АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

ФУДБАЛ
Неочекуван напад на легендата на Челси: Канте? Тој не е ниту техничар, ниту лидер…
Францускиот ас, Н’ Голо Канте веќе втора година по ред ги воодушевува сите кога се во прашање клупските настапи и е на добар пат да сврзе две титули во Премиер лигата.
 

ФУДБАЛ
Станува збор за две работи: Тоти посочи за што најмногу се кае во неговата кариера
Франческо Тоти е еден од играчите кој ги одбележа претходниве 20 години, вистински синоним за Рома и за Рим, играч кој докрај и остана посветен на „римската волчица“ иако имаше многу понуди за да си замине.
24.03.2017, 15:39

ФУДБАЛ
Нејмар со магични потези го реши Уругвај, Годин призна: Тој секогаш прави разлика…
Селекцијата на Бразил својата одлична форма ја потврди и на гостувањето кај Уругвај на кое дојде до победа од 4-1 иако домаќините први го отворија резултатот преку Кавани.
24.03.2017, 15:37

ФУДБАЛ
Селекторот на Албанија: Ако ја победиме Италија јас…
Вечерва продолжува европската квалификациска битка за пласман на Светското првенство во 2018 година, а еден од дуелите кој привлекува внимание е оној меѓу Италија и Албанија од нашата Г група.
24.03.2017, 15:34

ФУДБАЛ
Ван Нистелрој без колебање го издвои најдобриот соиграч во кариерата: Мило ми е што заиграв со најдобриот на сите времиња
Руд Ван Нистелрој сосема заслужено го имаше добиено епитетот вистински „убиец“ во противничкиот шеснаесетник, од едноставна причина што легендарниот холандски напаѓач ја претвораше во гол речиси секоја топка која ќе дојдеше до него во опасната зона пред голот.
24.03.2017, 13:14

ФУДБАЛ
Казна од УЕФА за Барселона поради однесувањето на играчите и навивачите
Дисциплинската комисија на УЕФА донесе одлука за казна на Барселона. Причината за која е казнета Барса е однесувањето на играчите и навивачите во текот и по реванш натпреварот од ЛШ против ПСЖ.
24.03.2017, 13:12

ФУДБАЛ
Иниеста: Реал има играч со брутален талент во својот тим
Андрес Иниеста со години наназад ја носи играта на Барселона и на шпанската фудбалска репрезентација во средниот ред, но бидејќи неверојатниот Дон Андрес полека влегува во фудбалските години кога не може секогаш да игра на највисоко ниво, шпанската јавност пробува да го бара неговиот природен наследник на позицијата организатор за играта, барем кога е во прашање „фуријата“.
24.03.2017, 13:12

ФУДБАЛ
Немања Видиќ со поддршка за Мурињо и Манчестер
Немања Видиќ, еден од најомилените играчи кои настапувале во Манчестер Јунајтед и поранешен капитен на клубот, кој настапуваше 8 сезони по ред , даде изјава во корист на неговиот поранешен клуб и му даде целосна поддршка на Мурињо.
24.03.2017, 13:11

ФУДБАЛ
Мурињо во Загреб го убедува Перишиќ да се пресели во Јунајтед
Жозе Мурињо, во петокот пристигнал во Загреб, објавија англиските медиуми. Според нив менаџерот на Манчестер Јунајтед пристигнал во хрватската престолнина за да го убеди Иван Перишиќ од наредната сезона да се пресели на „Олд Трафорд“.
24.03.2017, 13:10

ФУДБАЛ
Паулињо шоу во Уругвај, Меси го среди Чиле
Бразил победи во Уругвај (4:1), а Аргетина го совлада Чиле (1:0) во дерби натпреварите кои се одиграа во рамките на 13.коло од квалификациите за пласман на Светското првенство во Русија.
24.03.2017, 11:28

ФУДБАЛ
Фудбалската репрезентација гостува во Лихтенштајн
Македонската фудбалска репрезентација, денеска пристигна во Вадуц ќе игра против Лихтенштајн во натпрвар од квалификациите за СП во Русија 2018 година.
24.03.2017, 09:54

ФУДБАЛ
Џака се отвори: Критичарите ме повредија, направија да изгледам како идиот!
Шваjцарскиот репрезентативец, Гранит Џака минатото лето за сума од околу 35 милиони евра се пресели од Борусија Менхенгладбах во Арсенал, меѓутоа оваа натпреварувачка сезона што поскоро ќе сака да ја заборави.
23.03.2017, 22:00

ФУДБАЛ
Алекс Симовски: Ќе настапувам за родната земја на мојата фамилија, тоа за мене е непроценливо
Младата репрезенатција до 21 година утре ќе одигра пријателски меч против врсниците од Црна Гора, а за прв пат во комбинација за настап во „црвено-жолтиот“ дрес ќе биде членот на шведски Акрополис, Алекс Симовски.
23.03.2017, 21:00

ФУДБАЛ
Интересна комбинација на новата холандска надеж: Синот на Клајверт откри кој му е фудбалски идол и клубот од соништата
Фудбалската школа на Ајакс е многу добра позната во светски рамки, бидејќи од неа имаат излезено голем број на великани, мајстори на овој спорт. Еден од оние кој сега полека се пробива во клубот од Амстердам, а со тоа и на големата сцена е Џастин Клајверт-синот на легендарниот напаѓач Патрик Клајверт.
23.03.2017, 20:00

ФУДБАЛ
Ранг листа: Кои екипи најмногу „спијат" во офсајд во Премиер лигата
Овој викенд нема да има никакви премиерлигашки настани, бидејќи овие денови се е во знак на репрезентациите, па британски „токспорт“ поради тоа реши да направи една мала анализа и состави интересна ранг листа која е фокусирана на тимовите од најсилниот англиска шампионат и се однесува на оние кои најмногу се во недозволена ситуација поточно „спијат“ во офсајд.
23.03.2017, 19:15

ФУДБАЛ
Подолски испрати порака до оние кои го бркаат Венгер: Тој го изгради Арсенал, не знам кој…
Германскиот интернационалец Лукас Подолски кој вчера со фантастичен погодок против Англија и стави крај на својата репрезентативна кариера го даде своето мислење за последните случувања во Арсенал и иднината на тренерот Арсен Венгер.
23.03.2017, 18:39

ФУДБАЛ
Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути
Реал и Барселона кон крајот на јули ќе одиграат пријателски натпревар во Мајами на стадионот „Хард Рок“, чии капацитет изнесува 65.000 места.
23.03.2017, 15:27

ФУДБАЛ
Симеоне признава - се отвара можност за Јунајтед: Гризман може летово да го напушти Атлетико
Многу се зборува за Антоан Гризман во изминативе неколку години, а тоа пред се се должи на успесите на Атлетико Мадрид и работата на Диего Симеоне низ која до израз дојдоа квалитетите на Французинот кој сега редовно ги треси противничките мрежи.
23.03.2017, 14:27

ФУДБАЛ
Туран посочи во кој клуб се гледа во наредната сезона
Турскиот интернационалец од редовите на Барселона, Арда Туран го искажа својот став во однос на тоа кој ќе биде следниот чекор во неговата кариерата, односно каде се гледа во следната кампања со оглед на големиот интерес за неговите услуги.
23.03.2017, 14:24

ФУДБАЛ
Симеоне: Не ни е потребен Коста, го имаме…
Бразилецот со шпански пасош, Диего Коста сезонава е еден од најдобрите стрелци во Премиер лигата со 17 погодоци со што има голема улога што Челси е на првото место и е пред освојување на шампионатот.
23.03.2017, 13:45

ФУДБАЛ
Левандовски објасни зошто го одбил Реал Мадрид
Полскиот репрезентативец, Роберт Левандовски е еден од најдобрите и најмоќните класични напаѓачи во светскиот фудбал, па нормално е неговото име да се поврзува со најголемите клубови.
23.03.2017, 13:42

ФУДБАЛ
Креспо детално објасни кој ја има предноста на пресметката меѓу Барселона и Јувентус
Прославениот аргентински ас, Ернан Креспо кој во својата кариера имаше можност да игра за голем број на квалитетни тимови детално објасни која екипа е во предност на четвртфиналната пресметка во Лигата на шампионите меѓу Барселона и Јувентус.
23.03.2017, 13:39

ФУДБАЛ
Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач
Пеп Гвардиола се ослободи од услугите на Џо Харт со образложение дека не се совпаѓа во неговиот систем на игра поради тоа што не знае добро да игра со нога, а ако англискиот голман го демантираше шпанскиот стручњак со неколку интересни потези во дресот на Торино, изминатава ноќ докторираше на тема „снаодливост во сопствениот шеснаесетник“.
23.03.2017, 12:49

ФУДБАЛ
Гвардиола со нови рестрикции за играчите
Гвардиола е решен да направи ред во својата екипа. Откако го забрани користењето интернет во соблекувалните, нова наредба дал сите машини за брза храна да бидат отстранети од тренинг кампот. Многу често, играчите знаеле да се опуштат со чипсови и чоколадо, што тоа воопшто не му се допаднало на Гвардиола.
23.03.2017, 12:47

ФУДБАЛ
Шпанската лига жестоко ја казни Севиља
Комисијата за натпревари при Фудбалскиот сојуз на Шпанија ригорозно ја казни Севиља, поради навредите кои нејзините навивачи му ги испратија на Серхио Рамос на натпреварот во Купот одигра на 12-ти јануари.
23.03.2017, 12:23

ФУДБАЛ
Лукас Подолски: Совршен крај на репрезентативната кариера
Лукас Подолски на совршен начин стави крај на репрезентативната кариера, то во 69.минутај го постигна единствениот гол на пријателскиот натпревар помеѓу Германија и Англија.
23.03.2017, 10:06

ФУДБАЛ
Ѕвездата на Свонси: Ќе биде сон ако заиграм за една од овие три големи екипи
Екипата на Свонси сезонава се бори за опстанок во Премиер лигата, а дали ќе остане во елитата многу зависи од настапите на репрезентативецот на Исланд, Гилфи Сигурдсон.
22.03.2017, 21:00

ФУДБАЛ
Фергусон откри интересна приказна: Се обидов да го ангажирам Малдини, но наидов на една голема пречка
Легендарниот Паоло Малдини ќе остане запаметен во историјата како еден од најдобрите дефанзивци на сите времиња, а пак истото тоа важи за Сер Алекс Фергусон ама кога се во прашање тренерите.
22.03.2017, 20:00

ФУДБАЛ
Балак испрати совет до Озил за можниот трансфер во Фенербахче
Одличниот германски репрезентативец, Месут Озил треба да донесе одлука околу својата иднина во Арсенал, а се додека тоа не го направи ќе има одредени шпекулации со тоа што најновите говорат оти турски Фенербахче е подготвен да го ангажира и издвои за него 40 милиони фунти.
22.03.2017, 18:00

ФУДБАЛ
Пике не смее да дојде на свадбата на Меси - причината како од Шпанска серија
Лионел Меси на 24-ти јуни ќе се ожени со својата долгогодишна девојка со која има два сина, Антонела Роцузо, но сега го мачи прашањето дали неговиот пријател и колега Жерар Пике ќе може да присуствува на венчавката?
22.03.2017, 16:25

ФУДБАЛ
Трансфер лудило, Сити нуди 150 милиони евра за Донарума
Во пресрет на летниот преоден рок се поставува прашањето кој тим ќе го собори трансфер рекордот кој сега е во сопственост на Пол Погба и Манчестер Јунајтед.
22.03.2017, 15:23

ФУДБАЛ
Пандев: Фаворити сме, да го покажеме тоа и на теренот
Македонската фудбалска репрезентација ги заврши мини подготвките во Скопје пред квалификациската пресметка против Лихтенштајн. Националниот тим, в четврток во утронските часови ќе отпатува за Вадуз.
22.03.2017, 14:46

ФУДБАЛ
Шведски репрезентативец: Нејмар е најголемиот глумец во фудбалот
Напаѓачот на Барселона, Нејмар е еден од најдобрите светски фудбалери, но луѓето како и противниците му замеруваат поради тоа што многу често и лесно паѓа на зелениот тепих.
22.03.2017, 14:26

ФУДБАЛ
Балак испрати совет до Озил за можниот трансфер во Фенербахче
Одличниот германски репрезентативец, Месут Озил треба да донесе одлука околу својата иднина во Арсенал, а се додека тоа не го направи ќе има одредени шпекулации со тоа што најновите говорат оти турски Фенербахче е подготвен да го ангажира и издвои за него 40 милиони фунти.
22.03.2017, 14:25

ФУДБАЛ
Мурињо во свој стил: Денешниве играчи се разгалени деца, има разлика да се работи…
Жозе Мурињо во својата досегашна импресивна кариера имаше можност да работи на многу локации како Португалија, Шпанија, Англија, Италија и Шпанија, да соработува со голем број на играчи, па и затоа неговиотзбор вреди кога треба да се направи компарација, да се повлече една паралела од едно време до денешново.
22.03.2017, 13:19

ФУДБАЛ
Агентот на Верати отворено: Марко сака да победува, а со ПСЖ…
Италијанскиот репрезентативец, Марко Верати во летниот преоден рок може да го напушти Пари Сен Жермен, момент кој го најави агентот на играчот, Донато Ди Кампли.
22.03.2017, 13:18

ФУДБАЛ
Реал ќе понуди 120 милиони евра за Мбапе
Шпанските весници marca и as кои секогаш имаат добри информации околу случувањата во Реал Мадрид, во своите изданија тврдат дека „кралскиот клуб“, во летниот преоден рок ќе го руши светскиот рекорд, односно за трансферот на 18-годишнот напаѓач на Монако, Мбапе да го платат најмалку 120 милиони евра.
22.03.2017, 13:12

ФУДБАЛ
Заморано: Меси не е доволно почитуван во својата земја
Поранешната фудбалска ѕвезда, Чилеанецот Иван Заморано потенцира дека Меси не е доволно почитуван во својата земја.
22.03.2017, 12:12

ФУДБАЛ
Озил во Фенербахче за 40 милиони фунти!?
Фенербахче летово е подготвен да плати 40 милиони евра за трансфер на Озил и да му понуди најголем договор во историјата на турскиот фудбал. Ростерот ќе се ослободи со заминувањето на Ван Перси и тие пари ќе можат да се искористат за плата на Озил.
22.03.2017, 12:11

ФУДБАЛ
Во Дортмунд се убедени: Геце ќе закрепне и ќе биде најдобар
„Златното момче“ на германскиот фудбал, Марио Геце неочекувано брзо ја заврши оваа сезона и тоа откако се појави проблем со метаболично нарушување кое придонесе неговите повреди да бидат хронични и тешки за лечење по што мораше да прекине со сите активности и да прима соодветна терапија.
22.03.2017, 12:10

ФУДБАЛ
Легендардниот Солскјер: Ибра ќе остане во Јунајтед само во еден случај
Оле Гунар Солскјер беше златната резерва на Сер Алекс Фергусон која секогаш со голови му се одолжуваше на неповторливиот шкотланѓански стручњак кој одбележа една незаборавна ера на „Олд Трафорд“, а обично тивкиот Норвежанец сега се најде во фокусот на англиската спортска јавност откако излезе со интересна изјава за големата ѕвезда во тимот на Жозе Мурињо.
22.03.2017, 11:15

ФУДБАЛ
Шпанците на големо зборуваат за ново незаборавно предавство: Барселона со формална понуда за заборавениот „небрусен дијамант“ на Зизу!
Легендарниот португалски фудбалер Луиш Фиго со години ќе биде прераскажуван по тоа што одлучи да направи директен трансфер од Барселона во лутиот и омразен ривал Реал Мадрид, потег кој добро се сеќаваме дека предизвика неверојатни реакции во Шпанија, а особено во Каталонија каде беше пречекан со свинска глава при своето враќање на „Камп Ноу“.
22.03.2017, 11:14

ФУДБАЛ
„Лошкото“ Диего со прогноза: Коста со сигурен тип кој ќе ја освои Лигата на шампиони
Диего Коста самиот призна дека му се понудил на Атлетико Мадрид во текот на минатиот летен преоден рок, но актуелниот напаѓач на Челси во последното интервју за „Ларгуеро“ посочи дека никогаш повеќе нема да форсира заминување од „Стемфорд Бриџ“ по секоја цена.
22.03.2017, 11:13

ФУДБАЛ
Белерин: Лојалноста кон Венгер ми е поважна од парите
Шпанецот Хектор Белерин изјави дека лојалноста кон тренерот на Арсенал му е поважна од богатите понуди кои што ги добива.
22.03.2017, 11:10

ФУДБАЛ
„Харт треба да се пресели во Јувентус"
Англискиот голман Џо Харт оваа сезона брани за екипата на италијански Торино како позајмен играч.
22.03.2017, 10:10

ФУДБАЛ
Вејн Руни ќе се врати во Евертон
Вејн Руни, легендата на Манчестер Јунајтед, по завршувањето на сезоната ќе се врати во Евертон, клуб во кој ја започна професионалната кариера, дознава „Индепенддет“.
22.03.2017, 09:55

ФУДБАЛ
Клоп заинтересиран: Интер добиле понуда за Перишиќ
Иван Перишиќ оваа сезона е еден од најдобрите фудбалери на милански Интер, а секако, поради одличните партии, Хрватот го привлече вниманието на многу клубови.
22.03.2017, 09:10

ФУДБАЛ
Наинголан објасни зошто ПЛ не е опција за него
Раџа Наинголан од година во година станува се позначаен фактор во играта на екипата на Рома, а она што е импресивно е дека сезоната има дадено 12 погодоци што е фантастично за играч со неговите карактеристики.
21.03.2017, 21:00

ФУДБАЛ
Големата желба на Јунајтед се огласи во јавноста: Многу работи беа напишани, ама…
Манчестер Јунајтед долг временски период сакаше да ја засили одбранбената линија, а како прво име кое се споменуваше и требаше да биде освежување беше шведскиот репрезентативец, Виктор Линделоф.
21.03.2017, 20:00

ФУДБАЛ
Нов предизвик за Белгиецот: Вилмотс ги презема „слоновите"
Поранешниот селектор на Белгија, Марк Вилмотс пронајде нов ангажман со тоа што и овој пат тој ќе води национален тим, еден од најдобрите на африканскиот континет-Брегот на Слоновата Коска.
21.03.2017, 19:00

ФУДБАЛ
Арсен Венгер: Јас во ПСЖ? Тоа се лажни вести
Тренерот на лондонски Арсенал, Арсен Венгер демантираше дека постигнал договор со париски ПСЖ.
21.03.2017, 17:00

ФУДБАЛ
Клоп веќе им ја честиташе титулата на Челси
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп смета дека фудбалерите на Челси ќе бидат новите шампиони во англиската Премиер лига.
21.03.2017, 16:13

ФУДБАЛ
Добра вест за Барселона: Иниеста и Меси ќе потпишат нови договори
Шпанскиот гигант Барселона веќе ги продолжи договорите со дел од стандардните првотимци, но остануваат уште две важни прашања во однос на овој аспект-тоа се Андрес Иниеста и Лионел Меси.
21.03.2017, 14:51

ФУДБАЛ
Куртоа посочи во кој клуб се гледа во следната сезона
Првиот голман на екипата на Челси, Тибо Куртоа отворено проговори во однос на неговата иднина на „Стемфорд Бриџ“ и евентуалниот трансфер во некој друг европски гигант.
21.03.2017, 14:49

ФУДБАЛ
Барселона во „тајни разговори“ со топ менаџер како замена за Енрике
Каталонскиот гигант Барселона и нејзини претставници имале „тајни средби“ со Масимилијано Алегри, каде би се воделе преговори стратегот да биде замена за Луис Енрике следната сезона.
21.03.2017, 13:20

ФУДБАЛ
Ѕвездите на Арсенал би можеле да загубат милиони поради ЛШ
Фудбалерите на Арсенал уште една сезона во низа не успеваат да ја поминат осминафиналната фаза во Лигата на Шампионите, па ќе мора да се задоволат само со влез помеѓу 16-те најдобри тимови во Европа.
21.03.2017, 13:19

ФУДБАЛ
Швајнштајгер жали што заминува од Јунајтед: Сакам особено да се заблагодарам…
Ветеранот Бастијан Швајнштајгер ја завршува својата приказна со Манчестер Јунајтед и се сели во МЛС лигата во составот на Чикаго Фајр.
21.03.2017, 13:18

ФУДБАЛ
Зошто Вилшер останува здрав во Бурнемаут, што не беше случај и во Арсенал?
Џек Вилшер има проблеми со повредите, но во новиот тим Бурнемаут имаат начин како да го решат тој проблем, по цена нивниот играч да биде несреќен.
21.03.2017, 13:17

ФУДБАЛ
Варди открива: Добивам смртни закани поради отказот на Раниери
Англискиот репрезентативец, Џејми Варди е далеку од формата во која играше во минатата сезона, но тој и целата екипа на Лестер се подигна на повисоко ниво, откако клубот го напушти Клаудио Раниери.
21.03.2017, 12:20

ФУДБАЛ
Спировски ќе чека зелено светло од делегатот, Ангеловски повика замена
Македонската сениорска фудбалска репрезентација во наредиот период ќе одигра два натпревари, прво ќе се соочиме со Лихтенштајн во рамките на квалификациите за Светското првенство во Русија, а пак потоа сме домаќини на Белорусија на пријателска средба во Скопје.
21.03.2017, 12:19

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Ван Нистелрој без колебање го издвои најдобриот соиграч во кариерата: Мило ми е што заиграв со најдобриот на сите времиња
Руд Ван Нистелрој сосема заслужено го имаше добиено епитетот вистински „убиец“ во противничкиот шесн...
ФУДБАЛ
Иниеста: Реал има играч со брутален талент во својот тим
ФУДБАЛ
Паулињо шоу во Уругвај, Меси го среди Чиле
ФУДБАЛ
Неочекуван напад на легендата на Челси: Канте? Тој не е ниту техничар, ниту лидер…
ФУДБАЛ
Казна од УЕФА за Барселона поради однесувањето на играчите и навивачите

ВИДЕО ВЕСТИ

Нејмар со магични потези го реши Уругвај, Годин призна: Тој секогаш прави разлика…
Селекцијата на Бразил својата одлична форма ја потврди и на гостувањето кај Уругвај на кое дојде до победа од 4-1 иако домаќините први го отворија резултатот преку Кавани.
ФУДБАЛ
Паулињо шоу во Уругвај, Меси го среди Чиле
КОШАРКА
Ефес се пласира во Топ 8
ФУДБАЛ
Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум