курникова...
17.03.2017, 19:24

МОДА И УБАВИНА
Дошла во фризерско студио со премногу запуштена коса: Реакцијата на фризерката го разбранувала цел свет!
Откако ја слушнала нејзината потресителна приказна, фризерка не можела да остане рамнодушна..
17.03.2017, 16:25

МОДА И УБАВИНА
Анџелина Џоли одбрала совршен фустан, но еден детал на неа е алармантен!
Анџелина Џоли, актерка и Висок комесар на Обединетите нации за бегалци, вчера присуствувала на годишното предавање на фондацијата "Sergio Vieira de Mello" во претставништво на ОН во Женева. Таа била елегантна, посветена, сериозна и она што е највидливо во нејзиниот случај – преслаба.
16.03.2017, 19:06

МОДА И УБАВИНА
Првата Мис-Европа била Југословенка: Мажите воздивнувале по неа, а таа им носела само несреќа
Штефица Видачиќ е родена во 1905-та година во Пожега, а работела во кафуле во Загреб. На 22 години била крунисана за мис Загреб, па Мис на Кралството на Србите и Хрватите, а потоа во Берлин и за првата Мис-Европа.
16.03.2017, 15:16

МОДА И УБАВИНА
Меган Фокс: „Секс симбол“ не е нешто што ме навредува
После само пет месеци по раѓањето на третото дете, Меган Фокс одлучи да биде заштитно лице на компанијата за долна облека „Frederick’s of Hollywood“, каде истовремено е и ко-сопственик.
16.03.2017, 10:57

МОДА И УБАВИНА
После 17 години изгледа исто: Џенифер Анистон ја платила оваа астрономска сума за да остане вечно млада
Ретко кој на прв поглед би поверувал дека разликата помеѓу овие две фотографии е неверојатни 17 години! Се` е исто – црниот фустан со длабоко деколте, бронзениот тен, светлата коса.. Она во кое успеала Џенифер Анистон (48) е сон на сите жени, но овој младолик изглед ѓаволски чини...
15.03.2017, 17:10

МОДА И УБАВИНА
Една од најбараните манекенки: „Често ми зборуваат дека сум дебела и грда“
20 – годишната манекенка Хејли Болдвин е една од најбараните манекенки на денешницата.
14.03.2017, 20:30

МОДА И УБАВИНА
"Не изгледаше толку самосвесна кога ги рашири нозете на последната фотографија на Инстаграм"
Откако прозборела за несигурноста во врска со сопственото тело, бикини моделот Стиви Алгер добила непријатна порака од сопственикот на брендот за бикини.
14.03.2017, 12:59

МОДА И УБАВИНА
Научниците докажаа: Ова е бојата што му прилега секому!
Веројатно секој од нас има посебна боја која смета дека најдобро му прилега и најчесто купува парчиња во таа нијанса.
14.03.2017, 11:52

МОДА И УБАВИНА
Ова никој не го очекуваше од неа: Ријалити ѕвездата изненади со својот изглед
Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан се појавила на една гала вечер во Лос Анџелес и сите присутни ги изненадила со својот изглед.
13.03.2017, 20:10

МОДА И УБАВИНА
Сакала да се пофали со позадината во најкусите шорцеви, но сите гледале во нешто друго
Пејачката Лејди Гага никогаш не била срамежлива кога станува збор за провокативното облекување. Атрактивните стајлинзи не ги носи само на бината, туку и во секојдневниот живот, но поради една работа овие минијатурни шорцеви не биле најдобриот избор за неа. Погледнете и сами зошто...
11.03.2017, 18:07

СКОПЈЕ
За стилот, компромис нема – цела естрада на отворањето на City Box – sneakers and stuff!
Спротивностите се привлекуваат. А кога станува збор за стилот, тука компромис нема - го носиш тоа што те прави подобар, наместо подобен. Свесен, наместо наивен.
11.03.2017, 16:00

МОДА И УБАВИНА
"Ова е одвратно, како не ви е срам?!" Дали и вие забележувате што не е во ред со жените на рекламата на Гарниер?
Козметичкиот гигант Гарниер се најде на удар од сите страни откако ја започна новата кампања. Проблемот со неа е што прикажува само слаби, бели жени од средната класа.
11.03.2017, 15:15

НЕКОГАШ И СЕГА
Поголем нос, темна коса... Еве како изгледала Иванка Трамп порано
Би било лага да се каже дека Иванка Трамп не е прекрасна жена, но судејќи по нејзините стари фотографии, таа немала отсекогаш толку складни црти на лицето.
10.03.2017, 22:03

МОДА И УБАВИНА
Avon ја претстави линијата Mark која ги инспирира девојките да креираат
За сите девојки кои шминката ја гледаат како начин да се изразат, да ја истакнат својата личност, да бидат забележани и креативни, компанијата Avon креираше нова линија Mark која е составена од смели и впечатливи мејкап производи. Промоцијата на новата линија ги израдува вистинските љубители на декоративна козметика кои знаат дека шминкањето е уметност.
10.03.2017, 11:56

МНОГУ ПРОВОКАТИВНО
Славната русокоса ги покажала брадавиците во провиден фустан и стана сензација на интернет
Најпознатата модна блогерка, Кјара Ферањи, го шокираше модниот свет со оваа храбра комбинација.
09.03.2017, 19:06

МОДА И УБАВИНА
Сакаме да носиме црно од глава до пети
За „црно од глава до пети" не постои сезона и не постои време. Едноставно монохроматските стајлинзи во црна боја се класика и секогаш сигурна варијанта во моменти кога не знаете што да облечете, а треба да изгледате шик, елегантно и софистицирано.
09.03.2017, 11:55

ПРЕТЕРАЛА
Се надминала сама себе: Бијонсе ја облекла својата ќерка во фустан од 26.000 долари!
Пејачката Бијонсе, која моментално е бремена со близнаци, присуствувала на премиерата на филмот „Убавицата и ѕверот“. Оваа прилика во Холивуд била идеална за мајката и ќерката да се забавуваат. Како што неодамна себеси се почестила со прескапо парче облека, така сега ја облекла петгодишната Блу Ајви во фустан од 26.000 долари.
08.03.2017, 20:02

МОДА И УБАВИНА
Младата пејачка ги покрила голите гради само со голем ремен
Пејачката Хелси се погрижила да не помине незабележано на доделувањето на наградите на радио станицата iHeartRadio, па облекла необична, провокативна модна комбинација.
07.03.2017, 18:30

МОДА И УБАВИНА
Првата насловна на арапското издание на „Вог“
Првото издание на арапскиот Вог ќе биде токму мартовското. Ова, воедно ќе биде и првото издание на списанието на пазарот на Средниот Исток.
07.03.2017, 10:57

СМЕЛ ИЗБОР
Наскоро ќе наполни 50 години, но не се откажува од вакво деколте!
Кога еднаш ќе изградите сексапилен имиџ, тешко е да се откажете од него. Барем така е во случајот на Памела Андерсон, канадско – американска актерка, која со децении важи за секс симбол и за четири месеци ќе наполни 50 години, а и понатаму се облекува провокативно како и порано.
06.03.2017, 22:00

МОДА И УБАВИНА
Модно промашување: Мисли дека облекла комбинезон, но ова изгледа како одело за нуркање!
Пејачката Никол Шерзингер, за разлика од повеќето славни дами, често сака да носи комбинезони. И ретко кому му стајат толку добро како нејзе. Но, кога ќе претера, ниту нејзе не можеме да ѝ прогледаме низ прсти. Најновото модно издание на атрактивната пејачка било, во најмала рака, чудно.
06.03.2017, 19:29

МОДА И УБАВИНА
15-то издание на Моден викенд Скопје /пролет-лето/ 2017 „PURE INDIVIDUALITY“
Под мотото „PURE INDIVIDUALITY “, Моден викенд Скопје на своето петнаесетто јубилејно издание кое ќе се одржува од 31 март до 2 април, во салонот на „Порше Македонија“ ќе ја слави вистинската женска убавина и посебноста која секоја жена ја носи.
06.03.2017, 10:51

МОДА
„Сакај ги своите облини“: Рекламата на Зара налути многу жени
Ирската подружница на Зара објавила нова рекламна кампања која ги слави женските облини и со неа налути многу жени.
04.03.2017, 15:54

МОДА И УБАВИНА
Нејзината насмевка вреди милион долари, нозете ѝ се вистинска сензација: Но, кога ќе ја извади шминката...
Кога ќе се споменат холивудски ѕвезди со најубава насмевка, многумина веднаш помислуваат на неа. Кога се прават листи на ѕвезди со најатрактивни нозе, на многумина прво на ум им паѓа нејзиното име – Џулија Робертс. Убавината на харизматичната бринета е добро позната, а дали така изгледа и без шминка?
03.03.2017, 20:30

МОДА И УБАВИНА
Манго лансира нова еко-модна линија
Минатата година Манго го лансираше проектот Take Action кој вклучува низа активности насочени кон креирањето на бизнис модел врз основа на самоодржливи критериуми и поеколошки процеси. Компанијата моментално развива план кој ќе вклучува идни иницијативи во оваа сфера.
03.03.2017, 13:19

ВИСОКА МОДА
Садизам, расизам и "шверц на малолетнички" владеат со светот на високата мода
Судирот поради наводното злоставување на манекенките зад сцената, фрлил сенка над Модната недела во Париз, каде најпознатите светски креатори ги претставиле своите колекции.
03.03.2017, 10:15

МИЛАНСКА МОДНА НЕДЕЛА
Moschino ги облече своите манекенки во отпад – буквално!
Миланската модна недела беше во центарот на вниманието откако Moschino ја претстави својата колекција за претстојната есен 2017. година.
02.03.2017, 15:59

МОДА И УБАВИНА
Минатата вечер сите гледале во провокативното деколте на атрактивната актерка
Провокативното облекување е светски тренд и со него се сретнуваме на секое место, на секоја јавна манифестација, без оглед на нејзиниот повод. Со месеци наназад во Велика Британија шетаат разголени ѕвезди, а минатата вечер во Лондон во провокативно издание се појавила и актерката Бри Ларсон.
01.03.2017, 22:00

МОДА И УБАВИНА
Селин Дион ги лансираше чантите со нејзин потпис
Во јуни минатата година пејачката Селин Дион најави дека ќе покрене свој бренд, кој ќе се состои од повеќе сегменти – облека, модни додатоци, козметика, мебел...
01.03.2017, 11:18

МОДА И УБАВИНА
Денес се модни икони, но дали отсекогаш имале добар моден вкус? Старите фотографии ќе ни откријат!
Доделувањето на Оскарите оваа година ни донесе фантастични тоалети, бидејќи оваа традиционална манифестација и модата одат во пар веќе со децении. А, како што спектаклот стануваше сè погламурозен, така и неговите гостинки стануваа сè поубави и сè подобро облечени.
28.02.2017, 18:53

ОДЛИЧЕН ИЗБОР
Голо и секси, а воопшто не изгледа вулгарно: Таа покажа како се прави тоа!
Таа секогаш нè воодушевува на црвениот тепих. Позната е по длабокото деколте кое го носи со вкус и стил, па затоа не е никакво изненадување дека на забавата по доделувањето на Оскарите уште еднаш сите очи биле вперени во нејзината секси тоалета!
27.02.2017, 22:00

МОДА И УБАВИНА
Оскари 2017: Модата на црвениот тепих - Никол Кидман, Ема Стоун и Џесика Бил блескаат меѓу овогодинешните најдобро облечени ѕвезди
Како што сезоната на награди поблека се приближува до крајот, Холивуд повторно беше домаќин на со нетрпение очекуваната и начичкана-со-ѕвезди филмска церемонија на годината - Доделувањето на Оскари. Црвениот тепих беше најинтензивно разгледан и осудуван оваа година, па еве кои се разултатите за најдобро облечени.
27.02.2017, 11:45

МОДА И УБАВИНА
Моделот со хиџаб кој ги освои модните писти
Само една недела откако за прв пат се појави на модното шоу на Канје Вест во Њујорк, прекрасната Халима Аден го освојува Милано.
27.02.2017, 10:58

МОДА И УБАВИНА
Бела Хадид воодушевила со својот изглед: На себе ставила само дијаманти и го украла шоуто!
Познатата манекенка Бела Хадид (20) се појавила на еден настан во Милано и ги маѓепсала сите со својот стајлинг.
25.02.2017, 18:42

ПРОВОКАТИВЕН СТИЛ
Актерката се појавила на црвениот тепих без долна облека: Разголените фустани земаат сè поголем замав
Светските дизајнери ѝ рекоа големо „да“ на разголената облека која повеќе открива отколку што покрива. Славните дами, секоја на свој начин, носат провокативна гардероба. Една од нив е и актерката Анџела Сарафијан.
24.02.2017, 18:30

СТИЛОТ НА ПОЗНАТИТЕ
Модните лекции на Синди Крафорд кои немаат рок на траење
Една од најпопуларните икони на сите времиња, преубавата Синди Крафорд пред 4 дена го прослави својот 51-ви роденден. Во чест на нејзиниот беспрекорен изглед, и покрај годините што ги носи, Ви ги откриваме нејзините неприкосновени модни лекции кои секогаш ќе бидат актуелни.
24.02.2017, 17:24

МОДНА КАТАСТРОФА
Пејачката прошетала три катастрофални трендови: Долниот дел од сликата го крие најлошиот дел од комбинацијата
Никол Шерзингер важи за една од најубавите, но и најстилизираните дами. Затоа, сите се прашуваат што ѝ се случило сега...
23.02.2017, 19:08

БРИТ НАГРАДИ 2017
И секако, не може да поминеме без најлошо облечените на BRIT Awards 2017
Шарлот Крозби можеме слободно да ја прогласиме за лидер на најлошо облечените кои се појавија на Брит Наградите 2017-та.
23.02.2017, 15:20

МОДА И УБАВИНА
Везените апликации во сите варијанти се ултимативен хит
Влијанието на модните гиганти како што се Гучи и Долче и Габана секогаш е видливо преку трендовите што тие ги наметнуваат на ниво на глобалната модна сцена.
23.02.2017, 11:13

МОДА И УБАВИНА
Живејте го животот со полни гради како Италијанец
Италијанците важат за народ кој знае да ужива во малите моменти на задоволство како времето поминато со семејството, слушањето на омилениот албум, читањето на добра книга ...
23.02.2017, 09:44

ВРЕМЕПЛОВ
Погледнете како изгледаше црвениот тепих на Оскарите пред 20 години
Во 1997 година на 69-тото доделување на престижните награди Оскари, славните ѕвезди блеснале во сиот сјај. Тоа беше прекрасна година, а сега во пресрет на новите Оскари, ќе се потсетиме на тогашниот изглед на ѕвездите во кој веруваме дека ќе уживате!
22.02.2017, 19:38

НЕГА НА КОСА
Исхрана за здрава коса
Здравата, сјајна и бујна коса не произлегува само од квалитетните препарати – тука е битен и внесот на витамини и минерали преку исхраната.
22.02.2017, 17:23

МОДНИ ПРОМАШУВАЊА
Таа е движечка модна катастрофа
Никој не прави модни промашувања како пејачката Џој Вила. Од година во година, таа се појавува во јавноста во облека која е екстраваганција во обид, а всушност е модна катастрофа.
21.02.2017, 17:10

МОДА И УБАВИНА
Хуберт де Живанши: Модниот гигант кои ги ослободи жените од неудобните кроеви
Славниот француски моден дизајнер Хуберт де Живанши денес го прославува својот 90-ти роденден, а по тој повод ние ќе се потсетиме на неговата успешна кариера.
21.02.2017, 17:06

ВИСОКА МОДА
Како настанува бајката наречена “Dior couture фустан”?
Последната haute couture колекција на Dior беше диригирана од страна на италијански дизајнери, првите жени на чело на оваа реномирана француска куќа.
21.02.2017, 14:18

МОДА И УБАВИНА
Тилда Свинтон ви претставува одлична колекција очила за сонце
За многу кратко време, брендот Gentle Monster стана популарен помеѓу светските трендсетерки, но не помалку е познат и меѓу ѕвездите во Холивуд.
21.02.2017, 11:20

МОДА И УБАВИНА
На оваа „плус сајз“ убавица ѝ се заблагодаруваат жените ширум светот поради овие фотографии
Хантер Мекгрејди го направила она од кое се плаши речиси секоја жена – ги срушила сите табуа и на снимањето за магазинот „Sports Illustrated” го покажал вишокот килограми во бикини.
20.02.2017, 17:52

МОДА И УБАВИНА
Viva la Vita – духот на Италија во мирисливо шишенце
Честопати ни е потребно мало потсетување за да му се радуваме на секој нов ден и со полни гради да уживаме во ситните задоволства. Поради тоа AVON го креираше новиот парфем Viva la Vita, инспириран од Италија – земјата која зрачи со страст, посебна атмосфера и мириси, чии жители се познати по позитивниот став и хедонизмот.
20.02.2017, 12:52

МОДА И УБАВИНА
Пејачката продолжува да се појавува во разголени тоалети: Таа е најатрактивната трудница
Целата светска јавност беше воодушевена кога Бијонсе целосно гола објави дека е бремена. Потоа, на доделувањето на Греми наградите ги воодушеви сите појавувајќи се во прекрасна црвена тоалета со длабоко деколте, па настапи во костим сочинет само од златни синџири. Сега повторно се појави облечена во секси тоалета со длабоко деколте.
17.02.2017, 20:00

МОДА И УБАВИНА
Бела Хадид комплетно ги засени Кендал Џенер и Џиџи Хадид со нејзиниот "уличен" стил
Едноставно наречете ги новото "Свето тројство".. Во 90-тите оваа титула ја носеа Линда Евангелиста, Кристи Тарлингтон и Наоми Кембел, но мислиме дека е безбедно да се каже дека Кендал Џенер , Џиџи и Бела Хадид се новите наследнички.
17.02.2017, 12:27

МОДА И УБАВИНА
Открива еден интимен дел од телото: Ултра секси фустанот на „Диор“ кого славните убавици го обожуваат
Пред само неколку недели, целиот моден свет зборуваше за провидниот фустан од модната куќа „Диор“ во кој Бела Хадид ги покажа брадавиците. Сега ѝ се придружија и останатите славни дами, а последна од нив е актерката Сиена Милер која на премиерата во Берлин облекла многу сличен модел.
16.02.2017, 19:02

ЕСТЕТСКИ КОРЕКЦИИ
Можете ли да поверувате дека ова не е кукла? Има само 24 години, а на себе поправила сè
Ријалити ѕвездата Холи Хаган не крие дека имала многу пластични операции, но во последно време многумина и приговараат дека изгледа како восочна фигура, а не како вистинска жена.
16.02.2017, 14:31

МОДА И УБАВИНА
Секси затвореникот Џереми Микс ѕвезда на ревијата на Филип Плеин
Џереми Микс или попознат како секси затвореникот во кој преку ноќ се вљуби светската женска популација го имаше своето деби на ревијата на дизајнерот Филип Плеин во рамки на њујоршката модна недела.
16.02.2017, 12:14

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Без Фотошоп и филтери: Облекла танга костим за капење и гордо ја покажала својата „плус сајз“ позадина
Откако направи вистинска револуција во модната индустрија во улога на „плус сајз“ манекенка, Ешли Гр...
РАЗЛИЧЕН ИЗГЛЕД
Пријателство кое „боде очи“: „Што им е грижа на другите луѓе што ние две се дружиме?“
ЗДРАВЈЕ
Го забрзува метаболизмот: Ова е пијалокот поради кој Опра Винфри се преполови
ПАТУВАЊЕ
Рецепт за среќа: Корупцијата е премногу ретка, образованието е бесплатно, а просечен животен век е 80 години
МАКЕДОНИЈА
Енергетска ефикасност – приказна или реалност

ВИДЕО ВЕСТИ

На девојката со најголемата циста на светот ѝ беше отстранет тумор тежок неверојатни 31 килограми!
Предупредување: графички слики. Скенирањата откриле дека туморот и пораснал неверојатни 31 килограми за помалку од една година, оставајќи ја 24-годишната неименувана девојка од Мексико со ризик по нејзиниот живот
СКОПЈЕ
Познатиот француски готвач Оливер Бепмал во Македонија
ПАТУВАЊЕ
Хотелот на иднината е тука: Во пловечката капсула со само една соба удобно се сместуваат 4 лица!
МОДА И УБАВИНА
Првата Мис-Европа била Југословенка: Мажите воздивнувале по неа, а таа им носела само несреќа

ФОТО  
Зошто жените живеат подолго од мажите?

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум