АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАСИТЕ ИНТЕРВЈУАСПОРТШОУ БИЗНИССТИЛБИЗНИСПОЛИТИКА

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Стојче Стаменковски: Сообраќајните несреќи се новата 'епидемија' што коси млади животи!
Зголеменото влијание на социјалните медиуми покажа дека голема доза на негативна емоција кај младите предизвикуваат вестите поврзани со сообраќајните незгодни, посебно кога има загуба на човечки животи. За таа цел решивме да поразговарама со Стојче Стаменковски кој веќе две години е Претседател на РСБСП - Републички Совет за безбедност на сообраќајот и патиштата, кој низ разговор ни изнесе интересни статистики.
 

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Марина Анчевска: Да бидеш свој и автентичен во денешното опкружување е најголем дострел
Успех се постигнува само доколку личноста работи на себe. Како да се постигне баланс меѓу надворешниот и внатрешниот свет, или рамнотежа меѓу професионалниот и и личниот живот.
07.03.2017, 10:20

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Дора Попова и Бојана Стојменовиќ: Анксиозноста не е твојот лимит!
На 11-ти март со почеток од 17 часот, во Public Room ќе се одржи работилница на тема: Анксиозноста не е твој лимит – горчливата тема на 21. век. На оваа тема поразговаравме со Дора Попова – психолог, социотерапевт и основач на Центарот за применета психологија “Дора“, и Бојана Стојменовиќ – психолог, семеен и системски советник и автор на блогот Мој психолог.
06.03.2017, 11:00

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Ѓорѓи Кузмановски: Денес сум здрав и витален 76 годишен активен пензионер благодарение на здравите навики и спортот
Роден во с. Буф Егејска Македонија 1942 година, Ѓорѓи растел со нескротлив дух и силна желба за натпреварување, себенадминување и исконски порив да докаже дека секогаш може подобро, повеќе, подалеку...
01.03.2017, 15:30

ИНТЕРВЈУ
Николина Славковска: Јас не го избирам животот, туку тој ме одбира мене!
Доколку не ја препознавате по гласот кој нè будеше на фреквенциите на Студентското радио, тогаш сигурно Ви е позната насмевката на оваа девојка. Николина Славковска – успешна новинарка која е дел од тимот на естрадниот магазин Backstage, но и личност со многу пасии во животот. Повеќе за динамичната девојка која успева да измами насмевка на нашите лица, дознајте подолу во интервјуто за Точка:
23.02.2017, 11:00

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Златко Муцунски: Audi Q5 е нашата нова звезда која уште на прв поглед ќе ве плени со својот импресивен изглед
Максимално прилагоден на потребите на љубителите на Ауди, нашиот нов знаменосец во премиум сегментот ја следи традицијата и нуди многу простор, удобност и безбедност а ќе ве изненади и со изобилството на hi-tech опрема.
21.02.2017, 13:38

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Панче Стоименовски, маркетинг менаџер на Мебел-Ви: Купувањето он-лајн не е табу-тема во Македонија
Мебел-Ви Дооел Виница е компанија за производство и продажба на мебел, која постои од 1997 година. Таа, оваа година ќе го прослави својот јубилеен 20-ти роденден. Како компанија, Мебел-Ви веќе се позиционира на лидерското место на пазарот во Македонија и нуди вработувања на повеќе од 170 високо обучени лица.
08.02.2017, 15:30

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Елена и Далибор – „Армариум“: Индивидуалноста е новиот дрес код
Шармантни и супер дотерани, како за неверојатно снежното попладне во кое се сретнуваме ги запознав Елена Костадиновска и Далибор Добревски. Нивната идеја за уникатност и исполнување на желбите на клиентите ги донесе до создавање „Арамриум“.
18.01.2017, 14:39

ИНТЕРВЈУ
Никола Илиевски, Менаџер во A&Е Груп: Tonino Lamborghini е кафе кое е симбол на италијанската култура и традиција
Прочитајте го интервјуто со Никола Илиевски, Менаџер во A&Е Груп, дистрибутер на ексклузивните кафиња и чаеви Tonino Lamborghini, и дознајте нешто повеќе за овој премиум бренд!
13.01.2017, 15:38

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Софка Камилоска: Кога готвам и на глас да планираш убиство, нема да те слушнам
Горда галичанка, вљубена во вкусови, сака пица со лук, растена е на козјо млеко, најстара од три деца. Ја знаете од „Софка за двајца“ на офф.нет или од град. Како и да е, ако ја знаеш, ја сакаш. Едноставно е :)
26.12.2016, 15:49

ИНТЕРВЈУ
Интервју со инженерите во GEO-ING, производно претпријатие за обработка на дрво - Германска школа на Македонски терен
Дипломираниот инженер Петар Георгиевски и архитектот Ана Савева ги запознавме при финалната изведбата на дрвена фасада на еден модерен објект, семејна куќа во Скопје. Заедно ја водат компанијата Гео-Инг дрвоградба, http://www.geo-ing.com/производно претпријатие кое се занимава со обработка на дрво и дрвени конструкции како и изведба на монтажни објекти според најсовремена компјутерски поддржана технологија.
20.12.2016, 12:38

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Сашо Димоски: Од аспект на уметничка провокација, Ана Комнена е мојот женски Хамлет
За жал со Сашо не успеавме да се сретнеме во Скопје, голем дел од времето сега го поминува во Велес, но среќа, се имаме сретнато безброј пати претходно па оваа празнина од последното (не)гледање можеше лесно да биде пополнета.
06.12.2016, 12:18

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Нина Ангеловска: Најважната особина на вработениот во новиот технолошки свет е брзото учење и адаптирање
Брзо оди, брзо зборува а уште побрзо типка на тастатурата од телефонот. Има една од најубавите насмевки и остра, но освежувачка, искреност. Често вели „Никогаш не се жали“. Невозможно е да седиш спроти неа а да не те инспирира и плени со својот шарм, ентузијазам, амбиција, ведрина и решителност. На моја радост, на крајот од работниот ден, се сретнавме во „Carpe Diem“, на чаша добро вино затоа што знам дека Нина е љубител и веќе задоволително искусен дегустатор и уживач...
02.12.2016, 11:24

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Влатко Галевски: Допирањето е врвот на довербата
Еден од луѓето на кои највеќе им се радувам кога ќе ги видам, затоа што приказните кои ги носи и начинот на кои ги раскажува, секој пат ме тера одново да го засакам нашето пријателство. За среќа се сретнуваме често…
28.11.2016, 11:14

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Славица Биљарска: Релативизираме и генерализираме. Се подведуваме под девизата „сите се исти“
Со Славица се запознавме на AllWeb 2015, се сеќавам носеше кошула со илустрации од Костуранов и беше една од најдинамичните личности во салата. Цела година после тоа, се сретнавме повторно на овогодинешната конференција за дигитален маркетинг „AllWeb“, на која Славица е еден од организаторите.
23.11.2016, 12:57

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Едуардо Тунзи: Тајните на италијанската кујна ќе ги откријам во „Веро“
Тунзи ќе биде еден од неколкуте професионални готвачи кои што ќе приготвуваат храна и ќе делат совети за готвење на настанот „Италија виа Веро“ што од 25.11 до 27.11 2016 ќе се одржува во Веро Центар и Веро Тафталиџе.
19.11.2016, 11:48

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Интервју со Јована Аврамовска од Фчерашни Новости: Очекувајте надградена и подобрена верзија!
После 3 месеци од крајот на првата сезона на Фчерашни Новости, овој викенд стартува и нова, втора сезона од ова популарно шоу. На оваа тема, за тоа што сè може да очекуваме, овојпат разговараме со Јована Аврамовска од тимот на Фчерашни.
16.11.2016, 10:30

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Васил Зафирчев: За интуицијата мораме да го слушаме телото
Со широка насмевка и големите бадемасти очи ме пресретна Васил... му ја раскажувам идејата зад нашата средба и тој весело ми вели „Ајде, многу ми се допаѓа... да го направиме интервјуто“.
15.11.2016, 22:05

ИНТЕРВЈУ
Интервју со Д-р Соња Петрушевска Доневска стручен медицински соработник за Еуцерин во Македонија
Стареењето на нашиот организам претставува резултат на неговата намалена регенеративна моќ. Знаците на стареење секако ја зафаќаат и кожата, а првите знаци на стареење се брчките, но со годините доаѓа и до постепено намалување на цврстината и волуменот на кожата, се намалува еластичноста, а кај повозрасните како резултат на намалена микроциркулација постепено се намалува и убавиот сјај на кожата.
15.11.2016, 10:23

ИНТЕРВЈУ
Интервју со Жаре, Мешевски и Спасе: Викендов започнува Еден на Еден сезона 8
Прочитајте го интервјуто со Жаре, Мешевски и Спасе, коишто се дел од најгледаното македонско ток-шоу Еден на Еден, а чија осма сезона ќе стартува токму претстојниов викенд.
08.11.2016, 09:50

ИНТЕРВЈУ
М-р Лазе Камчев - Главен Извршен Директор на КД Фондови: Инвестициските фондови обезбедуваат сигурност, профитабилност и ликвидност
Живееме во време кога сме соочени со најразлични предизвици. Тоа честопати нè спречува да размислуваме за својата иднина, за иднината на своите деца, воопшто и да не размислуваме за долгорочно планирање на финансиските текови, независно дали се тоа лични или компаниски.
26.10.2016, 09:30

ИНТЕРВЈУ
Интервју со Ване Крстевски, архитект во КераПро: Архитектите го олеснуваат процесот на реновирање и заштедуваат време и пари
Во последно време луѓето сè повеќе им го доверуваат реновирањето на своите домови, деловни простории на овластени архитекти. Од архитектот добиваат скица за просторот, заедно бираат плочки, добиваат совети за многу различни работи, заедно се во целиот процес на изведба. Токму со цел афирмација на ова партнерство од заеднички интерес, се решивме малку да поразговараме на оваа тема.
20.10.2016, 10:36

ИНТЕРВЈУ
Интервју со Давор Вукадиновиќ и Весна Стојановска: Што значи третиот пензиски столб и што ни овозможува истиот?
Третиот пензиски столб овозможува дополнително пензиско осигурување засновано на капитализација на уплатените средства. Неговата основна цел независно од државното пензиско осигурување, е да обезбеди повисок приход по пензионирањето на неговите членови. На оваа тема поразговаравме со Весна Стојановска, Генерален директор на КБ Прво пензиско друштво АД Скопје и Давор Вукадиновиќ, Претседател на Управен одбор на НЛБ Нов пензиски фонд АД Скопје.
27.09.2016, 12:15

ИНТЕРВЈУ
Саша Гроздановски, „Бриџ Блу Глобал“: Инвестирајте во својата иднина. Образувајте се во Австралија, во институции од светски ранг
Сите институции со кои ние соработуваме се акредитирани од страна на австралиската држава. Во принцип, државните институции имаат подобро реноме и долгогодишна традиција, но затоа пак изборот на програми кои го нудат приватни институции е огромен и разнолик.
26.09.2016, 10:48

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Ева Пајковска и Љубица Б.Лазаревска, DUNA Events: Кога организацијата на настани ќе ја ставите во рацете на професионалци
Во интервјуто што следува поразговаравме со Ева и Љубица, првите луѓе на DUNA Events и за Точка ја кажаа тајната состојка за организација на добар и успешен настан.
22.09.2016, 10:26

ИНТЕРВЈУ
Никола Перевски-Пере од "Нокаут": Љубовта е најсилната инспирација за еден уметник
Македонската музичка атракција Нокаут ова лето нè изненади со нов спот, наречен "Trip- Патување" сниман на локации во Барселона и нејзината околина како и во Грција, на кој музиката е на Никола Перевски-Пере, аранжманот на Дарко Димитров, додека текстот е напишан од Александар Ристевски-Принц.
21.09.2016, 10:13

ИНТЕРВЈУ
Интервју со Дарко Велковски – член на младата фудбалска репрезентација на Македонија
Суперталентираниот Дарко Велковски е дел од најталентираните фудбалери во Македонија, а пред него со сигурност претстои кариера од соништата. Овојпат пред неговиот тим се наоѓа огромен предизвик, натпреварот со Шкотска. Дарко вели дека секако станува збор за тежок натпревар, но вели и дека секако постои можност за да се продолжи и понатаму, токму на европското првенство.
20.09.2016, 13:27

ИНТЕРВЈУ
Васил Филипов, управител на Пирин Експорт: Сауната е повеќе од задоволство. Таа е извор на здравје!
Иако повеќето луѓе ја доживуваат како луксуз и место за уживање, сауната обезбедува бројни позитивни ефекти врз здравјето на луѓето. Всушност, благодетите од користењето на сауна се многубројни, а меѓу нив се вбројуваат и позитивното влијание врз општата состојба на духот и телото, длабинска детоксикација, подобрување на циркулацијата на крвта, а сауната позитивно влијае и на сонот и имунитетот.
15.09.2016, 10:56

КОШАРКА
24 часа посветен на спортот: Интервју со Pro тренерот кој воведува нови методи на кошаркарските тренинзи во Македонија
Го запознавме Ивица Јаковлевски, човекот кој се надева дека ќе направи една револуција во кошаркарските тренинзи во нашата држава.
31.08.2016, 10:00

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Билјана Серафимовска: Најмладата Македонка која "ги освои" Мон Блан, Елбрус и Килиманџаро
Кога за оваа млада дама би ви кажале дека го освоила највисокиот врв на Алпите, Мон Блан и дека станала најмлада Македонка којашто воопшто некогаш стапнала на тој врв, приказната не завршува тука. Таа е и најмладата девојка воопшто од Балканот којашто успеала да стапне на покривот на Европа, Елбрус, а неодамна таа го освои и највисокиот врв во Африка. И нејзината приказна секако не завршува тука...
22.08.2016, 18:46

ИНТЕРВЈУ
Интервју со Марија Росоманова, тим лидер на KARMAPIX.com
KARMAPIX.com е светски направен македонски производ создаден со многу љубов, труд и посветеност за да биде македонската гордост препознатлива насекаде во светот. Примарен производ со кој започнува KARMAPIX приказната се дизајнирани фото книги за секоја пригода кои секој корисник на еден клик може да ги направи со своите омилени дигитални фотографии, a ги добива испечатени за миг бесплатно на својата адреса.
05.08.2016, 12:52

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Милошевски: Летниот камп на "Вардар" е полн погодок
"Интересот за кампот во Охрид е голем. Организацијата на еден ваков камп ќе им овозможи на младите да научат многу од фудбалските вештини", рече Милошевски.
29.07.2016, 11:21

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Марјана Станојковска: Секси танцот кај Жаре беше мој предлог!
Една од најубавите македонки која секогаш зрачи со својата убавина, сексипил, шармантност! Во ова интервју може да прочитате каде се може да ја сретнете Марјана во текот на летото, а можеби и да ја подружите на по едно пиво!
14.07.2016, 11:14

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Емилија Вучиновска: НЕ ги следете модните трендови слепо, имајте свој стил!
Интервју со Емилија Вучиновска – модна блогерка од блогот missurbanvibe.com… Девојка со став која знае што сака и тоа смело го прикажува преку својот моден стил!
06.07.2016, 13:00

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Љупчо Георгиев: Креативноста, упорноста и визијата како клучни карактеристики за градење на успешна кариера
Успешната кариера се гради со цврсти и стабилни основи и години, а 19 годишното искуство на Љупчо Георгиев - новиот извршен директор на Мајкрософт е доволен доказ за достигнување на неговата сегашна позиција.
30.06.2016, 13:25

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Ања Ветерова: Сакам светска кариера и напорно работам за да успеам!
Ни една радио станица без нејзиниот хит “Без тебе” не поминува ниту еден ден! Малата слатка девојка Ања Ветерова која многумина ја паметат од дуетот со Паркети - Јас те сакам тебе... Но, таа мала девојка е веќе порасната, па овој пат ви ја преставуваме како една млада дама којашто многу добро знае што сака и знае како да го добие тоа!
23.06.2016, 10:58

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Сатја Грабулоски – Момчето со различните патики
Интересен, харизматичен, како што себе се нарекува стилски асоцијален! Буквално не е возможно тој и неговите две различни патики да не бидат забележани! Сатја Грабулоски – момакот кој верува дека S.Ignature е многу повеќе од самиот Сатја!
20.06.2016, 12:06

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Ив Мојсовска: Филм кој дефинитивно ќе сакате да го погледнете!
Ивана Мојсовска – Ив , талентиран уметник кој навистина покажува огромен потенцијал! Забавна, необична, екстравагантна... мислам дека тоа ќе го заклучите и по самото интервју!
16.06.2016, 11:26

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Ирина Велевска: На странците ќе им покажеме дека во Mакедонија се произведува најлековитата и најквалитетна органска и жива козметика
Слатка, позитивна и од љубов дефинитивно изгубена! Кафето со Ирина беше навистина пријатно, а веруваме дека и вие ќе уживате во интервјуто!
14.06.2016, 11:50

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Тимчо Муцунски: Моќта е таму каде што можете да создадете најмногу промени кои се во интерес нa грaѓaните
М-р Тимчо Муцунски е асистент - докторанд на Правниот факултет „Јустинијан Први“, ко-автор на универзитетски учебници, а од неодамна е именуван и за заменик на министерот за информатичко општество и администрација во Владата на Република Македонија. И уште ако на сето ова се додаде дека има само 26 години, заклучуваме дека се работи за едно навистина импресивно портфолио за еден толку млад човек.
10.06.2016, 11:03

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Виктор Ивановски: Анимација ќе учам во Sheridan College во Канада, а сонувам за работа во Warner Bros
Матурантот во гимназијата „Нова“ во Скопје, Виктор Ивановски отсекогаш бил заинтересиран и љубопитен околу анимацијата, а таа пасија ќе го однесе во еден од најпрестижните факултети во светот во ова поле, Sheridan College во Канада.
08.06.2016, 10:00

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Ален и Деспина: Кога љубовта и кариерата ќе се спојат... ТОА Е ТОА
Кога љубовта и бизнисот ќе се соединат... Деспина Козаровска и Ален Јегени во име на љубовта, во име на Скопје Стрит Фестивал! Интересен и необичен пар, полн со позитивна енергија, пример за тоа дека некои работи сепак не се невозможни!
06.06.2016, 11:36

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
МариоФит Јовановски: Направи време!
За да напредуваш континиурано секогаш треба да се фокусираш на талентот и на она што најдобро го знаеш и што најмногу го сакаш, во спротивно ќе бидеш роб на нешто што ти било наметнато... МариоФит Јовановски зборува за животниот стил и за тоа како треба да се однесуваме кон самите себе, доколку сакаме да бидеме среќни, здрави, фит...
03.06.2016, 12:34

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Тања Кокев: Никогаш не знам каде ми се клучевите!
Љубовта и нежноста изгравирани во секоја нејзина креација... Тања Кокев, дамата која навистина го прави светот на жената поубав!
31.05.2016, 15:55

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Петар Ниновски: Перфекцијата е стапица. Размислете за ова!
Петар Ниновски ја сподели својата приказна за стартапот Brainster.co со ТОЧКА. Како што вели тој, еден ден нема да се каеме за она што сме го направиле туку за сите оние работи кои не сме ги направиле. Успешна приказна за која веруваме дека ќе мотивира многумина уште денес да го направат својот прв чекор кон реализација на своите идеи.
25.05.2016, 15:23

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Игор Марков реши да му се спротивстави на петок 13-ти со својата нова колекција
Екстравагантен, атрактивен, сам по себе поим за мода... Дами и Господа, македонскиот дизајнер Игор Марков чии ремек дела се сон за секоја жена.
20.05.2016, 12:12

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Македонскиот тим во Наса има огромни шанси за победа: Да ги поддржиме нашите генијалци!
Филип Димитровски, Костадин Лазаров, Дарко Тодоровски и Филип Макрадули се тројца средношколци и еден студент на ФИНКИ, коишто успеаа да се пласираат помеѓу најдобрите 25 тимови на Space App предизвикот на НАСА. Тие се млади, паметни и генијални, и притоа нудат одлична идеја за лесно управување со дронови. Токму затоа овојпат поразговаравме со нив, а тие ќе ви кажат нешто повеќе за работата на тимот Авис.
19.05.2016, 21:05

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Марија Калошева: Eдинственото место во коешто сме сместени целиот свој живот, е нашето тело. Грижете се за него!
Марија Калошева има 28 години, но метаболички слободно може да кажеме дека има цели 10 години помалку. Ставовите и принципите ги креира како резултат на вечната битка помеѓу традиционалното воспитување и либералната наклонетост кон новото време.
16.05.2016, 14:32

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Огнена Ристовска: Живoтoт е премнoгу крaтoк зa дa се живее без вoзбудa и стрaст
Таа е вистинскиот пример за тоа колку е способна жената кога нешто силно посакува. Ја следи својата пасија, ја храни својата страст со секојдневен труд, ги гради своите соништа сама почнувајќи од нула... Огнена Ристовска, дамата која ја создава магијата.
09.05.2016, 12:20

ИНТЕРВЈУ
Вива соковите се со загарантиран квалитет
Емилија Митевска е технолог инженер и одговорна за квалитет на производите во компанијата Вивакс, најголемиот производител на овошни сокови во Република Македонија. Таа зборува за тоа зошто е важно да се знае како се произведуваат Вива соковите и кои се нивните предности. Високиот квалитет на соковите Вива беше потврден и од Здружението на педијатри на Македонија.
05.05.2016, 17:00

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Бруно и Трифун се доказ дека квалитетот излегува на површина, полека, но сигурно!
Македонија секојдневно изненадува со таленти од најразлични области... Овој пат ТОЧКА го имаше задоволството да разговара со Бруно Вељановски и Трифун Ситниковски. Овие млади дечки се доказ дека пасијата и визијата се она што го движи човекот напред. Со само 22 години, сè уште студенти, освојуваат со својот шарм, способност и ентузијазам во свет каде милоста не постои!
03.05.2016, 12:54

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Златко Муцунски: Постојано поставувајте си нови врвови за достигнување
Златко Муцунски, генерален менаџер на Порше Македонија, позитивна и харизматична личност која секојдневно докажува дека успехот е плод на посветеноста, трудот и љубовта кон она што го работите. Имавме можност да украдеме малце од неговото време за да успееме да ви доловиме што значи да си успешен во време кога конкурентноста е навистина голема.
29.04.2016, 11:40

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Точка интервју: Кога е во прашање квалитетот, секогаш фокусот паѓа на Марта
Егзотичната убавина не е единственото нешто што фасцинира кај оваа девојка зошто има да понуди многу повеќе од тоа. Geek по природа, гејмер, најдобар студент во Македонија, стипендист на МОН, изучува Инженерство на материјали и нанотехнологии, најмлад N.A.S.A. ментор, личност со огромен интелект и активен учесник во општеството како и борец за квалитет, оваа фасцинантна, чудо од девојка освојва видици и височини кои се ретки и недостижни во очите на многу а сепак е толку пријатна и присебна личност.
26.04.2016, 12:00

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Бранко Огњановски: Кој последен се смее, најслатко се смее!
Со него израснаа многу генерации, а неговиот хумор никого не оставa рамнодушен. Бранко за пријателите, Миле Паника за јавноста, повторно се враќа во етер, но овој пат со малку поинаква емисија.
21.04.2016, 15:15

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Уранија Пировска од Хелсиншкиот комитет: Ништо не е помоќно од силата на народот!
Прочитајте го интервјуто со Уранија Пировска, извршен директор на Хелсиншкиот комитет за човекови права на Република Македонија. Жена со цврсти ставови, која се залага постојано за правата на македонскиот народ, жена која докажува со години наназад дека не само мажите можат да бидат успешни, силни, издржливи.
19.04.2016, 10:55

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Барбара Лазовиќ: Ги обожувам македонската трпеза и скопскиот начин на живот
Слатка, пријатна, со прекрасна насмевка, Барбара Лазовиќ го претставува дресот на Вардар веќе 2 сезони. Точка имаше можност да ја запознае и преку искрен разговор да открие една мила и нежна девојка која на теренот е вистински ѕвер. Сепак секоја паричка има две лица, нели?!
15.04.2016, 15:06

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Моника Потер: Чекај да сликнам прво, па ќе јадеш!
Моника Ангелковска, попозната како Моника Потер, е една од генерацијата на инстаграмџии кои полека но сигурно го менуваат сфаќањето за животниот стил во Македонија. Млада, амбициозна, наскоро дипломиран економист, фотограф по хоби, инстаграм зависник и вистински гурман по душа, секојдневно го освојува вниманието на гурманите ширум Македонија.
13.04.2016, 14:57

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Др. Коста Цветковиќ: Подарок за матура - ботокс и пополнување на усни
Овој пат, Точка подготви интервју со Др. Коста Цветковиќ и неговиот син Др. Тихомир Цветковиќ кои заедно креираат една успешна приказна...
12.04.2016, 13:11

РАКОМЕТ
Интервју со Диви: Зошто баш сега се повлече од репрезентативниот дрес?
Интервју со Петар Ангелов Диви - човекот кој 20 години со гордост го носеше националниот дрес, голманот на Вардар кој секогаш знае да ја крене ракометната публика на нозе.
09.04.2016, 18:21

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Силвија Митевска ве води на првиот женски тандем лет со параглајдер во Македонија
Летањето со параглајдер претставува неверојатно искуство, нешто што со сигурност се помни до крајот на животот. А летањето со тандем пилот е најлесен и најбезбеден начин за да се стекнете со вакво уникатно искуство, без страв дека нештата можеби би можеле да тргнат и поинаку од планираното. Но што ако се одлучите за лет во тандем, а вашиот тандем пилот е токму жена?
08.04.2016, 17:02

123456

 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум