АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА

МК СЦЕНА
Во новата епизода на „Фчерашни новости“ ќе гледате: Хан е упорен да се слушне со Иванов
И оваа недела дознајте последни! Екипата на „Фчерашни новости“ ви подготви уште многу одлични скечеви за кои сигурно ќе зборувате долго после неделната епизода.
 

МК СЦЕНА
Еден на Еден: Оваа сабота вè очекува смеење за сите пари
И оваа сабота ве очекува уште едно супер издание на најгледаното ток-шоу во земјава, „Еден на Еден“.
24.03.2017, 10:23

ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
Екипата се обидува да го пронајде загубениот багаж на претседателот Иванов
- и да ги истражи кадровските промени во судството ... Миле Паника на час по тенис ни ги открива најдобрите начини за употреба на рекет и за удирање на спин. Саша Барон Коен, пак, открива која му е омилената македонска песна, воедно давајќи поддршка за нашата земја.
21.03.2017, 09:56

МК СЦЕНА
Без влакна на јазикот: Боки 13 во „Еден на Еден“ удри по кого стигне!
Гостувањето на Бојан Јовановски или Боки 13 во најгледаното домашно ток-шоу, „Еден на Еден“, ќе се зборува уште многу долго.
20.03.2017, 10:23

МК СЦЕНА
Жаре го праша Боки 13 – Имаш дечко или девојка?
После многу долго време, една од најконтроверзните личности во Македонија, Бојан Јовановски реши да даде интервју, Каде ако не во најгледаното ток-шоу кај нас, „Еден на Еден“.
17.03.2017, 10:46

ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
Ексклузивни снимки од теренските подготовки на опозициониот План Б
"Фчерашни новости" ексклузивно ви откриваат што подготвува опозицијата..
17.03.2017, 09:52

МК СЦЕНА
Бразилски продуценти со ремикс за хитот "Love Me" на The Sound Messengers
На наше огромно задоволство денес е пуштен во етер ремиксот на првата песна, со која се прослави овој бенд - најголемиот хит на Соунд Месенџерс од пред 4 години “Love Me”, за кој е снимен и видео запис.
16.03.2017, 10:57

МК СЦЕНА
Кој ја сака Македонија повеќе?
Конечно имате шанса да дознаете со помош на Македономер - најновата апликација која со сигурност ќе ви открие дали некој навистина ја сака земјава.
14.03.2017, 09:41

МК СЦЕНА
Последен поздрав до Вања Лазарова: Македонија со голема тага се опростува со музичката легенда
По повод смртта на доајенот на македонската изворна музика, Вања Лазарова, министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска денеска упати телеграма со сочувство до нејзиното семејство.
13.03.2017, 12:27

МК СЦЕНА
Милан Калиниќ призна во Еден на Еден - Би ја изневерил сопругата!
Ѕвездите од Певај Брате, Зона Замфирова и многу балкански претстави и филмови - Милан Калиниќ и Милан Васиќ беа гости во Еден на Еден.
13.03.2017, 10:20

МК СЦЕНА
Ланчо од „Фчерашни новости“ нѝ открива како се сака Македонија
Како се сака Македонија, е само мал дел од работите што ќе ни открие Ланчо во новата епизода на „Фчерашни новости“. Ветувајќи дека нема многу да пцуе, без цензура Ланчо ќе известува за протестите низ земјава.
10.03.2017, 10:29

МК СЦЕНА
„Еден на Еден“: Милан Калиниќ заспал пилотирајќи авион?!
Нема да погрешите ако и оваа сабота во 19 и 15 часот бидете пред малите екрани и гледате „Телма“.
10.03.2017, 10:25

МК СЦЕНА
Екипата на „Фчерашни новости“ телефонски разговараше со поранешниот премиер Никола Груевски
Ексклузивно, екипата на „Фчерашни новости“ телефонски разговараше со поранешниот премиер Никола Груевски. На терен испитуваа, пак, за што се протестира.
07.03.2017, 11:59

МК СЦЕНА
За сите згоди и незгоди: Утринците од „Телма“ и „Канал 5“ во „Еден на Еден“
Во саботната епозода, гости на Жаре му беа водителите на утринските програми на „Канал 5“ и „Телма“, Милена Антовска, Роберт Јанков, Марко Марк и Елена Вишка.
06.03.2017, 11:09

МК СЦЕНА
Фчерашни Новости ексклузивно во штабот на ДУИ
Ексклузивно: „Фчерашни новости“ влезе во штабот на ДУИ. Екипата истражуваше и за тоа зошто пред еден македонски затвор има шатори. Скандалозно: Каде отиде Борис Сарафов?
03.03.2017, 12:13

МК СЦЕНА
„Канал 5“ и „Телма“ се спојуваат
Оваа сабота ве очекува уште едно одлично издание на најгледаното ток-шоу во земјава, „Еден на Еден“. И овој пат, многу гости, многу анегдоти и многу смеење.
03.03.2017, 10:18

МК СЦЕНА
И Македонци присуствуваа на церемонијата по повод овогодинешното доделување на Оскари, а еве и кои
Една од најгламурозните манифестации е онаа на Филмската Академија во Лос Анџелес која секоја година им доделува Оскари на најуспешните актери, режисери и сите останати кои се дел од филмската индустрија за нивните успеси од претходната година.
02.03.2017, 12:41

МК СЦЕНА
Филмска магија со ѕвездата на саксофонот Ејми Диксон во Скопје!
Два пати номинирана за престижната награда "Греми" и една од најдобрите саксофонистки денес, Ејми Диксон од Австралија, доаѓа во Скопје!
01.03.2017, 09:05

МК СЦЕНА
Стотина фанови на „Фчерашни новости“ помогнаа епизодата 14 да биде една од најинтересните до сега
. Со актерите и статистите кои ја придружуваа екипата, беа снимени неколку скечови кои ќе ви покажат, меѓу другото, зошто нов бран на мигранти решија спасот да го најдат во Македонија.
28.02.2017, 11:01

МК СЦЕНА
Не можел да одолее: И Боки 13-ка со критика за Златна Бубамара
Манифестацијата "Златна Бубамара" се одржа пред точно една недела, но во петокот и репризно во неделата македонската јавност имаше можност да ја следи на ТВ екраните.
27.02.2017, 14:30

МК СЦЕНА
За малку: Мирослав Илиќ спаси жива глава во „Еден на Еден“
Во саботата имавте прилика да ја погледнете најновата епизода од ток-шоуто „Еден на Еден“, каде гостин беше легендарниот српски пејач Мирослав Илиќ.
27.02.2017, 10:22

МК СЦЕНА
„Фчерашни новости“ не носат и на најубавата плажа во Европа и ветуваат: Ланче нема многу да пцуе!
Стотина фанови на „Фчерашни новости“ во четвртокот му се придружија на тимот во создавањето на досега најмасовниот скеч снимен во емисијата.
24.02.2017, 11:42

МК СЦЕНА
Мирослав Илиќ во Еден на Еден: Аркан беше крив, не јас!
Го викаат кралот на боемската музика и со право, бидејќи во времето на Југославија, но и денеска, важи за еден од најбараните изведувачи. Помладите можеби не знаат, но се работи за човекот со повеќе продадени албуми од било кого од екс-ју просторите.
24.02.2017, 10:20

МК СЦЕНА
Даниел Кајмакоски го доби синчето Давид! "Отсекогаш сакав да бидам млад татко!"
Македонскиот пејач веднаш ја сподели радосната вест со своите фанови на "Фејсбук" и ни го покажа малечкиот Давид.
23.02.2017, 13:38

МК СЦЕНА
Промоција на вториот албум на Монистра
Младата етно група Монистра од Скопје, годинава, на 9-ти aприл ќе го промовира својот втор албум.
22.02.2017, 17:21

МК СЦЕНА
Кате Симко и Лондонскиот Електронски Оркестар во Станица 26
Организаторите на музички настани од Лос Анџелес „Othersound“ во соработка со кафе барот Кино Карпош ги претставуваат Кате Симко и Лондонскиот Електронски Оркестар.
22.02.2017, 11:44

СКОПЈЕ
"Фчерашни новости" со Златна бубамара на популарноста
"Фчерашни новости" е добитник на овогодинешната Златна бубамара на популарноста за ТВ забавно-сатирична емисија.
21.02.2017, 10:58

МК СЦЕНА
Џемо Биљбиљ прочита, Жаре викна на цел глас. „Еден на Еден“ е број 1 во Македонија!
И официјално - најгледаното македонско ток-шоу „Еден на Еден“, се закити со уште една Златна Бубамара за забавна емисија на годината.
21.02.2017, 10:26

МК СЦЕНА
„Фчерашни новости“ раскажуваат приказна за едно семејство, една земја и една надеж
Неуспешното запросување на Јована од страна на Кузман, од минатата епизода на „Фчерашни новости“, стана хит низ целиот свет благодарејќи на популарните сајтови „9GAG“ и „Имгур“.
17.02.2017, 10:56

МК СЦЕНА
Атанас и Тино се исплукаа сред „Еден на Еден“!
Уште една одлична епизода од најгледаното ток-шоу во Македонија, „Еден на Еден“. Овој пат гости се едни од најдобрите млади актери, Атанас и Тино или Тино и Атанас ако повеќе така ви одговара...
17.02.2017, 10:12

МК СЦЕНА
Сара, Дамјан и Тино: Со отворени карти и без ронка слатко!
Странското секогаш е подобро, послатко, поубаво, а кај нас нема работа, кине “беспарица”, и сите фаци само “странско” пуштаат... Сценарио од филм или македонска реалност?
15.02.2017, 14:41

МК СЦЕНА
Фчерашни Новости открива кои се актуелните пазарења во Македонија
Американскиот претседател Доналд Трамп одговараше на прашањата на македонските граѓани во неделното издание на „Фчерашни новости“. Но, тоа не е најекслузивната вест што репортерите на најгледаната хумористична емисија ја подготвија за вас.
14.02.2017, 10:23

МК СЦЕНА
Легенди: Гоце, Ванчо и Чоре ќе ве насмеат за сите пари во „Еден на Еден“
Во саботата имавте прилика да го погледнете новото издание на најгледаното ток-шоу во земјава - „Еден на Еден“.
13.02.2017, 10:23

1 НА 1
Ова ретко се гледа: Гоце, Ванчо, Чоре и ВИСТИНСКИ ВОЛК во „Еден на Еден“
Велат дека смеењето го продолжува животот, а ако сакате да живеете подолго, гледајте го најновата епизода од „Еден на Еден“!
10.02.2017, 10:12

МК СЦЕНА
„Фчерашни новости“ открива кои се актуелните пазарења во Македонија
Во недела, 12 февруари, со почеток во 19:10 на „Телма“ пристигнува епизодата 12 на „Фчерашни новости“.
10.02.2017, 09:35

ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
Какви се свадбените обичаи низ Македонија, посебно кога станува збор за фаќањето на бидермаерот?
Екипата на „Фчерашни новости“ разговараше со неколку експерти на оваа тема во најновата 11 по ред епизода од втората сезона на најгледаната хумористична емисија.
07.02.2017, 09:44

МК СЦЕНА
Еве што ги обедини сите во државава!
#ДенНаВоздухот. Тоа е хаштагот кој треба да го ставате на фејсбук инстаграм и твитер, цел ден денеска.
06.02.2017, 10:29

ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
Македонското здравство најдоброто во регионот, па и пошироко, откриваат „Фчерашни новости“ во најновата епизода
Екипата анализира и какви се народните свадбарски обичаи во Македонија. Теоретичарите овојпат откриваат и зошто опаѓа водостојот на Охридското Езеро.
03.02.2017, 10:17

МК СЦЕНА
Жаре нè повика - Во понеделник ова да го направите сите!
Оваа сабота ве очекува уште едно одлично издание на најгледаното ток-шоу „Еден на Еден“. Жаре и екипата ќе го угостат еден од најпознатите кантавтори на овие простори - Владо Георгиев кој е стар пријател на шоуто. Минатиот пат пееше на хелиум и го запали цел Балкан, а за ова гостување му се подготвуваат уште поголеми изненадувања.
03.02.2017, 09:58

МК СЦЕНА
Кратко прслуче... Васил Зафирчев снема зборови
Актерите од Преспав беа гости во најновата епизода од најгледаното ток шоу Еден на Еден.
30.01.2017, 10:10

МК СЦЕНА
Еден на Еден: Кој политичар има фетиш за деколтето на Тамара Тодевска?
На барање на гледачите, гости во најновата епизода од „Еден на Еден“ се актерите од серијата „Преспав“. Жаре ги угости: Вишиот инспектор Томе (Горан Стојановски) , Ула (Тијана Дапчевиќ), Марио (Васил Зафирчев) и Талат (Дритон Вејсели) кои раскажаа разни анегдоти од снимањето на оваа серија.
27.01.2017, 10:21

ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
Екслузивно: Што пронајдоа биолозите во подножјето на Шар Планина?
Истражување: Зошто сѐ повеќе млади Македонци бараат парче леб во САД? Неверојатно: Се степаа два мајмуна во Зоолошката градина во Скопје.
27.01.2017, 09:47

МК СЦЕНА
Никогаш нема да те заборавиме: 25 јануари – роденден на Тоше Проески
Тоше Проески загина на 16 октомври 2007 година во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка во Хрватска. Владата на Република Македонија во негова чест во неговото родно Крушево изгради мавзолеј – Спомен куќа.
25.01.2017, 12:13

ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
„Фчерашни новости“ епизода 9: Погледнете ја топ 5 листата на најуспешните фрлања по крстот за Водици
Градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски, доби сноуборд за полесно да стигне дома, кога ќе поминува низ Карпош. Со ваков подарок го испрати екипата по неговото гостување во студиото на „Фчерашни новости“.
24.01.2017, 10:03

МК СЦЕНА
Пораката од ќерка му го расплака Александар Маленко среде интервју
Минатата сабота во Еден на Еден на Телма, Жаре покрај себе го имаше супер расположениот Александар Маленко.
23.01.2017, 10:25

МК СЦЕНА
Ги разоткри само една фотографија? Дали е Лила во врска со брат на наш познат ракометар?
За Лила Филиповска веќе извесно време “се шушка” дека е во врска со братот на познатиот ракометар Столе Стоилов, Стефан.
20.01.2017, 17:09

МК СЦЕНА
Александар Маленко открива: Преживеав инфаркт!
“Пливач на векот и Казанова на милениумот” – вака Жаре го најави интервјуто со Александар Маленко.
20.01.2017, 10:54

ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
Најголемиот непријател на Македонија во недела ќе гостува во новото издание на „Фчерашни новости“
Екипата ексклузивно открива и дека се подготвува нов протест во Њујорк. Македонија, пак, е во потрага по загубено лице, по апелот кој го испратија загрижени граѓани.
20.01.2017, 10:13

ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
Лидерот на Неопределените ја откри платформата во „Фчерашни новости“
Лидерот на Партијата на неопределените со своја платформа нуди решение за исходот на изборите. Климе Охритски повторно со свое обраќање во новата епизода на „Фчерашни новости“, која по пауза од една недела се емитуваше на „Телма“.
17.01.2017, 10:24

МК СЦЕНА
Жаре стана жител на Пехчево! Супер епизода од Еден на Еден
Најпопуларното ток шоу кај нас не изненади со сосема поинаква и уникатна епизода минатава сабота. Жаре и Еден на Еден екипата беа во Пехчево и снимија нешто на кое македонската публика не е навикната, но нешто што е навистина фантастично!
16.01.2017, 10:35

ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
„Фчерашни новости“ со препораки – како да преживеете до формирањето на новата Влада?
По паузата од една недела, „Фчерашни новости“ со нова епизода се враќа на програмата на „Телма“. Во недела во 19:10, пародичните вести носат неколку ексклузиви.
13.01.2017, 10:57

МК СЦЕНА
Жаре ги прокоцка парите во Пехчево!
Еден на Еден ќе нè изненадат со сосема различна епизода оваа сабота.
13.01.2017, 10:21

МК СЦЕНА
Провокативната Елена Велевска со секси фотографии најави незаборавен дочек на Старата Нова година...
Фолк ѕвездата Елена Велевска, на нејзин својствен начин, крајно провокативно, ја најави прославата на Старата Нова година заедно со неа во познат локал во Прилеп.
11.01.2017, 17:02

МК СЦЕНА
Боки 13 во вербална и физичка пресметка со поп, и тоа за Божиќ?!
Според тоа што го тврди Бојан Јовановски, или за сите нас попознат како Боки 13, тој се соочил со вербална, па и физичка пресметка токму со свештено лице, и тоа поради крајно бизарна причина!
09.01.2017, 13:07

МК СЦЕНА
Владо Јаневски: Повеќе не одам на оргии!
Најгледаното ток-шоу во Македонија, „Еден на Еден“ по цели 15 години телевизиска пауза за прв пат го угости Владо Јаневски.
09.01.2017, 10:48

МК СЦЕНА
,,Нокаут,, 20 годишнината од постоењето на музичката сцена ја одбележува со нова официјална веб страна
Македонската музичка атракција ,,Нокаут,, 20 годишнината од нивното постоење го одбележуваат со нова официјална веб страна на бендот.
07.01.2017, 14:58

МК СЦЕНА
Новогодишна и Божиќна честитка од пејачката Симона
Како и секоја година, така и оваа, пејачката Симона не пропушта на сите вам да ви ја честита Новата Година и Божиќните празници.
05.01.2017, 12:06

ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
Новата година започна со уште една одлична епизода на „Фчерашни новости“: Што им предвидуваат ѕвездите на политичарите?
Во најновата епизода, наместо Дедо Мраз, во студиото гостуваше неговиот портпарол Миле Паника, додека Васко Ефтов одговараше на прашањата на граѓаните.
03.01.2017, 10:49

ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
Што ќе гледаме во првата епизода од „Фчерашни новости“ за 2017 година?
Како ќе бидат наклонети ѕвездите кон политичарите во 2017 година, дознајте во новото издание на „Фчерашни новости“ и проверете го најважниот хороскоп за сите нас.
30.12.2016, 10:48

МК СЦЕНА
Владо Јаневски откри: Имам деца но не сум ги растел!
Каде и да одите за нова година, во сабота на 31 декември, во 19 и 15 часот гледајте ја една од најдолго очекуваните епизоди од “Еден на Еден” на “Телма” - гостувањето на Владо Јаневски!
30.12.2016, 10:15

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Нема комплекси: Мирка Федерер каква што не сме ја виделе досега!
Сопругата на Роџер Федерер најчесто ја гледаме на тениските трибини додека го бодри нејзиниот сопруг...
СЕЛЕБРИТИ
Чарли Шин ги разоткрил колегите: Станува збор за Лохан, Лејди Гага, Спирс но и дека неколку ѕвезди се ХИВ позитивни
СЕЛЕБРИТИ
Меган Фокс има прекрасна двојничка која се занимава со истата работа
СЕЛЕБРИТИ
Терминатор повторно го исмејува Доналд Трамп: Еве што му порачува Шварценегер на претседателот на САД
СЕЛЕБРИТИ
Минале 22 години: Иконата на латино музиката застрелана со пиштол во грб

ВИДЕО ВЕСТИ

Цел свет зборува за еден детал од трејлерот за "Wonder Woman", дали приметувате за што станува збор?
Откако излезе трејлерот за филмот "Wonder Woman", социјалните мрежи се преплавени со коментари за еден дел од телото на хероината..
СЕЛЕБРИТИ
Минале 22 години: Иконата на латино музиката застрелана со пиштол во грб
МК СЦЕНА
Во новата епизода на „Фчерашни новости“ ќе гледате: Хан е упорен да се слушне со Иванов
МК СЦЕНА
Еден на Еден: Оваа сабота вè очекува смеење за сите пари

ФОТО  
Вметнувам Disney ликови во реални ситуации користејќи го мојот iPhone - François Dourlen

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум