АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА

ФИЛМ
Цел свет зборува за еден детал од трејлерот за "Wonder Woman", дали приметувате за што станува збор?
Откако излезе трејлерот за филмот "Wonder Woman", социјалните мрежи се преплавени со коментари за еден дел од телото на хероината..
 

ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
Хорор филмот "Raw", дебито на француската режисерка Жули Дукорно, многумина го нарекуваат еден од најбруталните филмови снимени досега, а наводно сцените во него се толку шокантни, што некои гледачи повраќаат или дури, паѓаат во несвест.
22.03.2017, 18:33

ФИЛМ
Сите зборуваат за секс-снимката на Ријана
Ријана дебитираше и на телевизија, а првата актерска епизода ја снимала во живо на социјалните мрежи
22.03.2017, 13:04

ТВ СЕРИИ
Имаме одлична вест за фановите на „The Big Bang Theory”!
“The Big Bang Theory” ќе има 12 сезони, бидејќи CBS Entertainment и Warner Bros. Television потпишале договор за да ја продолжат серијата до 2019 година.
21.03.2017, 19:50

ФИЛМ
Пенелопе Круз ќе ја игра Донатела Версаче во "American Crime Story"
Откако веќе го истражуваше бурното судење на посрамениот поранешен NFL играч и наводно убиец - ОЈ Симпсон, ТВ шоу креаторот Рајан Марфи продолжува со своите истражувања во настани од реалниот свет фокусирајќи се на убиството на Џиани Версаче во неговиот "American Crime Story"..
21.03.2017, 12:31

ФИЛМ
Моника Белучи е домаќинката на 70-тиот Кански филмски фестивал
Италијанската актерка Моника Белучи ќе биде домаќин на отворањето и затворањето на 70-тиот Меѓународен филмски фестивал во Кан.
21.03.2017, 11:07

ФИЛМ
Серијалот за Хари Потер никогаш нема да заврши: Ни пристигнуваат уште филмови!
Иако помеѓу последниот филм за Хари Потер и најновиот дел од тој свет „Fantastic beasts and where to find them”, поминаа многу години, тоа не ги запрело продуцентите од Варнер Брос да ги израдуваат фановите на волшебничкиот свет со нови филмови. Како што се чини, ни претстојуваат уште филмови кои ги следат настаните на кои сведочевме во „Fantastic beasts and where to find them”.
20.03.2017, 18:28

ФИЛМ
Ecstasy 1933: Првиот женски оргазам во историјата на филмското платно
"Непристојно и морално опасно", "несоодветно, неморално и казниво", "премногу храбро" .. - Не, ова не се рецензиите на филмот "50 нијанси потемно" туку коментарите кои во далечната 1933-та година го поздравија филмот "Ecstasy" ..
20.03.2017, 11:49

ФИЛМ
Ќе се снима нов „Матрикс“, еве кој ќе го замени Кијану Ривс
Обожавателите на филмот „Матрикс“ конечно ќе се израдуваат. Имено, Warner Bross официјално објави дека размислуваат за повторно снимање на овој научно – фантастичен акционен филм, пренесува „Elite Daily“.
17.03.2017, 18:59

ФИЛМ
Експертите откриле кој филмски психопат е најреален - Ќе се изненадите од резултатите
Иако навистина се склони кон насилство, психопатите во реалниот живот се многу посуптилни во своето однесување.
16.03.2017, 20:00

ФИЛМ
Наместо Руни Мара во продолжението на филмот "Девојката со тетоважа на змеј" ќе ја гледаме Портман или Јохансон
Холивудските актерки Скарлет Јохансон и Натали Портман се помеѓу имињата кои се поврзуваат со продолжението на филмот "Девојката со тетоважа на змеј" ..
16.03.2017, 13:36

ФИЛМ
Пејачот Ед Ширан ќе настапи во седмата сезона на „Игра на тронови“
Светски популарниот пејач Ед Ширан, ќе има мала улога во седмата сезона од серијата. Продуцентите Дејвид Бениоф и Ден Вејс веќе некое време се обидувале да го убедат да му се приклучи на тимот.
15.03.2017, 20:36

ЈУГОСЛАВИЈА
Беше најубавата актерка во Југославија, а почина од хеорин легната на душек помеѓу шприцеви
Да беше се уште помеѓу нас, Соња Савиќ оваа година ќе одбележеше 40 години од својата кариера, појавувајќи се за прв пат на филм во 1977-ма година кога започна да ја гради историјата на југословенската кинематографија.
15.03.2017, 13:28

ФИЛМ
Шарлиз Терон со бакнеж со друга жена го „запали“ интернетот
Токму кога ќе помислите дека Шарлиз Терон не може да биде попривлечна, се појавува најавата за нејзиниот следен филм "Atomic Blonde".
14.03.2017, 19:04

ФИЛМ
Кристен Стјуарт се соблекла топлес: „Се чувствувам моќно“ (+18)
Кристен Стјуарт не се потпира само на славата која ја стекна со филмот „Twilight”, туку постојано бара нови предизвикувачки улоги за да го покаже својот голем талент.
13.03.2017, 21:07

ФИЛМ
Дали се сериозни? Џерард Батлер ќе се бори против злобни бури
Има некои актери кои необјасниво ќе остават белег на филмското платно, а потоа ќе потонат во заборав и чудни филмови. Еден од нив е и Џерард Батлер.
10.03.2017, 19:38

ФИЛМ
Пеколен девојачки викенд: Ни пристигнува нова урнебесна комедија!
Славната актерка глуми во урнебесна комедија за пријателки, премногу кокаин и мртов стриптизер!
09.03.2017, 21:36

ТВ СЕРИИ
Оваа секс сцена од серијата „Девојки“ е главна тема на социјалните мрежи (+18)
Хит серијата „Девојки“ на HBO е позната по експлицитните секс сцени какви навистина не се гледаат често, а токму една таква беше прикажана и во последната епизода од оваа популарна серија.
08.03.2017, 19:30

ФИЛМ
Deadpool 2 – Конечно ни пристигна првиот трејлер!
Сите со нетрпение го очекувавме трејлерот за второто продолжение на Deadpool.
07.03.2017, 19:47

ЕРОТСКИ СЦЕНИ
За нејзиното тело зборува целиот свет: Сцената во која Никол Кидман се самозадоволува ќе ве шокира
Никол Кидман ги изненадила своите фанови и во серијата "Big Litle Lies" снимила разголена секси сцена.
07.03.2017, 14:08

ФИЛМ
Воената машина е активирана: Бред Пит е подготвен за борба
Генералот МекМахон, командант на сили во кои поради грешки и корупција постојано се соочува со проблеми, сега ќе се соочи со уште поголем предизвик. Генералот набрзо ќе ги загуби и оние малку нерви кои му останале.
06.03.2017, 18:34

НОВА СЕЗОНА
Познатиот актер од “Game of Thrones” откри кога ќе започне седмата сезона
Еден од актерите, Лиам Канингем или познат по улогата на Сер Давос во култната серија “Game of Thrones”, во текот на разговорот со The Independent открил кога ќе се емитува долгоочекувана седма сезона.
06.03.2017, 13:32

ФИЛМ
„Пирати од Карибите 5“: Џек многу ни се подмладил во најновото продолжение
Препливавме многу мориња и океани со нашите омилени пирати уште од почетокот на оваа пиратска сага, во далечната 2003 година. А, овој пат капетанот Спароу ни се враќа прилично подмладен.
03.03.2017, 21:02

ФИЛМ
Расел Кроу – дел од новиот Deadpool?
Авторот на Deadpool стриповите, Роб Лифелд, сака Расел Кроу да биде дел од продолжението на овој филм.
03.03.2017, 14:44

ТВ СЕРИИ
Ќе гледаме уште две сезони од популарната серија? Сè зависи од овој услов
Преговорите сè уште траат и уште не е познато дали Биалик и Рауч се согласиле на ваквиот договор, но доколку дојде до истиот, обожавателите ќе добијат шанса да уживаат во уште две сезони од популарната хумористична серија.
02.03.2017, 20:15

ФИЛМ
Брадавиците на Рејчел беа вистинската ѕвезда и "седмиот пријател" во популарната серија - но зошто?
Кога Џенифер Анистон била побарана на аудиција за комедијата "Friends", тоа било за улогата на Моника Гелер - која подоцна ја толкуваше Кортни Кокс. Џенифер веднаш ја одбила понудата бидејќи сакала да дојде на аудиција за улогата на размазената и наивна Рејчел Грин.
02.03.2017, 11:52

ФИЛМ
Дизни за прв пат во цртан филм прикажа геј бакнежи
Дизни за прв пат во некој свој цртан филм вклучил и истополови парови. Неодамна во нивниот цртан филм "Star vs. the Forces of Evil" била прикажана сцена во која се бакнуваат повеќе парови, а меѓу нив имало и истополови парови.
01.03.2017, 19:59

ФИЛМ
10-те најдобри филмови за наредниот месец: Wolverine's Last Stand, Trainspotting, Kong: Skull Island (ВТОР ДЕЛ)
Еве кои се филмски остварувања ќе можеме да гледаме во март..
01.03.2017, 17:03

ФИЛМ
„Moonlight”: Дознајте сè за најдобриот филм на годината!
Ви ја претставуваме трогателната и сурова приказна која беше наградена со три Оскари!
28.02.2017, 21:01

ФИЛМ
10-те најдобри филмови за наредниот месец: Wolverine's Last Stand, Trainspotting, Kong: Skull Island (ПРВ ДЕЛ)
Еве кои се филмски остварувања ќе можеме да гледаме во март..
28.02.2017, 17:00

ФИЛМ
Нема да ви се верува кои сè актери никогаш не освоиле Оскар
Долга е листата на актерите кои и покрај многуте номинации никогаш не освоиле Оскар и за кои многумина сметаат дека биле неправедно лишени од златната статуетка.
27.02.2017, 20:33

ФИЛМ
СКАНДАЛ: "Moonlight" доби Оскар за филм на годината, откако "La La Land" беше првично прочитан по грешка
Претставниците на "La La Land" дури и се појавија на сцена и навлегоа длабоко во своите говори, зборувајќи за соништата кога одеднаш се слушнa "There has been a mistake!", "Грешка! Дечки престанете" - ги помешале пликоата!
27.02.2017, 10:30

ФИЛМ
Оскари 2017: Дали навистина најдобрите филмови и перформанси победуваат или?
Оскарите би требало да ги наградат најдобрите филмови и перформанси на годината. Но во реалноста, многу други фактори влијаат на тоa во чии раце ќе замине златната статуетка.
25.02.2017, 13:30

ФИЛМ
Тие се враќаат! Најдобрата комедија од минатата година добива продолжение
Една од најдобрите комедии од минатата година ќе добие свое празнично продолжение!
24.02.2017, 21:04

ОСКАРИ 2017
Што се крие во престижната Оскар торба која можат да ја добијат само 26 одбрани среќници?
На поголемиот дел од славните личности кои се појавуваат на доделувањето на Оскарите, не им се потребни никакви бесплатни подароци, но сепак ги добиваат... И тоа, не било какви подароци!
23.02.2017, 21:02

ФИЛМСКИ ПРЕМИЕРИ
Филмови на кои им се предвидува огромен успех оваа година
Првите неколку месеци во годината се секогаш возбудливи во филмскиот свет. Од една страна, имаме листа на филмови на кои можеме да се радуваме, а од другата страна се сите оние предвидувања поврзани со истите.
23.02.2017, 16:30

ОСКАРИ 2017
Семјуел Л. Џексон за „La La Land”: Едвај ги изгледав првите 20 минути
Холивудскиот актер Семјуел Л. Џексон, кој е член на Академијата за филмски уметности и науки и со самото тоа е еден од луѓето кои ќе гласаат на доделувањето на Оскарите, вели дека не можел да погледне ни половина час од филмот „La La Land“ кој освои рекордни 14 номинации.
22.02.2017, 21:00

ФИЛМ
Во пресрет на 30-годишнината од Dirty Dancing: Откриена е вистината поради која ќе го гледате сосема поинаку!
Џенифер Греј неодамна откри дека на снимањето на најубавите сцени, кога ја вежбаат точката во езерото, таа во која Џони ја носи Бејби на рацете високо над главата, навистина била незаборавна, но не на позитивен начин.
22.02.2017, 20:48

ФИЛМ
The Great Wall е најнеуспешниот филм на Mет Дејмон во последните 5 години!
The Great Wall ги надмина очекувањата на бројните експерти во филмската индустрија, но верувале или не – филмот повторно успеа да разочара.
22.02.2017, 13:55

ФИЛМ
„Suicide Squad 2” би можел да го режира Мел Гибсон?
Гибсон наводно е во почетни преговори околу режисерската позиција за продолжението на филмот.
21.02.2017, 20:11

ПОД РЕФЛЕКТОРИТЕ НА ЖИВОТОТ
Позади овие филмови се кријат вистински приказни
Овие прекрасни филмови се инспирирани од вистински животни приказни, па токму затоа и се толку популарни на големото платно.
21.02.2017, 17:41

ФИЛМ
„Основачот“: Како Мекдоналдс всушност станал гигант на денешницата
Ова е приказната за Реј Крок, трговски патник и одличен продавач кого комбинацијата на амбиција, упорност и немилосрдност го направиле вистински џин на денешницата.
20.02.2017, 19:30

ФИЛМ
Еден од најдобрите романтични филмови добива продолжение
Пред 14 години беше снимена една од најдобрите љубовни приказни на сите времиња. Овој филм и ден денес може без никаков проблем да измами солзи радосници на лицата на своите обожаватели.
17.02.2017, 19:30

ФИЛМ
Роман Полански се враќа во Лос Анџелес: Силувал малолетничка и побегнал?
Режисерот Роман Полански би можел да го дочека исходот од случајот од 1977-ма година. Го обвиниле за силување малолетничка па побегнал од таа земја и никогаш веќе не се вратил.
17.02.2017, 10:11

НЕКОГАШ И СЕГА
Овие повторни собири на славни актерски екипи ќе ве разнежнат
Кога актерската екипа на омилениот филм или телевизиска серија повторно ќе се собере после многу години по завршувањето на снимањето, фановите не можат, а да не почувствуваат експлозија на емоции.
16.02.2017, 21:24

ФИЛМ
Никој не може против Бетмен: Витезот на темнината ја „прегази“ конкуренцијата
Кога во 2014 година во кината се појави филм за LEGO коцки, наречен едноставно „Lego”, никој не очекуваше дека ќе се создаде франшиза која ќе владее во кино благајните ширум светот.
15.02.2017, 19:37

ФИЛМ
Во пресрет на Оскарите, еве ги победниците кои ќе ги доделуваат златните статуетки!
Се откриваат се повеќе детали околу 89-тото доделување на Оскари. Сега знаеме и кој ќе ја води оваа церемонија..
15.02.2017, 16:20

ФИЛМ
Погледнете ги двојниците на овие славни актери кои ќе ви покажат дека вашиот цел живот бил лага
Го знаете чувството кога сте во супермаркет и пазарувате намирници и некој ќе дојде до вас и ќе ви рече: „Еј, не си ти мегаѕвездата на оној познат филм?“ Ние не го знаеме, но сигурни сме дека луѓето од фотографиите подолу се нашле во оваа непријатна ситуација еднаш или два пати...
14.02.2017, 21:40

ЧУВАРИ НА ПЛАЖАТА
Тие се нови чуварки на плажата: Еве кој ја заменил прекрасната Памела Андерсон
Во филмот "Чувари на плажата", некогашното место на славната Памела Андерсон го добила прекрасната манекенка Кели Рорбач.
14.02.2017, 11:24

ФИЛМ
Еве како би изгледале овие познати филмови кога би биле снимени во Русија
Во рускиот уметнички проект наречен 2D Among Us пишува: „Што кога нашите фантазии би би биле реални?“ Сега, можеме да дознаеме!
13.02.2017, 21:30

ФИЛМ
Филм-хероите Шварценегер и Џеки Чен ќе глумат во новиот епски Руско-Кинески филм
Кинеско-рускиот филм "Мистеријата за железната маска: Патување во Кина" ("The Mystery of Iron Mask: The Journey to China") ќе биде објавен во почетокот на октомври за да се совпадне со кинескиот Национален ден - дел од "Златната недела" изјави продуцентот на овој филм - Алексеј Первукин за Спутник.
13.02.2017, 13:44

ФИЛМ
Најгледаната серија на светот конечно ни пристигнува на големото платно
Двејн Џонсон, еден од најголемите „ѕверови“ кој можеме да го видиме во кината, оваа година ни се враќа како легендарниот Мич Бјукенен од „Чувари на плажата“.
10.02.2017, 22:00

МИСТЕРИЈАТА Е РАЗРЕШЕНА
Што значи кодот „А113” во секој филм на Пиксар?
Доколку сте љубители на анимираните филмови на Пиксар, сигурно сте забележале во повеќето од нив еден детаљ, кој се “провлекува” низ сцените.
10.02.2017, 17:04

ФИЛМ
Вести од Холивуд: Никол Кидман го заведува Колин Фарел, Мајкл Кејн го прави грабежот на векот, а Сузан Сарандон глуми мајка на писател-самоубиец
Никол Кидман игра во римејкот "The Beguiled" на Софија Копола, Мајкл Кејн се подготвува да го изврши најголемиот грабеж на векот во Велика Британија, а Сузан Сарандон се обидува да влезе во ликот на мајка на починат син која се бори за неговото наследство.
10.02.2017, 13:54

ФИЛМ
Критичарите го уништија филмот чија актерска екипа „тежи“ 90 милиони долари
Иако се очекува дека второто продолжение од трилогијата на „50 нијанси“ ќе заработи помалку отколку првиот дел, творците на филмот „50 нијанси потемно“ не се премногу загрижени. Заработката од првиот филм ги надминала сите нивни очекувања и покрај острите критики на филмските експерти, а слични се предвидувањата и за вториот дел.
09.02.2017, 19:30

ПРЕДЛОЗИ
Во духот на Валентајн: 5 филмови за анти-романтичари!
Ако се водиме според рекламите за Валентајн, Вие треба да го прославите денот со DVD верзија од The Notebook во едната и Вашиот партнер во другата рака.
09.02.2017, 15:04

ФИЛМ
Се снима продолжение на Томб Рајдер: Лара Крофт ќе ја глуми оваа убавица
Анџелина Џоли прв пат ја оживеала улогата на Лара Крофт во првиот дел од Томб Рајдер, во 2001-та година.
09.02.2017, 13:54

ФИЛМ
Објавена е снимка од целосно голата Натали Портман
Филмот "Planetarium" ќе можеме да го гледаме во кината подоцна оваа година, а неодамна беше објавен исечок во кој славната холивудска актерка се појавува гола на плажа.
08.02.2017, 22:00

ВРЕДИ ДА СЕ ПОГЛЕДНЕ
Пет документарни филмови кои го променија светот
Од филмови за планетата на која живееме, па сè до приказна за една обична шолја кафе – ви ги претставуваме топ 5-те документарци, одобрени од Reddit заедницата како документарни филмови кои го променија светот.
08.02.2017, 17:37

ФИЛМ
Ова се најпровокативните секс сцени во филмската историја
Сексот продава сè - па, така и филмовите, а овие сцени останаа врежани во сеќавањата на гледачите поради тоа што ги поместија границите на провокативноста.
07.02.2017, 22:00

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Нема комплекси: Мирка Федерер каква што не сме ја виделе досега!
Сопругата на Роџер Федерер најчесто ја гледаме на тениските трибини додека го бодри нејзиниот сопруг...
СЕЛЕБРИТИ
Чарли Шин ги разоткрил колегите: Станува збор за Лохан, Лејди Гага, Спирс но и дека неколку ѕвезди се ХИВ позитивни
СЕЛЕБРИТИ
Меган Фокс има прекрасна двојничка која се занимава со истата работа
СЕЛЕБРИТИ
Терминатор повторно го исмејува Доналд Трамп: Еве што му порачува Шварценегер на претседателот на САД
СЕЛЕБРИТИ
Минале 22 години: Иконата на латино музиката застрелана со пиштол во грб

ВИДЕО ВЕСТИ

Цел свет зборува за еден детал од трејлерот за "Wonder Woman", дали приметувате за што станува збор?
Откако излезе трејлерот за филмот "Wonder Woman", социјалните мрежи се преплавени со коментари за еден дел од телото на хероината..
СЕЛЕБРИТИ
Минале 22 години: Иконата на латино музиката застрелана со пиштол во грб
МК СЦЕНА
Во новата епизода на „Фчерашни новости“ ќе гледате: Хан е упорен да се слушне со Иванов
МК СЦЕНА
Еден на Еден: Оваа сабота вè очекува смеење за сите пари

ФОТО  
Вметнувам Disney ликови во реални ситуации користејќи го мојот iPhone - François Dourlen

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум