АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

ФОРМУЛА 1
Култхард не верува во чудо во Мекларен
Возачот со најголем стаж во Мекларен, Дејвид Култхард и со 150 трки за тимот зад себе, смета дека би било рамно на чудо и магија доколку Мекларен Хонда станат конкурентни годинава.
 

ФОРМУЛА 1
Верстапен и Рикардо бараат повеќе
Даниел Рикардо смета дека се на половина секунда од Мерцедес и е дециден дека овогодишната тест програма на тимот од Милтон Кинс е најдобра откако тој е во екипата.
22.03.2017, 17:17

ФОРМУЛА 1
Перез смета дека сè е можно во Австралија
Серхио Перез потенцира дека многу е важно за екипата да бидат колку што е можно подобро подготвени за отварањето на сезоната во Австралија.
21.03.2017, 18:00

ФОРМУЛА 1
Бриаторе не е импресиониран од Ферари
Поранешниот тимски шеф на Рено и Ферари, Флавио Бриаторе, не верува дека Ферари одненадеж нашле формула за успех и враќање на победничките патеки.
21.03.2017, 16:06

ФОРМУЛА 1
Берни не сака да биде критикуван
Берни Еклстон вели дека стои цврсто на својата одлука да ја однесе Формула 1 на нови територии низ светот.
20.03.2017, 18:30

ФОРМУЛА 1
Хорнер: Доминацијата на Мерцедес е лоша
Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер изјави дека е невкусно Мерцедес да доминира уште три години.
20.03.2017, 15:59

ФОРМУЛА 1
Булие: Иднината на Алонсо зависи од конкурентен болид
Мекларен признаваат дека иднината на Фернандо Алонсо зависи од тоа дали тимот ќе успее да му направи конкурентен болид.
17.03.2017, 17:30

ФОРМУЛА 1
Разоткриен е тајниот проблем на Мерцедес
Тимот на Мерцедес искуси проблем за време на предсезонските тестирања во Барселона, кој беше држен во тајност.
17.03.2017, 15:26

ФОРМУЛА 1
Ред Бул: Ферари претпазливи со самодовербат
Хелмут Марко верува дека тактиката на Ферари да ги крие своите перформанси може да им направи проблеми на Ред Бул.
16.03.2017, 18:00

ФОРМУЛА 1
Рикардо: Ред Бул ќе биде прв, но не во Мелбурн
Иако Даниел Рикардо верува дека Ред Бул има потенцијал да биде најбрз тим на гридот, тој не е сигурен дека тоа ќе биде во Мелбурн.
16.03.2017, 15:53

ФОРМУЛА 1
Лауда: Розберг нема да се врати
Неизвршниот претседател на Мерцедес, Ники Лауда, беше најразочаран од одлуката за повлекување на актуелниот првак Нико Розберг, но деновиве изјавува дека се помирил со одлуката на Германецот.
15.03.2017, 17:30

ФОРМУЛА 1
Агрегатот на Ферари е голем чекор напред
Според тимскиот шеф на Хаас, Гунтер Стаинер, напредокот на Ферари со нивниот агрегат е голем чекор напред во споредба со 2016 година.
15.03.2017, 15:21

ФОРМУЛА 1
Моторот на Рено ги надминал очекувањата
Рено сметаат дека нивниот нов Формула 1 агрегат ги надминал очекувањата иако за време на предсезонскиот тест имаа проблеми со издржливоста.
14.03.2017, 18:30

ФОРМУЛА 1
Екипите се плашат од потрошувачката на гориво
Формула 1 екипите се исплашени дека полниот резервоар со гориво може да не биде доволен за финиш на трката претстојнава сезона.
14.03.2017, 16:13

ФОРМУЛА 1
Форс Индија е добро подготвена, смета Перез
Серхио Перез верува дека ВЏМ10 болидот на Форс Индија е добро подготвен за првата трка од сезоната. Мексиканецот мина дури 128 кругови на последниот ден од театирањето кога се работеше на финално подесување на болидот.
13.03.2017, 19:30

ФОРМУЛА 1
Тод не ги сака В10-ките назад
Претседателот на ФИА, Жан Тод, е против враќање на атмосферските В10 мотори во Формула 1 откако спортот влезе во В6 турбо хибридната ера пред 4 години на барање на производлите за создавање на технологија која ќе може да се користи во секојдневните автомобили.
13.03.2017, 17:59

ФОРМУЛА 1
Нов рекорд на тестирањата од Кими Раиконен
Во 4 часови во кои имаше 4 црвени знамиња, Кими Раиконен од Ферари го постави најбрзото време и го сруши вчерашниот рекорд на тестирањата, поставен од неговиот колега Себастијан Ветел.
10.03.2017, 18:00

ФОРМУЛА 1
Лауда не е целосно задоволен
Ники Лауда признава дека некои од подобрувањата и новините кои ги донесе Мерцедес на вториот тест не се покажале добро и останува тимот напорно да работи во пресрет на трката во Мелбурн.
10.03.2017, 15:54

ФОРМУЛА 1
Електрониката денес го мачи Мекларен
Хонда потврди дека проблеми со електрониката на два пати го запреле МЦЛ32 болидот кој денеска го управуваше Стофел Вандорн во текот на утринските 4 часа од денешниот тест.
09.03.2017, 19:00

ФОРМУЛА 1
Хамилтон сè уште ужива во работата
Мерцедес повторно беше рекордер по бројот на кругови на вториот ден од вториот тест, а во болидот како и сите претходни денови се менуваа Хамилтон и Ботас.
09.03.2017, 16:28

ФОРМУЛА 1
Хамилтон смета дека Ферари се фаворити
Трикратниот првак, Луис Хамилтон, смета дека Ферари, а не Мерцедес, се најсериозни кандидати за титула претстојнава сезона.
08.03.2017, 18:30

ФОРМУЛА 1
Ботас го врати Мерцедес на врвот
Новиот возач на Мерцедес, Валтери Ботас, мина круг на Барселона-Каталуња за 1..19.310 и го собори рекордот на овогодишните тестирања кој го постави повторно тој, но минатата недела.
08.03.2017, 16:19

ФОРМУЛА 1
Според Алонсо, возачите ќе бидат помалку важни
И покрај новите правила кој ќе донесат побрзи и потешки за возење болиди, Фернандо Алонсо верува дека годинава возачите ќе бидат уште помалку важни од порадно.
07.03.2017, 18:30

ФОРМУЛА 1
Хонда и Жил Симон се разделија
Притисокот над јапонскиот производител Хонда е се поголем, така што тие решија да се разделат од својот Консултант, Жил Симон.
07.03.2017, 16:10

ФОРМУЛА 1
Булие: Во подобра позиција сме од лани
И покрај големите проблеми со моторот за време на првиот предсезонски тест, Ерика Булие од Мекларен смета дека екипата е во многу подобра позиција од минатата година.
06.03.2017, 18:30

ФОРМУЛА 1
Макс не поставува цели пред шпанското ГП
Макс Верстапен е дециден дека нема да поставува цел за себе се додека тркачкиуот циркус не се врати во Европа, односно се до Шпанското ГП во Барселона.
06.03.2017, 16:08

ФОРМУЛА 1
Верстапен генерално задоволен
Макс Верстапен беше задолжен да го изведе последниот тест ден на мократа патека Барселона-Каталуња за екипата на Ред Бул.
03.03.2017, 19:00

ФОРМУЛА 1
Хамилтон сака нов формат
Луис Хамилтон ја поддржа идејата на Рос Браун за промена во форматот на тркачкиот викенд со цел поинтересни трки.
03.03.2017, 17:04

ФОРМУЛА 1
Хамилтон: Тешка година за Строл да влезе во Ф1
Луис Хамилтон сочувствува со новиот возач на Вилијамс, Ленс Строл и знае дека 2017 година е тешка сезона за да ви биде дебитантска во спортот.
02.03.2017, 18:00

ФОРМУЛА 1
Кими најбрз на мократа патека
Кими Раиконен со своето Феерари СФ70Х беше најбрз на утринската сесија од последниот ден од првиот предсезонски тест.
02.03.2017, 15:52

ФОРМУЛА 1
Торо Росо нема да протестира за суспензијата
Првиот човек на Торо Росо, Франц Тост, објави дека неговата екипа нема да протестира на “нелегалната“ суспензија на Мерцедеси Ред Бул.
01.03.2017, 19:00

ФОРМУЛА 1
Саинз охрабрен од сличностите со Мерцедес
Карлос Саинз вели дека е охрабрен од неговата екипа и изработката на болид кој е прилично сличен со тој на победничкиот Мерцедес.
01.03.2017, 16:34

ФОРМУЛА 1
Хамилтон жали за денешната Ф1
Луис Хамилтон изрази жалење за денешната Формула 1 со болиди кои звучат очајно и со спорт кој повеќе не победува.
28.02.2017, 19:00

ФОРМУЛА 1
Мекларен повторно со нов мотор
Мекларен мораше по втор пат за два дена да менува мотор во својот болид. По проблемите со Системот за гориво во текот на вчерашниот ден тимот од Вокинг мораше да го промени агрегатот, а истото се случи и денеска.
28.02.2017, 16:41

ФОРМУЛА 1
Кеј: Најголеми промени на шасијата во последните 20 години
Техничкиот директор на Скудерија Торо Росо, Џејмс Кеј, изјави дека воведените промени во спортот, со новите пневматици и новата аеродинамика, се најголемите кои тој ги видел во последните 20 години во Формула 1.
27.02.2017, 19:00

ФОРМУЛА 1
Магнусен го објаснува излетувањето
Новиот пилот на Хаас, Кевин Магнусен, го оштети предното крило на својот ВФ-17 болид кога утрово имаше блокада на тркалата при едно нагло сопирање и удри во бариерата на свиокот број 10.
27.02.2017, 16:43

ФОРМУЛА 1
Алонсо инспириран од болидот
Ветеранот Фернандо Алонсо ќе ја вози својата трета сезона во Мекларен Хонда. Шпанскиот шампион имаше очајна 2015 година, а лани беше далеку подобар.
24.02.2017, 18:00

ФОРМУЛА 1
Прост: Ботас може против Хамилтон
Мислењата околу тоа дали Валтери Ботас може да го победи Луис Хамилтон се разликуваат, а четирикратниот првак Алан Прост смета дека финецот може да го победи црномурестиот ветеран во Мерцедес.
24.02.2017, 16:02

ФОРМУЛА 1
Тото мотивиран и возбуден
Шефот на Мерцедес, Тото Волф, изјави дека преовладува чувство на возбуденост во екипата по големата промена на правилата која стапува на сила оваа година.
23.02.2017, 19:00

ФОРМУЛА 1
Ботас: Во Мерцедес постојат јасни правила
Валтери Ботас ќе даде се од себе и ќе се трка со Луис Хамилтон, но е свесен дека во Мерцедес постојат строги и јасни правила на однесување.
23.02.2017, 17:05

ФОРМУЛА 1
Хулкенберг импресиониран
Иако Нико Хулкенберг сеуште нема завртено круг со новиот РС17 болид на Рено, германецот е импресиониран со она што го видел во воздушниот тунел на екипата.
22.02.2017, 18:00

ФОРМУЛА 1
Бел: Прв Рено од новата ера
Главниот “техничар“ во Рено, искусниот Боб Бел смета дкеа РС17 е првиот вистински Рено по враќањето на францускиот производител во спортот.
22.02.2017, 16:16

ФОРМУЛА 1
Хорнер: Рено имаа одлична зима
Кристијан Хорнер е оптимист дека неговиот Ред Бул ќе биде вистински предизвик во 2017 година откако снабдувачот со мотори Рено многу го подобриле моторот во текот на зимата.
21.02.2017, 20:00

ФОРМУЛА 1
Маса: Чудно е што сум назад
По едно од најкратките пензионирања во историјата во Формула 1, Фелипе Маса е назад на работа и се подготвува за предсезонските тестови и Австралиското ГП.
21.02.2017, 17:41

ФОРМУЛА 1
Култхард: Рикардо и Верстапен се блиску
Поранешниот возач на Ред Бул, Дејвид Култхард, верува дека не постои јасна разлика помеѓу дуото на тимот, Даниел Рикардо и Макс Верстапен.
20.02.2017, 18:00

ФОРМУЛА 1
Браун: Нема чуда преку ноќ
Рос Браун знае дека поради комплексноста на Формула 1 не постои можност за промени преку ноќ кој би донеле подобрувања на многу краток рок.
20.02.2017, 16:00

ФОРМУЛА 1
ФИА негира дека имало неправилности околу продажбата на Ф1
Раководното тело на Формула 1, Интернационалната автомобилистичка федерација (ФИА) излезе со официјално соопштение околу најавата дека Европската комисија при Европската Унија има намера да спроведе истрага околу превземањето на спортот од страна на Либерти Медиа.
17.02.2017, 18:00

ФОРМУЛА 1
Булие: Ќе имаме нова боја и ќе се обидеме да изненадиме
Тркачкиот директор на Мекларен, Ерик Булие, потврди дека болидот на екипата ќе биде во нова боја и дека постои можност да бидат изненадување во сезоната.
17.02.2017, 15:00

ФОРМУЛА 1
Екипите сакаат ново здружение
Водечките Формула 1 екипи се во почетни преговори за формирање на Здружение преку кое би ги заштитиле своите позиции во преговорите со Либерти Медиа околу новата распределба на приходите.
16.02.2017, 18:00

ФОРМУЛА 1
Рикардо: Фанови, подгответе се за побрзи свиоци
Возачот на Ред Бул, Даниел Рикардо, е сигурен дека секој што ќе ги види Формула 1 болидите како минуваат низ брзи свиоци оваа година ќе биде воодушевен од глетката.
16.02.2017, 16:17

ФОРМУЛА 1
Ф1 под закана од огромна казна од ЕУ
Европската Комисија при Европската Унија е при крај со истрагата за превземањето на спортот од страна на Либерти Медиа, а изгледа дека Формула 1 е пред добивање на огромна казна.
15.02.2017, 18:00

ФОРМУЛА 1
Според Розберг, Мерцедес ќе тргне по Себ
Нико Розберг објасни дека не се сомнева дека неговата поранешна екипа ќе тргне по Себастијан Ветел кога неговиот договор со Ферари ќе истече, на крајот од оваа сезона, без разлика на резултатите кои ќе ги постигне Валтери Ботас.
15.02.2017, 16:10

ФОРМУЛА 1
Алонсо е фит како во шампионските денови
Фернандо Алонсо се вратил на истиот кондиционен тренинг кој го направи двократен Формула 1 шампион пред 10 години, според неговиот долгогодишен тренер, Едо Бендинели.
14.02.2017, 18:00

ФОРМУЛА 1
Магнусен: Болидите ќе бидат тешки за возење
“Новиот дечко“ во Хаас Ф1, Кевин Магнусен, очекува новата генерација на Формула 1 болиди да бидат потешки за возење, но во исто време се радува на фактот што истите ќе бидат побрзи и со поголем грип.
14.02.2017, 15:50

ФОРМУЛА 1
Булие најавува возбудлив МЦЛ32
Првиот човек на Формула 1 тимот на Мекларен, Ерик Булие, објави дека планираат возбудливи промени на МЦЛ32 болидот со кој Фернандо Алонсо и Стофел Вандорн ќе возат претстојнава сезона.
13.02.2017, 17:00

ФОРМУЛА 1
Мекларен не очекуваат победи оваа година
И покрај големите промени кои се случуваат во Мекларен по отстранувањето на Рон Денис, новиот шеф на компанијата, Зек Браун, смета дека очекувањата за 2017 година не треба да бидат високи и не треба да се очекуваат победи од Фернандо Алонсо и Стофел Вандорн.
13.02.2017, 14:30

ФОРМУЛА 1
Рено повеќе нема оправдување
Според оперативниот директор на Рено, Сирил Абитебул, Рено нема оправдувања доколку не успее да стигне до средина на поредокот оваа година. Новите технички правила ќе бидат ресетирање на екипите и можност за послабите да стигнат до оние пред нив, а француски Рено се наоѓа токму во таква позиција.
09.02.2017, 18:00

ФОРМУЛА 1
Ентони Хамилтон: Тркањето против Луис може да ве уништи
Ентони Хамилтон, татко на трикратниот Формула 1 првак Луис Хамилтон, верува дека неговиот сим станува посилен со секоја сезона мината во спортот и доколку некој сака да се тркаи натпреварува со него, тоа може да значи крај на кариерата за тој возач.
09.02.2017, 15:25

ФОРМУЛА 1
Лауда: Новите правила ќе му помогнат на Ботас
Неизвршниот претседател на Мерцедес, Ники Лауда, верува дека прилагодувањето на Валтери Ботас на екипата ќе биде многу полесно со новите правила оваа година. “Сребрените“ го земаа Ботас од Вилијамс како замена за актуелниот првак Нико Розберг.
08.02.2017, 18:00

ФОРМУЛА 1
Вебер: Моторите ќе бидат клучни
Новите Формула 1 правила кои во голема мера ќе ја зголемат потисната сила и механичкиот грип оваа сезона, според Марк Вебер клучна ќе биде моќта од моторот.
08.02.2017, 16:04

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Ван Нистелрој без колебање го издвои најдобриот соиграч во кариерата: Мило ми е што заиграв со најдобриот на сите времиња
Руд Ван Нистелрој сосема заслужено го имаше добиено епитетот вистински „убиец“ во противничкиот шесн...
ФУДБАЛ
Иниеста: Реал има играч со брутален талент во својот тим
ФУДБАЛ
Паулињо шоу во Уругвај, Меси го среди Чиле
ФУДБАЛ
Неочекуван напад на легендата на Челси: Канте? Тој не е ниту техничар, ниту лидер…
ФУДБАЛ
Казна од УЕФА за Барселона поради однесувањето на играчите и навивачите

ВИДЕО ВЕСТИ

Нејмар со магични потези го реши Уругвај, Годин призна: Тој секогаш прави разлика…
Селекцијата на Бразил својата одлична форма ја потврди и на гостувањето кај Уругвај на кое дојде до победа од 4-1 иако домаќините први го отворија резултатот преку Кавани.
ФУДБАЛ
Паулињо шоу во Уругвај, Меси го среди Чиле
КОШАРКА
Ефес се пласира во Топ 8
ФУДБАЛ
Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум