АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО

ЉУБОВ И СЕКС
Ова се најчестите манипулации со чија помош мажите ги одведуваат жените во кревет
На секоја жена барем еднаш во животот и` се случило да заврши во кревет со некој маж непланирано, само затоа што мажите всушност се добри манипулатори кога станува збор за одведување на жените во кревет!
 

ЉУБОВ И СЕКС
Егзотика во кревет: Поза со која ќе имате незаборавен секс
Доколку ви здодејаа мисионерската поза, каубојката, доги стајл и останатите познати секс пози, еве една егзотична која целосно ќе го освежи вашиот сексуален живот.
20.03.2017, 21:04

ЉУБОВ И СЕКС
Дами, внимавајте! И науката потврдила дека овие мажи повеќе изневеруваат
Не е дека научниците ни открија топла вода, но навистина постои едноставен фактор на ризик кој им е заеднички на Бред Пит, Рајан Гослинг и останатите убавци од Холивуд.
18.03.2017, 11:20

ЉУБОВ И СЕКС
Сè што отсекогаш сте сакале да дознаете за оргазмот, но ви било срам да прашате
Чиј оргазам е подолг, кој го доживува почесто и дали игра важна улога сексуалната ориентација?
17.03.2017, 21:01

ЉУБОВ И СЕКС
Стара љубовна техника: Притиснете ја оваа точка на телото и ќе искусите незаборавен секс!
Оваа стара кинеска еротска техника гарантира незаборавно сексуално искуство, допринесува за растот на сензуалноста, сексапилот, а помага и при импотенција.
16.03.2017, 21:03

ЉУБОВ И СЕКС
Прашањето со кое нашиот син ни го спаси бракот
Од разговорот кој го поттикна син ни на такво прашање сфативме дека не можеме да продолжиме веќе така. А знаете што всушност најмногу не фрустрираше? Не фрустрираше што и покрај гласниот дом и тесниот простор - сепак се чувствуваме многу осамени.
16.03.2017, 12:03

НЕОБИЧЕН ПАР
Чесни сопружници: Тој е полицаец, а таа проститутка и одлично се согласуваат
Сара Џеј Фрост од Лондон му е сопруга на полицаецот Скот Фрост. Таа тврди дека работи како проститутка и дека заработува 130 фунти на час, а тоа воопшто не им пречело на нејзиниот сопруг и неговите колеги.
15.03.2017, 21:01

ЉУБОВ И СЕКС
Мистеријата е решена: Еве зошто мажите толку го сакаат аналниот секс
Аналниот секс им е возбудлив на мажите од самата помисла на него, а повеќето од нив мечтаат некогаш и да го остварат. Ова се трите главни причини зошто е тоа така.
13.03.2017, 21:34

ЉУБОВ И СЕКС
Осум цврсти докази дека вашиот партнер не ве цени
Ако вашиот партнер го препознаете во овие неколку точки, тогаш време е да го замените со подобар бидејќи очигледно не ве цени и почитува колку што еден маж би требал да си ја цени саканата избраничка
13.03.2017, 17:07

ЉУБОВ И СЕКС
5 работи кои мажите ги забележуваат за време на сексот, но нема да признаат!
Да, ќе го забележат сето тоа, но никогаш нема да ви признаат. Во продолжение прочитајте што се` мажите забележуваат за време на сексот.
11.03.2017, 11:12

ЉУБОВ И СЕКС
Нема возбуда ниту потреба за секс: Еве како живеат асексуалците
Нема сомнеж дека живееме во високо сексуализирано општество во кое сексот продава, порнографијата е насекаде околу нас, а физичката привлечност е неопходен аспект од овој модерен концепт.
09.03.2017, 21:00

ЉУБОВ И СЕКС
Мажите се едногласни: Овие осум работи ве прават лоши во кревет
Жената која е сосема задоволна со секој дел од своето тело и личност веројатно не е од оваа планета, но вашиот проблем не е во вашите недостатоци, туку во опседнатоста со нив.
08.03.2017, 21:00

ЉУБОВ И СЕКС
Жените кои го прават ова во кревет се посклони кон изневерување на партнерот
Ако жената долго и непрестано глуми оргазам, својата среќа и задоволство во сексот ќе посака да ги побара на друго место, открило едно ново истражување.
07.03.2017, 20:57

ЉУБОВ И СЕКС
Мажите кои ја имаат оваа крвна група најчесто „потфрлаат“ во кревет
Се чини дека и крвната група има влијание врз потенцијата, барем според научниците кои проучувале мажи со различни крвни групи и дошле до одредени заклучоци...
06.03.2017, 21:00

ЉУБОВ И СЕКС
Колку треба да трае сексот за жената максимално да ужива?
Истражувањата докажале дека просечното траење на сексот е помеѓу 5.5 и 7.5 минути. Но, дали тоа е доволно за жената максимално да ужива во сексот? Дознајте во продолжението на текстот.
03.03.2017, 21:23

ЉУБОВ И СЕКС
Еве зошто лезбејките имаат почести оргазми од хетеросексуалните жени
Не е случајно тоа што 61.6 отсто од хетеросексуалните жени велат дека доживуваат оргазми често или секогаш, а 74.7 отсто од лезбејките го тврдат истото.
02.03.2017, 20:45

ЉУБОВ И СЕКС
Пет фази во секоја врска: Ако ја преживеете третата, тогаш тоа е „она вистинското“
На прашањето „што е вистинска љубов“, ќе добиете толку различни одговори, што ќе бидете позбунети од претходно. Секоја личност љубовта ја доживува на различни начини, но кога таа ќе се изгасне, а партнерите ќе се разделат, ретко кој може да ја каже вистинската причина зошто не потрајала подолго.
01.03.2017, 21:03

НОВА ПРОФЕСИЈА
Ја напуштила адвокатската професија за да стане проститутка
Една бразилска феминистка ја завршила успешната адвокатска кариера за да стане проститутка.
27.02.2017, 19:32

АСТРО ЗАБАВА
Дамите родени во овие три хороскопски знаци се вистинска „експлозија“ во кревет
Мажи, ако сакате вашата партнерка точно да знае што сака, секогаш да биде расположена за разни „игри во кревет“ и во исто време да ги знае сите ваши скриени желби, одберете дама од некој од овие хороскопски знаци.
24.02.2017, 22:00

ЉУБОВ И СЕКС
Дами, внимавајте! Овие работи ги прават сите мажи кои изневеруваат
Иако постојат многу различни причини поради кои мажите изневеруваат, вклучувајќи недостаток на самодоверба, чиста желба, емоционално и/или физичко незадоволство, постојат речиси исти обрасци на однесување на таквите луѓе, со кои најчесто несвесно откриваат што прават...
23.02.2017, 21:30

ЉУБОВ И СЕКС
Најлесен пат до Г-точката: Поза во сексот која никогаш не се одбива
Не постои формула за совршен секс бидејќи се` зависи од партнерите, нивните желби и потреби, но многу истражувања потврдиле дека жените имаат омилена поза во која најбрзо и најлесно доаѓаат до оргазам.
22.02.2017, 17:10

ЉУБОВ И СЕКС
Пазете се од љубомората на овие три хороскопски знаци
Љубомората е чувство кое често е нераздвојно од љубовта, но исто како што може да ја уништи врската, така и не е добро ако воопшто не постои.
21.02.2017, 21:09

ЉУБОВ И СЕКС
Секс пред утринското кафе? Ова се три одлични причини за тоа
Сексот во утринските часови го ослободува хормонот на среќа окситоцин, што ги зближува паровите и ја дава неопходната енергија за почеток на работниот ден. Затоа, не избегнувајте пред да го вкусите утринското кафе, да започнете „акција“ во кревет.
20.02.2017, 21:24

ЉУБОВ И СЕКС
5 знаци дека мажот е добар во кревет
Пронајдовте нов партнер и подготвени сте да ја одведете врската на ново ниво – она во спалната соба. Но, како можете да знаете дали вашиот партнер ќе добие „петка“ во кревет?
18.02.2017, 16:12

ЉУБОВ И СЕКС
Експертите велат дека ова е најлошата секс поза
Иако звучи претерано, некои секс пози навистина можат да бидат опасни.
17.02.2017, 21:00

ЉУБОВ И СЕКС
Луѓето со оваа крвна група се најдобри љубовници во светот
Тие едноставно уживаат во сексот и можат да водат љубов со часови. Многу им е важно и нивниот партнер да ужива, па ќе направат се` за да биде така. Тие не сакаат монотонија во кревет...
16.02.2017, 17:10

ЉУБОВ И СЕКС
Жените помалку уживаат во сексот? Еве која е една од главните причини за тоа
Мажите во повеќето случаи се возбудуваат и физички и психички, додека жените се разликуваат – физички возбудените жени често не сфаќаат што им се случува во тој момент.
15.02.2017, 20:06

ЉУБОВ И СЕКС
Дали знаете што се случува со вашето тело кога ќе престанете да практикувате секс?
Може да има многу причини поради кои луѓето немаат секс, меѓутоа, сите се свесни за бенефициите кои тој ги овозможува. Од зголемен серотонин кој влијае на среќата, па се` до зголемување на окситоцинот кој влијае врз здравјето на кардиоваскуларниот систем.
13.02.2017, 21:00

ЉУБОВ И СЕКС
Пет докази дека вие и вашиот партнер немате одличен секс: Тука нешто не е во ред
Ако телевизорот е уклучен за време на вашите интимни моменти, тогаш тука нешто не е како што треба.
10.02.2017, 20:40

ЉУБОВ И СЕКС
Конечно се знае зошто некои жени се склони кон неверство
Жените со зголемено ниво на естрадиол „хормонот за секс“, себеси се доживуваат како привлечни и се склони кон флерт со непознати мажи.
09.02.2017, 21:17

ЉУБОВ И ВРСКИ
Неочекуван пресврт на венчавката: Младоженецот ги замолил мажите да станат и да ги свртат чиниите, а потоа...
Венчавката би требало да биде најубавиот момент во животот на еден вљубен пар. Според традицијата, тогаш тие ќе си ветат вечна љубов и верност, и ќе запловат во мирните брачни води. Но, овој маж одлучил на венчавката да ја покаже целата „валкана облека“ на сопругата...
08.02.2017, 21:00

ЉУБОВ И ВРСКИ
Еве што мислат мажите кога ќе кажат „те сакам“, а што мислат жените кога ќе го кажат тоа
Волшебните зборови „те сакам“ мажите обично ги кажуваат после седум месеци врска, додека на жените им се потребни повеќе од осум месеци за да го кажат тоа, покажало едно истражување.
08.02.2017, 17:53

ЉУБОВ И СЕКС
Пост-сексуалната депресија навистина постои и многу жени ја имаат
Колку што сексуалниот однос може да пружи уживање и задоволство, толку и периодот после сексот може да биде лош за жените.
07.02.2017, 17:10

ЉУБОВ И СЕКС
Секогаш мислите дека може повеќе, но откриена е вистинската „доза“ на секс во врската
Неодамна научниците истражувале колку секс би требало да имате на неделно ниво и ја пронашле „златната средина“.
04.02.2017, 12:45

ЉУБОВ И СЕКС
Не сте свесни што открива за вас вашата омилена поза во сексот
Вашата омилена поза во сексот открива дали ви е поважна интимноста со партнерот или страста и возбудата.
03.02.2017, 21:00

ИСПОВЕД
„Бев студентка и заработував минимално – Потоа станав „спонзоруша“ и на 22 години си купив куќа“
Екстравагантните вечери, дизајнерските парчиња облека и торби, како и прескапиот накит, се секојдневие за Кејти Плеј. Таа со години не платила ниедна сметка, а на само 22 години веќе има доволно пари за да си купи сопствена куќа во Сиднеј.
03.02.2017, 18:30

ЉУБОВ И СЕКС
Проверете: Дали помеѓу вас постои сексуална привлечност?
Важна е љубовта, а не сексот – дали е тоа точно?
02.02.2017, 21:04

ОД МАШКИ АГОЛ
Тајната на голите гради: Еве што прво помислуваат мажите кога ќе ги видат
Не постои маж кој не сака гради, зарем не? Сепак, многу припаднички на понежниот пол се несигурни по прашање на своите адути и често се прашуваат што им поминува на мажите низ глава кога прв пат ќе ги видат.
01.02.2017, 19:34

ЉУБОВ И СЕКС
Внимавајте! Оваа сосема неочекувана работа го убива вашиот сексуален живот
Звучи неверојатно, меѓутоа, она кон што највеќе тежнееме во животот ја убива нашата желба за секс, а тоа е – кариерата.
31.01.2017, 20:27

ЉУБОВ И СЕКС
Ако вашиот партнер ги има овие 4 особини, постои поголема веројатност дека ќе ве изневери
Прељубата е честа тема на многу истражувања, а неодамна е докажано дека постојат луѓе кои едноставно не можат да се воздржат од неверство, а за тоа можат да им се „заблагодарат“ на некои вродени особини.
30.01.2017, 21:27

ЉУБОВ И СЕКС
За половина час заработува неколку стотици фунти: „Одам на состаноци за пари, а на моето момче тоа не му пречи“
Одењето на состаноци за Марша Фавре нема врска со љубовта. Имено, таа е „професионална спонзоруша“ на која постари, богати мажи и` плаќаат само за со нив да испие пијалок. Нејзиното долгогодишно момче немало апсолутно никаков проблем со тоа.
27.01.2017, 20:04

ЉУБОВ И СЕКС
Најголемата женска „тајна“ во сексот: Мажите мислат дека жените уживаат, но...
Жените често не сакаат да зборуваат за болката за време на сексот, но во некои ситуации ниту гинеколозите не знаат која е причината за болката за време на сексуалниот однос.
26.01.2017, 20:52

ЉУБОВ И СЕКС
Многу поздраво од таблети и спрејови: Десертот кој сите го сакаме содржи „природна вијагра“
Хемиската супстанца која се наоѓа во оваа намирница, на природен начин го зајакнува либидото и го подобрува расположението на мажот.
25.01.2017, 21:01

ЉУБОВ И СЕКС
Не споменувајте го ни на шега: Поради ваквиот секс, партнерот веднаш би раскинал со вас
Резултатите од неодамнешно истражување откриле во каков секс мажите најмногу уживаат, но и за каков секс не сакаат ни да слушнат!
24.01.2017, 21:00

ЉУБОВ И СЕКС
Четири жени имале необични причини за неверство: Последната е најсурова
Причините за неверства се различни, секоја жена бара нешто што во врската или бракот ѝ недостасува. Обично и неверојатната привлечност е она што ги спојува луѓето, а четири жени ги наведуваат своите нетипични причини за неверство.
23.01.2017, 22:00

ЉУБОВ И СЕКС
Најлуди работи поради кои немате редовен секс, а не сте ни свесни за тоа
Престанете да ја обвинувате позицијата на месецот, хороскопот или пак нешто друго. Ова се работи кои ги убиваат сексуалните вибрации во собата, а никогаш не би помислиле на тоа...
20.01.2017, 21:03

ЉУБОВ И СЕКС
Постои една работа која ви гарантира оргазам, а не е самиот секс
Кога се зборува за оргазмите, секогаш се истакнува дека најдобриот начин за доживување оргазми е само сексот. Меѓутоа, се покажало дека некогаш токму предиграта е позаслужна за оргазам отколку самиот секс.
18.01.2017, 21:33

ЉУБОВ И СЕКС
Ова не можете да го сокриете: 5 знаци кои ве издаваат дека штотуку сте имале секс
Постојат знаци кои ќе ве издадат дека штотуку сте имале секс или сте доживеале оргазам.
17.01.2017, 21:04

ЉУБОВ И СЕКС
Исповед на луѓе на кои им е доста од сексот: „Не верував дека ќе го кажам ова, но веќе ми е смачено!”
Велат дека добрите работи никогаш не можат да ви здодеат, но се чини дека тоа не важи и за сексот...
16.01.2017, 21:00

ЉУБОВ И СЕКС
Разбиен е еден од најголемите митови поврзани со вагината: Не, ова не е точно
Женскиот полов орган, како и машкиот, варира во големината. Ова воедно е и одговор на прашањето дали поголем машки полов орган е важен за задоволството. Тоа зависи од големината на вагината. Меѓутоа, на прашањето дали вагината станува поширка после почести односи, научниците дадоа одговор.
14.01.2017, 15:30

ЉУБОВ И СЕКС
Мажите за овие жени велат дека се најдобри во кревет: Која е нивната тајна?
Мажите сакаат суптилни пораки, кога ќе ги допрете случајно по ногата или нежно по раката – сите тие знаци испраќаат вибрација на заведување. Еве што уште можете да направите за во неговите очи да бидете вистинска кралица...
13.01.2017, 19:39

ЉУБОВ И СЕКС
Обрнете внимание: Ако ги прави овие две работи не значи дека не ве сака, но сигурно не сака секс со вас!
Нормално е и мажите и жените да се трудат околу својот физички изглед, особено кога сакаат секс. Меѓутоа, ако сте забележале дека вашиот партнер го запоставил својот изглед, треба да знаете дека тука нешто не е во ред.
12.01.2017, 21:04

ЉУБОВ И СЕКС
Без влакна на јазикот: Жени ги открија вистинските причини зошто се забавуваат со постари мажи
Неколку припаднички на понежниот пол ги откриле вистинските причини поради кои се забавуваат со постари мажи, а парите и сигурноста која ја чувствуваат покрај нив секако е предност.
11.01.2017, 20:45

ЉУБОВ И СЕКС
Ова е вистинската причина зошто жените им се неверни на мажите
Луѓето изневеруваат поради многу причини, сепак полот има големо влијание врз тоа зошто изневерувате.
10.01.2017, 21:26

ЉУБОВ И СЕКС
Убедлив победник: Ова е моментално најпопуларниот вид на секс
Кога сте помлади имате повеќе предрасуди кон експериментирањето и практикувањето на различни видови секс, што е и нормално. Како што станувате постари сфаќате дека станувате сè поотворени и подготвени сте да пробате повеќе работи и веќе имате идеја што ви се допаѓа, а што не.
09.01.2017, 20:00

ЉУБОВ И СЕКС
Со овие мажи жените сигурно доживуваат оргазам
Сексот со овие мажи е најдобар, тврдат научниците после спроведеното истражување.
05.01.2017, 20:54

ОДГОВАРАЛ НА ПРАШАЊА
Исповед на машка проститутка: „Ги сакам жените, но почесто ми доаѓаат мажи”
Мажот кој себеси се нарекол „најдобриот ескорт на светот“, им одговарал на сите прашања за својата работа на корисниците на Reddit.
04.01.2017, 21:30

ЉУБОВ И СЕКС
Сè што ве интересирало: Жените проговорија за аналниот секс
Иако аналниот секс е активност која се поврзува со луѓето со хомосексуална определба, сепак двата пола и припадниците на било која сексуална определба го практикуваат и уживаат во него.
03.01.2017, 20:41

ЉУБОВ И СЕКС
Ова е вистината за тоа што мажите очекуваат од вас во кревет
Иако жените им приговараат на партнерите кога гледаат порно филмови, тоа не значи дека мислат дека партнерите на тој начин ги изневеруваат, туку тоа им пречи затоа што мислат дека не можат да се натпреваруваат со порно актерките во кревет.
30.12.2016, 21:00

ЉУБОВ И ВРСКИ
Еве зошто на Фејсбук нема да најдете фотографии од среќни парови
Живееме во многу чудно време кога нечиј пост на социјалните мрежи има поголемо значење отколку она што се случува во реалниот свет. Денес сме склони да вреднуваме нечиј живот врз основа на фотографиите кои се појавуваат на нивниот профил на Фејсбук и врз основа на она што тие ќе го напишат за себе. Но, често знаеме да погрешиме во нашите процени.
28.12.2016, 18:34

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Без Фотошоп и филтери: Облекла танга костим за капење и гордо ја покажала својата „плус сајз“ позадина
Откако направи вистинска револуција во модната индустрија во улога на „плус сајз“ манекенка, Ешли Гр...
РАЗЛИЧЕН ИЗГЛЕД
Пријателство кое „боде очи“: „Што им е грижа на другите луѓе што ние две се дружиме?“
ЗДРАВЈЕ
Го забрзува метаболизмот: Ова е пијалокот поради кој Опра Винфри се преполови
ПАТУВАЊЕ
Рецепт за среќа: Корупцијата е премногу ретка, образованието е бесплатно, а просечен животен век е 80 години
МАКЕДОНИЈА
Енергетска ефикасност – приказна или реалност

ВИДЕО ВЕСТИ

На девојката со најголемата циста на светот ѝ беше отстранет тумор тежок неверојатни 31 килограми!
Предупредување: графички слики. Скенирањата откриле дека туморот и пораснал неверојатни 31 килограми за помалку од една година, оставајќи ја 24-годишната неименувана девојка од Мексико со ризик по нејзиниот живот
СКОПЈЕ
Познатиот француски готвач Оливер Бепмал во Македонија
ПАТУВАЊЕ
Хотелот на иднината е тука: Во пловечката капсула со само една соба удобно се сместуваат 4 лица!
МОДА И УБАВИНА
Првата Мис-Европа била Југословенка: Мажите воздивнувале по неа, а таа им носела само несреќа

ФОТО  
Зошто жените живеат подолго од мажите?

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум