АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА

МУЗИКА
Со години го крие лицето: Сиа конечно покажа како изгледа под периката
Познатата пејачка Сиа веќе со години го крие своето лице со сега веќе препознатливата перика, но пред неколку дена на аеродромот во Лос Анџелес се појавила без периката, откривајќи си го лицето..
 

ЕВРОВИЗИЈА
Рампа: Украина им забранила на Русите настап на Евровизија
Домаќинот на овогодинешниот "Евросонг", Киев, и го забранил настапот на натпреварувањето на 27-годишната претставничка Јулија Самојлова со песната "Flame is Burning", бидејќи пеела на Крим.
22.03.2017, 15:35

МУЗИКА
No Sleep Novi Sad 2017: Ова се клубовите во кои ќе излегуваме на Exit!
Фамозната No Sleep Novi Sad (Ноу Слип Нови Сад) бина и оваа година секоја ноќ на EXIT (Егзит) фестивал публиката ќе ја внесува во различен светски клуб! Магијата која ја имаат одредени култни места не ја прават ниту циглите ниту малтерот, туку посебниот дух, богатата историја и програма кои за оваа година внимателно се подготвуваа уште од почетокот на минатата есен.
17.03.2017, 14:06

МУЗИКА
Едо Маајка се враќа на сцената: "Прилично сме болни кога сме заљубени, ужасно сум љубоморен!"
Едо Маајка се врати на сцената прилично јасно и гласно. Со новата песна најавува музички пресврт. Тој открива и како живее неговото семејство.
15.03.2017, 15:59

МУЗИКА
Доналд Трамп предложи Снуп Дог да оди во затвор поради "атентат во музичкото видео"
Доналд Трамп предложи дека Снуп Дог треба да биде уапсен за преправање дека го убива претседателот на Америка во својот музички спот.
15.03.2017, 14:54

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА
HD стриминг во живо на концертот на Depeche Mode во Берлин!
Depeche Mode ќе настапат на "Telekom Street Gigs" во Берлин на 17-ти март во 20:00 часот
15.03.2017, 12:27

МУЗИКА
Нема застанување! На EXIT стигнува нов ѕвезден бран со Years & Years и Lost Frequencies!
Британската сензација Years & Years, која со брзина на светлината го освои светот во изминатите пар години, тукушто го потврди настапот на главната бина на EXIT фестивал во петок, 7-ми јули!
14.03.2017, 14:40

МУЗИКА
Backstreet Boys се вратија! Популарниот бој бенд се врати на Billboard Hot 100 листата за прв пат од 2007 година
Омилениот бој бенд од 90-тите години се врати на топ листата со заедничката песна со групата Florida Georgia Line насловена "God, Your Mama, And Me".
09.03.2017, 19:36

МУЗИКА
Ќе се затресе регионот! The Killers доаѓаат на EXIT!
Еден од најголемите бендови на нашето време The Killers, ќе настапи во среда, 5-ти јули, на таканаречениот „нулти ден“ на овогодишниот Exit!
08.03.2017, 14:21

ДИЗНИ
Пристигна музичкото видео на Аријана Гранде и Џон Леџенд
Доколку не сте запознаени со оваа информација, Аријана Гранде и Џон Леџенд снимија дует за насловната песна на новиот игран филм на Дизни – Убавицата и ѕверот.
06.03.2017, 15:05

МУЗИКА
Ова се најгледаните музички видеа на Youtube: Погодувате кој е на првото место?
Откако Youtube се појави во 2005 година, овие официјални музички видеа од славни артисти успејаа да добијат најмногу прегледи на глобално ниво. Дали погодувате која песна се најде на врвот?
03.03.2017, 19:02

МУЗИКА
Дива, секси и нескротлива: Теа потпомогната од Панчо руши сè пред себе!
Младата и атрактивна пејачка Теа оствари соработка со Панчо за најновиот хит “Рушевини”.
03.03.2017, 13:30

МУЗИКА
Бруно Марс со ново видео за песната “That’s What I Like”
Бруно Марс не престанува да изненадува со нови песни, а многумина веќе го нарекуваат и новиот Мајкл Џексон.
02.03.2017, 13:52

МУЗИКА
Ed Sheeran ги изненади фановите со нова песна
По повод 10-годишнината на музичката онлајн телевизија, SB.TV, Ed Sheeran ги почести своите фанови со уште една нова песна.
01.03.2017, 14:09

МУЗИКА
Лејди Гага ќе ја замени Бијонсе на Коачела
Бремената поп-дива го одложи својот настап на Коачела до 2018-та.
01.03.2017, 13:51

МЛАД ТАЛЕНТ
Не успеаја да ги задржат солзите: Младото момче ја крена целата публика на нозе!
Младиот Рајан се појави на телевизиското шоу “Јас имам талент” и за кратко успеа да го воодушеви жирито и целата публика која го следеше настапот.
28.02.2017, 14:17

МУЗИКА
EXIT подготвува гитарска лудница на Тврдината!
EXIT фестивал доби нови, жестоки засилувања за овогодишниот фестивал кој ќе се одржи од 6-ти до 9-ти јули на Петроварадинска тврдина.
27.02.2017, 14:52

ОСКАРИ 2017
Џастин Тимберлејк и Џон Леџенд со импресивни настапи на доделувањето на Оскарите
На вчерашната церемонија на доделувањето на Оскарите, присутните имаа прилика да уживаат во одличните настапи, а посебен впечаток остави настапот на Џастин Тимберлејк.
27.02.2017, 13:54

МУЗИКА
Во ова не успеа ниту Џорџ Мајкл: Џеј Зи влезе во историјата!
Џеј Зи е првиот рапер во историјата кој влезе во "Hall of Fame - Songwriters", пантеонот на текстописци, а веста ја објави продуцентот Нил Роџерс во емисијата CBS This Morning.
24.02.2017, 16:47

МУЗИКА
Боуви и Џорџ Мајкл доминираа на BRIT Awards, како и “Left Shark” на Кети Пери
Емотивните моменти на изразување почит кон Дејвид Боуви и Џорџ Мајкл, кои починаа минатата година, ги доминираа BRIT Awards - поп-музичките награди од Велика Британија кои вчера се одржаа во Лондон.
23.02.2017, 13:22

МУЗИКА
Пол Макартни му дава рака на Ринго Стар: Членовите на Битлси се обединија да снимаат нова музика
"Ти благодарам што дојде овде и отсвири одличен бас. Те сакам брат, мир и љубов", тапанарот му кажа на својот колега од Битлси.
22.02.2017, 10:15

КРАЛИЦА НА СОУЛ МУЗИКАТА
Арета Френклин oди во пензија!
“Оваа година ќе се пензионирам”, изјавила во телефонско интервју оваа 74-годишна пејачка.
20.02.2017, 14:15

МУЗИКА
Изненадување за фановите: Повторен собир на бендот NSYNC
Ленс Бас, поранешен член на бој бендот NSYNC изјавил дека е многу тешко да испланираат кога точно ќе се вратат. Тој рекол дека се надева оти тоа ќе се случи околу Божиќ на откривањето на нивните ѕвезди на Булеварот на славните.
18.02.2017, 14:12

НОВИТЕТИ
John Newman на отварањето на овогодинешниот Sea Dance фестивал!
Британската соул ѕвезда и еден од најбараните музичари на денешницата – John Newman, ќе настапи на отворањето на овогодинешниот Sea Dance фестивал.
17.02.2017, 13:55

НАСТАН
МКЦ во звуците на хип-хоп музиката: Се одржа скопската едиција на “Do The Right Thing”
За сите љубители на хип-хоп, соул и фанк класиците, вчера беше одржана Скопската едиција на “Do The Right Thing”, забава која го носи името на легендарниот филм на Спајк Ли.
15.02.2017, 14:27

ФИЛМСКА КОМПИЛАЦИЈА
Тhe Prodigy во продолжението на култниот филм “Trainspotting”
Во очекување на премиерата на продолжението од култниот филм на сите времиња, имавме прилика да го преслушаме официјалниот soundtrack, кој беше објавен на почетокот од годината.
14.02.2017, 16:09

МУЗИКА
Адел ја одбива и ја крши на два дела најпрестижната Греми награда со мелодраматичен говор за Бијонсе
Ова беше битката на "Дивите" за најголемата Греми награда оваа година - албум на годината, со Адел и Бијонсе како најголеми фаворити.
13.02.2017, 10:53

МУЗИКА
Хитот на годината стигнува на главната бина на EXIT, а на Арената нејзиниот најголем DJ тандем досега!
Авторот на еден од најголемите светски хитови во моментов „Human“, британскиот соул музичар Rag'n'Bone Man доаѓа на главната бина на Exit во недела, 9-ти јули!
07.02.2017, 13:57

КУЛТУРА
Пијанистот Арда Мустафаоглу добитник на прва награда на светски натпревар
На интернет натпреварот „Best Mozart Performance”, во рамките на „Great Composers” светските натпревари, во конкуренција на инструменталисти од САД, Полска, Канада, Велика Британија, Германија и други земји од целиот свет, македонскиот пијанист Арда Мустафаоглу го освои првото место во неговата категорија.
28.01.2017, 16:20

МУЗИКА
Нокаут ја стартуваа јубилејната турнеја со настап во Станица 26
Само неколку стотици фанови, пријатели и новинари ја имаа привилегијата да присуствуваат на интимниот целовечерен концерт на НОКАУТ во Станица 26, со кој и официјално групата го означи стартот на турнејата низ Македонија во чест на 20-от роденден на бендот.
27.01.2017, 14:45

МУЗИКА
Македонската филхармонија ќе изведе филмска музика од познати руски филмови
Под наслов „Гротеска“, на 26 јануари во Домот на АРМ во 20 часот, Македонската филхармонија приредува несекојдневен музички настан.
24.01.2017, 10:22

БРАЗИЛ
Популарната пејачка (63) е пронајдена мртва: Изгорела во автомобил!
Пејачката на светски познатиот хит “Ламбада”, пронајдена е мртва недалеку од својот дом.
20.01.2017, 11:48

EXIT 2017
Liam Gallagher, Paul Kalkbrenner и Hardwell се првите ѕвезди на Exit!
Еден од најнаградуваните музичари на сите времиња, основачот и пејач на групата Oasis, Liam Gallagher, ќе го отвори EXIT фестивал во четврток, на 6-ти јули!
18.01.2017, 17:00

КУЛТУРА
Почина маестро Саша Николовски-Ѓумар
Еден од најпознатите и најголеми македонски дириенти, маестро Саша Николовски-Ѓумар, ненадејно почина во саботата попладнето на 50-годишна возраст.
14.01.2017, 22:48

КУЛТУРА
Подготвени сме за Виенскиот новогодишен концерт 2017!
Некому можеби звучи неверојатно, но постојат луѓе што се повозбудени околу Виенскиот новогодишен концерт, отколку за дочекот на новата 2017 година.
30.12.2016, 16:40

МУЗИКА
Hardwell - Најдобриот светски диџеј во 2013 и 2014, за Илниден во Македонија!
Огромно задоволство ни е да Ви најавиме дека глобалната суперстар диџеј ѕвезда Hardwell за прв пат ќе настапи во Македонија, во рамките на фестивалот Ohrid Calling 2017, на 2-ри август на стадионот „Билјанини извори“.
20.12.2016, 12:22

МУЗИКА
Светски познатиот диџеј Paul van Dyk во февруари доаѓа во Скопје
Една од најголемите диџеј ѕвезди во светски рамки, Пол Ван Дајк на трети февруари 2017 доаѓа во Метрополис Арена во Скопје.
15.12.2016, 15:03

EXIT 2017
По Црна Гора и Романија, EXIT тимот стартува нов фестивал и во Хрватска!
По повеќегодишниот ангажман за регионално поврзување, како и успешните фестивали во Црна Гора и Романија, EXIT тимот следното лето стигнува и во Истра!
14.12.2016, 15:28

МУЗИКА
Почнува продажбата на EXIT влезниците – интересот двојно поголем!
До следниот EXIT фестивал и големата прослава на 50 години од славното „Лето на љубовта 1967“ остануваат уште осум месеци, а интересот за влезниците е дури двојно поголем од претходните години!
15.11.2016, 15:28

МУЗИКА
Почина легендата Леонард Коен
Канадскиот пејач Леонард Коен почина на 82-годишна возраст, се наведува на неговата Фејсбук страница, пренесоа светските медиуми.
11.11.2016, 09:07

EXIT АВАНТУРА
Погледнете како со филмската EXIT магија се создава летото на љубовта!
Објавен е официјалниот Aftermovie за овогодишната EXIT Авантура!
10.11.2016, 16:58

СЦЕНА
Најдобрите и најлошите моменти од годинешното издание на MTV EMA
Музичките награди МТВ ЕМА отсекогаш важеле за едни од омилените светски настани бидејќи токму таму можевме да видиме некои од најголемите ѕвезди во беспрекорни изданија.
07.11.2016, 13:22

МУЗИКА
Прво без облека се прошетале на улица, а кога ќе видите што прават целосно голи...
Составот "Blink-182", објавил разголен спот за песната "She's Out Of Her Mind", кој предизвикал огромно внимание.
26.10.2016, 14:27

МУЗИКА
Биби Рекса ќе го води доделувањето на MTV EMA наградите, а веројатно не знаете дека таа ги напишала некои од вашите омилени хитови
Новата поп ѕвезда Биби Рекса ќе биде водителка на доделувањето на MTV EMA наградите во 2016 година, кое ќе се одржи во Ротердам во недела на 6-ти ноември.
18.10.2016, 17:12

СКОПЈЕ
Познатиот ди-џеј Том Нови овој четврток ќе ги забавува гостите во "Кафе Река"
Незаборавна вечер ги очекува скопјани првиот четврток во октомври.
04.10.2016, 12:34

МУЗИКА
Новиот хит на Сиа крие трогателна порака за целиот свет
Сиа, кантавторка од Австралија, не е како сите останати ѕвезди. Таа е позната по тоа што не ја сака славата по која многумина мечтаат, па постојано го покрива своето лице, но исто така е позната по своите емотивни песни и спотови.
26.09.2016, 21:10

МУЗИКА
Вистинска техно забава во петок со техно дуото Pan-Pot на Средно Водно
Win Music Freedom забавите ги продолжуваат во Скопје на Средно Водно со најмодерното техно дуо PAN-POT, овој петок, 16-ти септември, започнувајќи од 22 часот па се до утринските часови.
14.09.2016, 14:44

МУЗИКА
Целосна доминација: Џастин Бибер влезе во Гинисовата книга на рекорди!
Младиот пејач Џастин Бибер (22) собори дури осум музички рекорди!
03.09.2016, 11:30

МУЗИКА
Песната од која нè полазуваат морници крие многу тажна приказна
Веќе долги 12 години кога ќе ја чуеме песната „Because of you” од Кели Кларксон не` полазуваат морници или ни се насолзуваат очите. Постои нешто во таа песна. Објавена е пред 12 години, но настанала многу порано и крие навистина потресна приказна која пејачката дури неодамна ја откри.
27.08.2016, 16:24

МАГАЗИН
Пејачот од „Електрични оргазам“ ќе стане монах
Фронтменот на рок групата „Електрични оргазам“, Срѓан „Гиле“ Гојковиќ има намера следната година да се замонаши во будистички храм во Мјанмар, објави „Блиц“.
23.08.2016, 13:46

МУЗИКА
Десетина повредени на концерт на Снуп Дог и Виз Калифа
Околу десет луѓе се повредени на концертот на американските рапери Снуп Дог и Виз Калифа во петокот вечерта во сојузната држава Њу Џерси кога попуштила оградата која ја дели сцената од публиката.
06.08.2016, 14:03

НАСТАНИ
Интересна програма, многу коктели и вредни награди: Дојран Ечи - Се прошири
29, 30 и 31 овој месец паркингот на Хотел “ГРАНИТ” ќе се претвори во “Mека на македонската музичка сцена”.
22.07.2016, 16:27

EXIT 2016
Финале на "Exit": Незапаметен метеж, забава, паѓање во несвест и неверојатните "The Prodogy"
"The Prodigy" пред повеќе од 35.000 фанови одржале концерт за паметење.
11.07.2016, 12:22

EXIT 2016
Девојки во бикини го окупирале Штранд: Забавата од тврдината се преселила на плажа
И ова лето, една од најголемите атракции на фестивалот "Exit" е песочната плажа во Дунавскиот тек, познатото место за пливање Штранд.
09.07.2016, 16:39

EXIT 2016
Спектакл на Exit: Дејвид Гета уште еднаш покажа зошто е најбараниот диџеј на денешницата
Ѕвездата на втората вечер, но и едно од најголемите имиња на овогодинешниот Exit фестивал – Дејвид Гета, и во својот трет настап на Петроварадинската тврдина ги воодушеви бројните фанови и уште еднаш покажа зошто е на самиот врв од музичката индустрија на денешницата.
09.07.2016, 11:20

EXIT 2016
Еве што ќе се случува втората вечер од фестивалот Exit
Втората вечер од фестивалот Exit го носи еден од најпознатите диџеи на светот Дејвид Гета, кој ќе настапи на главната бина на фестивалот околу половина час после полноќ.
08.07.2016, 19:32

EXIT 2016
Ни родената мајка не би ги препознала: Што се случува со детето кога ќе отиде на "Exit"
Што правите кога сте препуштени на себе? Па обично е најдобро да бидеме тоа што не сме!
08.07.2016, 16:55

СКОПЈЕ
ДЕНОВИ НА НАДЕЖ во Метрополис Арена на 9-ти јули
Од сите гласови кои можеме да ги слушнеме во денешно време, можеме да издвоиме гласови на војни, несреќи, спорови и несогласувања. Некако тие гласови преовладуваат и привлекуваат најмногу внимание.
08.07.2016, 12:22

EXIT 2016
Прв ден на Exit: Магичен огномет и Ели Голдинг за официјален почеток на спектакуларниот фестивал
Првата вечер на фестивалот Exit ја одбележаа величенствен огномет и Ели Голдинг и бендот "Bastille" кои ја започнаа магијата која ќе се одвива во наредните четири дена.
08.07.2016, 12:14

EXIT 2016
Вечерва започнува фестивалот „Exit” – Bastille и Ели Голдинг се подготвени за спектакуларно шоу
Заврши чекањето. Вечерва започнува фестивалот „Exit” и тоа со Bastille, моментално најбараниот британски бенд, а момците веќе пристигнале во Србија.
07.07.2016, 18:20

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Нема комплекси: Мирка Федерер каква што не сме ја виделе досега!
Сопругата на Роџер Федерер најчесто ја гледаме на тениските трибини додека го бодри нејзиниот сопруг...
СЕЛЕБРИТИ
Чарли Шин ги разоткрил колегите: Станува збор за Лохан, Лејди Гага, Спирс но и дека неколку ѕвезди се ХИВ позитивни
СЕЛЕБРИТИ
Меган Фокс има прекрасна двојничка која се занимава со истата работа
СЕЛЕБРИТИ
Терминатор повторно го исмејува Доналд Трамп: Еве што му порачува Шварценегер на претседателот на САД
СЕЛЕБРИТИ
Минале 22 години: Иконата на латино музиката застрелана со пиштол во грб

ВИДЕО ВЕСТИ

Цел свет зборува за еден детал од трејлерот за "Wonder Woman", дали приметувате за што станува збор?
Откако излезе трејлерот за филмот "Wonder Woman", социјалните мрежи се преплавени со коментари за еден дел од телото на хероината..
СЕЛЕБРИТИ
Минале 22 години: Иконата на латино музиката застрелана со пиштол во грб
МК СЦЕНА
Во новата епизода на „Фчерашни новости“ ќе гледате: Хан е упорен да се слушне со Иванов
МК СЦЕНА
Еден на Еден: Оваа сабота вè очекува смеење за сите пари

ФОТО  
Вметнувам Disney ликови во реални ситуации користејќи го мојот iPhone - François Dourlen

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум