АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАСИТЕ ИНТЕРВЈУАСПОРТШОУ БИЗНИССТИЛБИЗНИСПОЛИТИКА

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Марина Анчевска: Да бидеш свој и автентичен во денешното опкружување е најголем дострел
Успех се постигнува само доколку личноста работи на себe. Како да се постигне баланс меѓу надворешниот и внатрешниот свет, или рамнотежа меѓу професионалниот и и личниот живот.
 

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Златко Муцунски: Audi Q5 е нашата нова звезда која уште на прв поглед ќе ве плени со својот импресивен изглед
Максимално прилагоден на потребите на љубителите на Ауди, нашиот нов знаменосец во премиум сегментот ја следи традицијата и нуди многу простор, удобност и безбедност а ќе ве изненади и со изобилството на hi-tech опрема.
21.02.2017, 13:38

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Панче Стоименовски, маркетинг менаџер на Мебел-Ви: Купувањето он-лајн не е табу-тема во Македонија
Мебел-Ви Дооел Виница е компанија за производство и продажба на мебел, која постои од 1997 година. Таа, оваа година ќе го прослави својот јубилеен 20-ти роденден. Како компанија, Мебел-Ви веќе се позиционира на лидерското место на пазарот во Македонија и нуди вработувања на повеќе од 170 високо обучени лица.
08.02.2017, 15:30

ИНТЕРВЈУ
Никола Илиевски, Менаџер во A&Е Груп: Tonino Lamborghini е кафе кое е симбол на италијанската култура и традиција
Прочитајте го интервјуто со Никола Илиевски, Менаџер во A&Е Груп, дистрибутер на ексклузивните кафиња и чаеви Tonino Lamborghini, и дознајте нешто повеќе за овој премиум бренд!
13.01.2017, 15:38

ИНТЕРВЈУ
Интервју со инженерите во GEO-ING, производно претпријатие за обработка на дрво - Германска школа на Македонски терен
Дипломираниот инженер Петар Георгиевски и архитектот Ана Савева ги запознавме при финалната изведбата на дрвена фасада на еден модерен објект, семејна куќа во Скопје. Заедно ја водат компанијата Гео-Инг дрвоградба, http://www.geo-ing.com/производно претпријатие кое се занимава со обработка на дрво и дрвени конструкции како и изведба на монтажни објекти според најсовремена компјутерски поддржана технологија.
20.12.2016, 12:38

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Нина Ангеловска: Најважната особина на вработениот во новиот технолошки свет е брзото учење и адаптирање
Брзо оди, брзо зборува а уште побрзо типка на тастатурата од телефонот. Има една од најубавите насмевки и остра, но освежувачка, искреност. Често вели „Никогаш не се жали“. Невозможно е да седиш спроти неа а да не те инспирира и плени со својот шарм, ентузијазам, амбиција, ведрина и решителност. На моја радост, на крајот од работниот ден, се сретнавме во „Carpe Diem“, на чаша добро вино затоа што знам дека Нина е љубител и веќе задоволително искусен дегустатор и уживач...
02.12.2016, 11:24

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Славица Биљарска: Релативизираме и генерализираме. Се подведуваме под девизата „сите се исти“
Со Славица се запознавме на AllWeb 2015, се сеќавам носеше кошула со илустрации од Костуранов и беше една од најдинамичните личности во салата. Цела година после тоа, се сретнавме повторно на овогодинешната конференција за дигитален маркетинг „AllWeb“, на која Славица е еден од организаторите.
23.11.2016, 12:57

ИНТЕРВЈУ
Интервју со Д-р Соња Петрушевска Доневска стручен медицински соработник за Еуцерин во Македонија
Стареењето на нашиот организам претставува резултат на неговата намалена регенеративна моќ. Знаците на стареење секако ја зафаќаат и кожата, а првите знаци на стареење се брчките, но со годините доаѓа и до постепено намалување на цврстината и волуменот на кожата, се намалува еластичноста, а кај повозрасните како резултат на намалена микроциркулација постепено се намалува и убавиот сјај на кожата.
15.11.2016, 10:23

ИНТЕРВЈУ
М-р Лазе Камчев - Главен Извршен Директор на КД Фондови: Инвестициските фондови обезбедуваат сигурност, профитабилност и ликвидност
Живееме во време кога сме соочени со најразлични предизвици. Тоа честопати нè спречува да размислуваме за својата иднина, за иднината на своите деца, воопшто и да не размислуваме за долгорочно планирање на финансиските текови, независно дали се тоа лични или компаниски.
26.10.2016, 09:30

ИНТЕРВЈУ
Интервју со Ване Крстевски, архитект во КераПро: Архитектите го олеснуваат процесот на реновирање и заштедуваат време и пари
Во последно време луѓето сè повеќе им го доверуваат реновирањето на своите домови, деловни простории на овластени архитекти. Од архитектот добиваат скица за просторот, заедно бираат плочки, добиваат совети за многу различни работи, заедно се во целиот процес на изведба. Токму со цел афирмација на ова партнерство од заеднички интерес, се решивме малку да поразговараме на оваа тема.
20.10.2016, 10:36

ИНТЕРВЈУ
Интервју со Давор Вукадиновиќ и Весна Стојановска: Што значи третиот пензиски столб и што ни овозможува истиот?
Третиот пензиски столб овозможува дополнително пензиско осигурување засновано на капитализација на уплатените средства. Неговата основна цел независно од државното пензиско осигурување, е да обезбеди повисок приход по пензионирањето на неговите членови. На оваа тема поразговаравме со Весна Стојановска, Генерален директор на КБ Прво пензиско друштво АД Скопје и Давор Вукадиновиќ, Претседател на Управен одбор на НЛБ Нов пензиски фонд АД Скопје.
27.09.2016, 12:15

ИНТЕРВЈУ
Саша Гроздановски, „Бриџ Блу Глобал“: Инвестирајте во својата иднина. Образувајте се во Австралија, во институции од светски ранг
Сите институции со кои ние соработуваме се акредитирани од страна на австралиската држава. Во принцип, државните институции имаат подобро реноме и долгогодишна традиција, но затоа пак изборот на програми кои го нудат приватни институции е огромен и разнолик.
26.09.2016, 10:48

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Ева Пајковска и Љубица Б.Лазаревска, DUNA Events: Кога организацијата на настани ќе ја ставите во рацете на професионалци
Во интервјуто што следува поразговаравме со Ева и Љубица, првите луѓе на DUNA Events и за Точка ја кажаа тајната состојка за организација на добар и успешен настан.
22.09.2016, 10:26

ИНТЕРВЈУ
Васил Филипов, управител на Пирин Експорт: Сауната е повеќе од задоволство. Таа е извор на здравје!
Иако повеќето луѓе ја доживуваат како луксуз и место за уживање, сауната обезбедува бројни позитивни ефекти врз здравјето на луѓето. Всушност, благодетите од користењето на сауна се многубројни, а меѓу нив се вбројуваат и позитивното влијание врз општата состојба на духот и телото, длабинска детоксикација, подобрување на циркулацијата на крвта, а сауната позитивно влијае и на сонот и имунитетот.
15.09.2016, 10:56

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Љупчо Георгиев: Креативноста, упорноста и визијата како клучни карактеристики за градење на успешна кариера
Успешната кариера се гради со цврсти и стабилни основи и години, а 19 годишното искуство на Љупчо Георгиев - новиот извршен директор на Мајкрософт е доволен доказ за достигнување на неговата сегашна позиција.
30.06.2016, 13:25

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Ирина Велевска: На странците ќе им покажеме дека во Mакедонија се произведува најлековитата и најквалитетна органска и жива козметика
Слатка, позитивна и од љубов дефинитивно изгубена! Кафето со Ирина беше навистина пријатно, а веруваме дека и вие ќе уживате во интервјуто!
14.06.2016, 11:50

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Ален и Деспина: Кога љубовта и кариерата ќе се спојат... ТОА Е ТОА
Кога љубовта и бизнисот ќе се соединат... Деспина Козаровска и Ален Јегени во име на љубовта, во име на Скопје Стрит Фестивал! Интересен и необичен пар, полн со позитивна енергија, пример за тоа дека некои работи сепак не се невозможни!
06.06.2016, 11:36

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Петар Ниновски: Перфекцијата е стапица. Размислете за ова!
Петар Ниновски ја сподели својата приказна за стартапот Brainster.co со ТОЧКА. Како што вели тој, еден ден нема да се каеме за она што сме го направиле туку за сите оние работи кои не сме ги направиле. Успешна приказна за која веруваме дека ќе мотивира многумина уште денес да го направат својот прв чекор кон реализација на своите идеи.
25.05.2016, 15:23

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Македонскиот тим во Наса има огромни шанси за победа: Да ги поддржиме нашите генијалци!
Филип Димитровски, Костадин Лазаров, Дарко Тодоровски и Филип Макрадули се тројца средношколци и еден студент на ФИНКИ, коишто успеаа да се пласираат помеѓу најдобрите 25 тимови на Space App предизвикот на НАСА. Тие се млади, паметни и генијални, и притоа нудат одлична идеја за лесно управување со дронови. Токму затоа овојпат поразговаравме со нив, а тие ќе ви кажат нешто повеќе за работата на тимот Авис.
19.05.2016, 21:05

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Огнена Ристовска: Живoтoт е премнoгу крaтoк зa дa се живее без вoзбудa и стрaст
Таа е вистинскиот пример за тоа колку е способна жената кога нешто силно посакува. Ја следи својата пасија, ја храни својата страст со секојдневен труд, ги гради своите соништа сама почнувајќи од нула... Огнена Ристовска, дамата која ја создава магијата.
09.05.2016, 12:20

ИНТЕРВЈУ
Вива соковите се со загарантиран квалитет
Емилија Митевска е технолог инженер и одговорна за квалитет на производите во компанијата Вивакс, најголемиот производител на овошни сокови во Република Македонија. Таа зборува за тоа зошто е важно да се знае како се произведуваат Вива соковите и кои се нивните предности. Високиот квалитет на соковите Вива беше потврден и од Здружението на педијатри на Македонија.
05.05.2016, 17:00

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Златко Муцунски: Постојано поставувајте си нови врвови за достигнување
Златко Муцунски, генерален менаџер на Порше Македонија, позитивна и харизматична личност која секојдневно докажува дека успехот е плод на посветеноста, трудот и љубовта кон она што го работите. Имавме можност да украдеме малце од неговото време за да успееме да ви доловиме што значи да си успешен во време кога конкурентноста е навистина голема.
29.04.2016, 11:40

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Точка интервју: Кога е во прашање квалитетот, секогаш фокусот паѓа на Марта
Егзотичната убавина не е единственото нешто што фасцинира кај оваа девојка зошто има да понуди многу повеќе од тоа. Geek по природа, гејмер, најдобар студент во Македонија, стипендист на МОН, изучува Инженерство на материјали и нанотехнологии, најмлад N.A.S.A. ментор, личност со огромен интелект и активен учесник во општеството како и борец за квалитет, оваа фасцинантна, чудо од девојка освојва видици и височини кои се ретки и недостижни во очите на многу а сепак е толку пријатна и присебна личност.
26.04.2016, 12:00

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Камелија Спасова: Жените, како учесници во сообраќајот, имаат важна улога во подигнувањето на нивото на сообраќајната култура
По повод денот на жената, "8-ми март", Републичкиот Совет за безбедност во сообраќајот на патиштата (РСБСП), во соработка со АМСМ организира сообраќајно-едукативна трибина, под мотото "Жената како фактор за поголема безбедност во сообраќајот".
07.03.2016, 12:18

ИНТЕРВЈУ
Ико Брдароски: Важно е да се однесуваме во хармонија со првиот закон на природата - сé е поврзано со сé останато
Прочитајте го интервјуто со Ико Брдароски, менаџер за грижа на корисници во Пакомак.
02.03.2016, 10:40

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Иван Петрушевски: Секој да „заработи“ од бенефитите на онлајн просторот
ИТ компанијата МКХост, во наредниот период, преку низа активности ќе ја едуцира македонската јавност за позитивните ефекти од онлајн присуството. Предност имаат младите кои (ќе) просперираат преку интернет, но ќе се работи и со други категории граѓани.
16.02.2016, 16:31

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Радмила Павловска: Ме “убиваат” рутината, досадата и недостатокот на предизвици
Радмила Павловска е Директор за маркетинг ПР и иновации во Гемак Траде и основач на првиот македонски магазин за угостителство Bar Code, магистер по меѓународен маркетинг, експерт за угостителство, член на повеќе бизнис и сервисни клубови, добитник на неколку признанија и награди, и пред сè, мајка и Скопјанка.
25.01.2016, 11:08

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Дарко Булдиоски: За бизнисот да оди напред, неопходна е надоградба со знаење
Во интервју за Точка, Дарко Булдиоски, предавач на Clear View Интернет Маркетинг Академијата и основач на NewMediaMK, кажува нешто повеќе за интернет маркетингот во Македонија и светот.
16.10.2015, 11:11

МОЛЕКУЛАРНА МЕДИЦИНА
Марио Илковски: Една од осум жени во текот на својот живот ќе развијат рак на дојка и јајници!
Месец октомври е посветен на ракот на дојката. Секојдневно сме сведоци на драстично зголемените бројка на заболени од оваа болест.
09.10.2015, 12:20

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Ирена Чаушевска: На најдобрите наши студенти им овозможуваме пракса во реномирани странски компании
Прочитајте што имаше да каже ексклузивно за Точка Ирена Чаушевска - Основачот и Генерален Менаџер на Њу Менс Бизнис Акцелераторот.
01.09.2015, 11:28

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Доколку клиентот беше Македонски, ние ќе требаше да наплатиме тројно помалку
Градско дете кое го познаваме од скопските дискотеки уште од најрана возраст. Тој не е дел од македонската естрада, но е вистински пример за скромно момче зад кое се крие една успешна приказна наречена Кара5. Ги фасцинира странските клиенти со својата работа! Дознајте повеќе за неговиот успех во интервјуто кое следи...
22.06.2015, 13:30

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Мирослав Симјаноски: Искуството од работата на Карибите го пренесувам во Македонија
Разговор со Мирослав Симјаноски-менаџер во ексклузивниот ресторан Бакал.
01.06.2015, 12:58

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Да се работи и живее во комплексот Капитол Резиденс, значи да ја смените филозофијата на живеење!
Интервју со Славејко Георгиев Диа - Проектен менаџер на комплексот КАПИТОЛ МОЛ И РЕЗИДЕНС.
04.02.2015, 13:23

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Петар Лазаров: Со проектот МАМАС сакаме да ја претставиме прекрасната македонска кујна надвор од нашите граници
Млад, упорен, амбициозен и успешен, Точка Ви овозможува да го запознаете малку подобро Петар Лазаров. Неговите брендови се добро познати за сите нас, па останува сега да видиме каков е Петар како бренд сам по себе и колку тоа го прави успешен.
24.11.2014, 11:41

БИЗНИС ИНТЕРВЈУ
Искра Поленак: Вреди да се инвестира во Дубаи!
Поразговаравме со Искра Поленак, македонка која веќе некое време живее и работи во компанија за недвижности во Дубаи. Во интервјуто што следува таа ни објаснува зошто е добро во моментот да се инвестира токму во Дубаи.
24.07.2014, 11:00

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Интервју со Бранкица Анѓелевска проект менаџер во Имморекс Македонија ДОО Скопје: Создадовме нешто навистина уникатно!
Едноставно нудиме иднина опкружена со природа, еколошки системи и посебен начин на живот, вели во интервјуто Бранкица Анѓелевска.
15.05.2014, 11:02

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Интервју со Искра Ветаџокоска-Муцунска, менаџер и косопственик на Виталиа
Одбирајте умно, нека вашиот избор биде секогаш здрава храна бидејќи Само здрави ќе можете да ги реализирате своите цели и визии. Способноста за мултитаскинг и помага на жената да се потврди како успешна и надвор од семејниот дом, ја прави по фокусирана, по прецизна и ориентирана кон успех.
24.12.2013, 14:17

AVON
До успешен сопствен бизнис без инвестиција: Сите различни, но со иста страст
Што ги поврзува овие 4 дами? Во продолжение Ви претставуваме дел од менаџерките во AVON... Сите различни, со различни приоритети, желби и идеи, но делат една заедничка страст: AVON.
21.11.2013, 18:53

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Како до ефективна комуникација со потрошувачите во новата ера
Прочитајте го интервјуто со проф. Димитри Николаидис на тема: Како до ефективна комуникација со потрошувачите во новата ера
30.01.2013, 17:00

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Со информатичка технологија до подобри бизнис резултати
Многу компании ги алоцираат своите ресурси кон постоечките операции.
08.11.2012, 15:38

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Сите компании имаат потреба од ПР!
Во интервјуто со сопственикот на ПР агенцијата Чептер 4 Тодор Стојчевски, тој ни открива дека сите компании во денешницата, без оглед на нивната големина, имаат потреба од ПР.
25.10.2012, 17:36

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Влатко Величков: Производите со етикета Веро се производи од домашно потекло
Прочитајте го интервјуто со Влатко Величков, раководител на одделот за маркетинг во "Веро", и дознајте што во иднина можеме да очекуваме од овој голем ланец на супермаркети.
26.09.2012, 14:19

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Иво Ранѓелович: Би ми било потешко да се вратам, па дури и да читам на кирилица!
Момчето кое успеа да ги исполни своите соништа, Иво Ранѓелович има 21 година, влезе во Британскиот парламент и сега кога се врати во Македонија одлучи да го сподели тоа искуство со нас. Кој рече дека младите од Македонија не се способни? Иво е доказот дека упорноста се исплати во животот.
07.05.2012, 15:14

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Славче Таневски: Во Германија се вклопив, сега системот на Македонија ми е проблем!
Момчето кое замина со цел да студира и да успее, денеска може гордо да каже дека се потпишува како дел од дизајнерскиот тим на Мерцедес. Тој е идеален пример за упорноста, ви го претставуваме Славче Таневски, момчето од Македонија за кое слушна целиот свет.
09.04.2012, 13:42

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Данијел Колетиќ: Зад ПР-от и маркетингот се крие успехот на инвестициските процеси
Ексклузивно интервју на Г-дин Данијел Колетиќ, основач и претседател на Управниот одбор на меѓународната конференција за односи со јавност ПРО.ПР која оваа година ќе се одржи во Марибор.
07.03.2012, 13:10

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Ратко Капушевски: Не си маж ако не доживееш 'Hangover'!
Млад, амбициозен и успешен. Ова се епитетите кои го красат директорот на спорскиот центар Борис Трајковски. Има 25 години, а со досегашното искуство може да се пофали со навистина успешни проекти и реализации.
25.11.2011, 16:24

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Марко Чаласан: На 11 години го надмина Бил Гејтс
Скромен, сладок, интересен и ултра паметен и талентиран. Марко Чаласан е момчето кое уште на прв поглед Ве освојува, а после првиот муабет Ве остава без здив. Овој генијалец зрачи со знаење и интелегенција.
18.11.2011, 09:53

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Димитрије Јовановиќ: И кафанскиот живот не е лесен!
Димитирје Јовановиќ е сопственик на најдобриот ресторан за 2010 година, Стара Куќа. Автентична традиционална македонска храна, амбиент кој потсетува на стара македонска куќа е она што нема да Ве остави рамнодушни доколку дојдете во овој ресторан.
10.09.2011, 22:01

 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум