АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
СИТЕ ВЕСТИНАЈЧИТАНИ ДЕНЕСНАЈЧИТАНИ 7 ДЕНАНАЈЧИТАНИ 30 ДЕНАВИДЕО ВЕСТИФОТО ВЕСТИ

ВИДЕО ИГРИ
Погледнете како изгледа Gran Turismo Sport во бета верзија
Видео играта Gran Turismo Sport засега е достапна само во бета верзија, но новата снимка во висока резолуција е веќе објавена на Youtube за сите обожаватели на серијалот.
 

ДУБАИ
Револуција во архитектурата: Првиот ротирачки облакодер во светот
Прочуениот архитект Давид Фишер го проектирал едно од најголемите архитектонски чуда во 21 век – солитер висок 420 метри, во кој секој од 80-те спрата може да се ротира за 360 степени.
24.03.2017, 16:21

ФИЛМ
Цел свет зборува за еден детал од трејлерот за "Wonder Woman", дали приметувате за што станува збор?
Откако излезе трејлерот за филмот "Wonder Woman", социјалните мрежи се преплавени со коментари за еден дел од телото на хероината..
24.03.2017, 16:04

ФУДБАЛ
Нејмар со магични потези го реши Уругвај, Годин призна: Тој секогаш прави разлика…
Селекцијата на Бразил својата одлична форма ја потврди и на гостувањето кај Уругвај на кое дојде до победа од 4-1 иако домаќините први го отворија резултатот преку Кавани.
24.03.2017, 15:37

СКОПЈЕ
СДСМ најави: Од јуни нема веќе екстерно
Новата Влада ќе ги врати и ќе ги почитува автономијата и достоинството на универзитетите
24.03.2017, 15:27

ШВЕДСКА
Швеѓаните се подготвуваат за нуклеарна војна?
Шведските власти наредиле да бидат подготвени стотици бункери ширум земјата, наводно, поради стравување од избивање на нуклеарна војна со Русија, пренесува британски "Independent".
24.03.2017, 15:11

ИТАЛИЈА
Уапсен е најбараниот мафијаш во Европа: Се криел во „дупка" во своето родно место
Италијанската полиција го уапси 44-годишниот Санто Вотари кој што бил вмешан во мафијашките пресметки и ликвидации во германски Дуизбург во 2007-ма година.
24.03.2017, 14:03

ИНДИЈА
Бесен политичар со сандала тепал стјуард: Нека се жали каде сака, беше арогантен и заслужи
Равиндра Гаиквад, пратеник во долниот дом на Парламентот на Индија, со сандала го истепал стјуардот на авио-компанијата "Air India", затоа што не можел да добие место во бизнис класата, и уште и се пофалил пред новинарите дека го удрил.
24.03.2017, 13:51

ЛОНДОН
Грозоморно видео од масакрот во Лондон: Луѓе останале под тркалата на автомобилот на терористот!
Се појави уште едно застрашувачко видео од терористичкиот напад во Лондон, моментот кога Халид Масуд излетал на тротоар и удрил со автомобилот "Хјундаи" во портите на Вестминистер палатата.
24.03.2017, 13:03

СРБИЈА
Србија одбележува 18 години од бомбардирањето на НАТО
Воздушните напади на силите на НАТО над Србија, односно тогаш Сојузна Република Југославија, започнаа на денешен ден пред 18 години, при што за 78 дена од бомбардирањата загинаа помеѓу 1.200 и 1.500 лица, пренесува РТС.
24.03.2017, 12:50

МАДРИД
Па каде беше за Божиќ: Додека Македонија бележи високи температури во март, Шпанците ги изненадил снег!
Снегот најмногу го разбелил Мадрид, каде не се очекува дека ќе се задржи уште долго.
24.03.2017, 12:44

СЕЛЕБРИТИ
Минале 22 години: Иконата на латино музиката застрелана со пиштол во грб
Селена имала 23 години, а со својата музика го воодушевувала целиот свет. Сепак, среќата и славата не траеле долго.
24.03.2017, 11:46

ФУДБАЛ
Паулињо шоу во Уругвај, Меси го среди Чиле
Бразил победи во Уругвај (4:1), а Аргетина го совлада Чиле (1:0) во дерби натпреварите кои се одиграа во рамките на 13.коло од квалификациите за пласман на Светското првенство во Русија.
24.03.2017, 11:28

ЛОНДОН
Снимка од евакуацијата на Тереза Меј за време на терористичкиот напад: Премиерката однесена во автомобил и пренесена на безбедно
Тереза Меј, која во тој момент била во гласачкото лоби, била пренесена до задното седиште на нејзиниот автомобил, кој бил обиколен со вооружени стражари.
24.03.2017, 11:21

МК СЦЕНА
Во новата епизода на „Фчерашни новости“ ќе гледате: Хан е упорен да се слушне со Иванов
И оваа недела дознајте последни! Екипата на „Фчерашни новости“ ви подготви уште многу одлични скечеви за кои сигурно ќе зборувате долго после неделната епизода.
24.03.2017, 10:37

МК СЦЕНА
Еден на Еден: Оваа сабота вè очекува смеење за сите пари
И оваа сабота ве очекува уште едно супер издание на најгледаното ток-шоу во земјава, „Еден на Еден“.
24.03.2017, 10:23

МОСУЛ
Живи закопани: Џихадистите имаат нова страшна тактика
Повеќе до 130 луѓе била затрупани под урнатините на зградата во Мосул која била погодена во воздушните напади на коалиционите сили.
24.03.2017, 10:13

ТЕХНОЛОГИЈА
Швеѓаните ги "истркалаа" автономните камиони без шофери на најбезбедните патишта во светот
Во некои гранки на технологијата, иднината веќе е "сега". Шведска, чии патишта се едни од најбезбедните во светот, моментално е зафатена со тестирање на автономните камиони без шофери за кои се тврди дека се побезбедни од оние управувани од луѓе.
24.03.2017, 10:07

КОШАРКА
Ефес се пласира во Топ 8
Анадолу Ефес се пласира во Топ 8, во кошаркарската Евролига, откако во 24.коло, во градското дерби го победи Фенербахче 80:77. Покрај Ефес победи во воведните натпревари од оваа рунда забележаа Панатинаикос, Жалгирис и Бабмберг.
24.03.2017, 10:01

ИРАК
Џихадистите пратиле дете да ја разнесе ирачката војска: Самоубиствениот појас му го облекол родениот вујко!
Џихадистите во Мосул пратиле дете кое нема повеќе од 6 години, само да лута низ градот, додека не дојде до ирачката армија. Меѓутоа, на детето имало поврзано динамит.
24.03.2017, 09:31

ФИТНЕС
Фитнес грешки кои стојат на патот кон добриот задник
Ги испробавте сите вежби за задник на светот, правите бесконечно многу клекнувања, тренирате секој ден, но од совршениот задник ниту трага? Прочитајте ги можните причини за Вашиот фитнес проблем и неколку совети за подобар тренинг.
24.03.2017, 09:29

САМСУНГ
Сè е откриено – вака изгледа Samsung Galaxy S8!
Најновата снимка делува прилично автентично бидејќи на него се гледаат сите карактеристики кои се споменуваа претходните месеци.
23.03.2017, 17:10

АРКТИК
Новата појава на Арктикот ги шокираше научниците
Ледената површина која го прекрива Арктичкиот океан е најмала во последните 38 години, што е нов знак на забрзаните климатски промени, предупредуваат научниците.
23.03.2017, 16:13

ЛОНДОН
Премиерката Меј признала: "Напаѓачот бил британски државјанин и од претходно познат за тајните служби! Го истражувавме..."
Британската премиерка Тереса Меј рекла дека терористот кој вчера го извршил нападот во Лондон бил британски државјанин и познат на безбедносната служба "MI5", која претходно го истражувала како "периферно лице".
23.03.2017, 16:11

СЕЛЕБРИТИ
Терминатор повторно го исмејува Доналд Трамп: Еве што му порачува Шварценегер на претседателот на САД
Ново поглавје во војната помеѓу некогашните добри пријатели - претседателот на САД, Доналд Трамп и поранешниот гувернер на Калифорнија и актер, Арнолд Шварценегер
23.03.2017, 15:55

СКОПЈЕ
Падна договор: Илија Димовски избран за прв човек на Комисијата за избори и именување
Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски е избран за прв човек на Комисијата за избори и менување, со што е одблокиран процесот за продолжување на конститутивната седница на Собранието, која е закажана за вo понеделник.
23.03.2017, 14:53

ВАТИКАН
Што имаш под тоа?: 3-годишно девојче му ја извади капата на Папата од глава, и го насмеа до солзи
Еден маж ја одвел својата мала кумашинка да го запознае папата Франциско, но се изненадил кога девојчето му ја "украло" капата на папата од неговата глава.
23.03.2017, 14:08

САФАРИ
Лавица се обидува да ги нападне хистеричните туристи во Мексиканскиот сафари парк прерипувајќи преку безбедносниот ѕид
Ѕверката изгледала подготвено да се фрли во напад откако џип полн со туристи и нивните камери поминувале покрај кафезот
23.03.2017, 13:51

ФУДБАЛ
Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач
Пеп Гвардиола се ослободи од услугите на Џо Харт со образложение дека не се совпаѓа во неговиот систем на игра поради тоа што не знае добро да игра со нога, а ако англискиот голман го демантираше шпанскиот стручњак со неколку интересни потези во дресот на Торино, изминатава ноќ докторираше на тема „снаодливост во сопствениот шеснаесетник“.
23.03.2017, 12:49

ТЕНИС
Рафаел Надал го шири бизнисот со ресторани
Додека трае Мастерсот во Мајами, Рафаел Надал го искористи слободното време да присуствува на отворањето на новиот ресторан со шпанска кујна, “Тател” кој всушност е дел од франшизата на “Тате Мадрид” .
23.03.2017, 12:44

ФУДБАЛ
Шпанската лига жестоко ја казни Севиља
Комисијата за натпревари при Фудбалскиот сојуз на Шпанија ригорозно ја казни Севиља, поради навредите кои нејзините навивачи му ги испратија на Серхио Рамос на натпреварот во Купот одигра на 12-ти јануари.
23.03.2017, 12:23

СКОПЈЕ
СЈО отвори четири нови истраги за финансиски криминал: Табла, Триста, Тотал и Тифани
СЈО открива како со помош на УЈП и Министерството за финансии се переле пари од Буџетот
23.03.2017, 12:11

ЛОНДОН
Се појави видео од дивеењето на терористот на мост: Жената се спасила со бизарен скок во Темза!
Еден ден по терористичкиот напад пред зградата на британскиот парламент, полицијата и понатаму претпоставува дека станува збор за "исламски тероризам". Во меѓувреме, протекоа грозоморни снимки од дивеење на Вестминистерскиот мост.
23.03.2017, 11:43

КОШАРКА
Денвер го сруши шампионот Кливленд
Денвер го победи актуелниот НБА шампион Кливленд 126:113 и ја одржа разликата од две победи во однос на Портланд, во борбата за осмото место во Западната конференција.
23.03.2017, 11:02

ЛОНДОН
Деновите кога Англија плачеше: Петте најкрвави терористички напади во Лондон
Вчерашниот напад во Лондон беше најкравивиот терористички напад во главниот град на Велика Британија во последните 10 години. Но Лондон беше честа цел на терористички напади во минатото.
23.03.2017, 11:00

КОШАРКА
НБА историја: Вестбрук до трипл-дабл без промашен шут
Расел Вестбук еден од најдобрите играчи на денешницата, продолжи да руши рекорди во НБА лигата. Вестбрук против Филаделфија го забележа 35-от трипл-дабл во сезоната, кој ќе добие посебно место во НБА историјата.
23.03.2017, 10:07

ФУДБАЛ
Лукас Подолски: Совршен крај на репрезентативната кариера
Лукас Подолски на совршен начин стави крај на репрезентативната кариера, то во 69.минутај го постигна единствениот гол на пријателскиот натпревар помеѓу Германија и Англија.
23.03.2017, 10:06

УКРАИНА
Сцени на апокалипса во Украина: Ужасна експлозија го уништила Балаклеј, евакуиран е целиот град!
Речиси сите жители на Балаклеј се евакуирани поради огромните пожари и експлозијата во складиштето со муниција во тој град, најголемото во цела Украина.
23.03.2017, 09:49

ЛОНДОН
Сведоштво на ужасот во Лондон: „Го кренав погледот и видов повредени луѓе на улицата“
Поранешниот полски министер за надворешни работи Радек Сикорски сведочел на терористичкиот напад во Лондон, кој се случил денеска во попладневните часови.
22.03.2017, 20:03

СВЕТ
Ова се најдобрите авиони на 21 век: Доминација на САД, Русија и Кина
Од 40-тите години на минатиот век, воената авијација разви четири генерации на авиони на млазен погон, а светските суперсили или веќе поседуваат, или пак развиваат ловци од петтата генерација.
22.03.2017, 20:00

ЧИСТ ЛУКСУЗ
Подготвени се бункерите за крај на светот: Еве каде богатите ќе го дочекаат „Судниот ден“
Без разлика на тоа дали светот ќе го погоди нуклеарна катастрофа, смртоносна епидемија или зомби апокалипса, оние кои веруваат во брзо доаѓање на Судниот ден можат да ја обезбедат својата безбедна иднина во специјални бункери.
22.03.2017, 19:06

ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
Хорор филмот "Raw", дебито на француската режисерка Жули Дукорно, многумина го нарекуваат еден од најбруталните филмови снимени досега, а наводно сцените во него се толку шокантни, што некои гледачи повраќаат или дури, паѓаат во несвест.
22.03.2017, 18:33

ЕРОТИКА
Имале секс на тераса среде бел ден, снимката завршила и на телевизија
Случаен минувач пред една зграда во Саламанка, Шпанија, снимил пар кој имал секс на тераса и снимката ја објавил на интернет.
22.03.2017, 17:50

СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“
Симпатичниот Кол гледачите го запомнија иако се појави само во седум епизоди од популарната серија „Пријатели“. Актерот денес има 24 години и призна дека тогаш бил смртно вљубен во Џенифер Анистон.
22.03.2017, 17:10

ЛОНДОН
Невиден хаос и пукање во Лондон: Со автомобил прегазил 12 лица, удрил во ограда и тргнал со нож кон парламентот
Човек со нож се обидел да помине низ портите на парламентот, но пукале во него и го спречиле.
22.03.2017, 17:03

САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување
Порно-актерот и поранешен UFC борец, познат по прекарот "War Machine", Џон Копенхавер, е осуден за киднапирање, физички напад и сексуално злоставување на својата поранешна девојка Кристи Мак.
22.03.2017, 16:21

ЕВРОВИЗИЈА
Рампа: Украина им забранила на Русите настап на Евровизија
Домаќинот на овогодинешниот "Евросонг", Киев, и го забранил настапот на натпреварувањето на 27-годишната претставничка Јулија Самојлова со песната "Flame is Burning", бидејќи пеела на Крим.
22.03.2017, 15:35

СИРИЈА
Се води голема битка за сириската престолнина: Ал Каеда се обидува да навлезе во Дамаск!
Жестоки борби деновиве избија на истокот на главниот град на Сирија - силите на Асад имаат сериозни проблеми.
22.03.2017, 15:11

ПОЛИТИКА
Заев: Поборници сме на правдата и СДСМ е пример како се работи законски
Тука сме во законска процедура ја докажеме нашата невиност, за сомневања коишто се однесуваат на организирање на кампања од страна на СДСМ, осомничен сум јас, едно вработено лице во партијата кај нас и СДСМ како политички субјект, изјави лидерот на СДСМ Зоран Заев во средата пред Јавното обвинителство, каде е повикан за случајот што го отвори ова Обвинителство за злоупотреба на средства за финансирање на изборна кампања.
22.03.2017, 14:23

ФИЛМ
Сите зборуваат за секс-снимката на Ријана
Ријана дебитираше и на телевизија, а првата актерска епизода ја снимала во живо на социјалните мрежи
22.03.2017, 13:04

АЛЈАСКА
Пилот предизвикал масовна хистерија во авион: "Луѓе имаме змија во авионот, но не знаеме каде се наоѓа"
Во авион на локалниот лет кон Алјаска била пронајдена змија која ја заборавил патник од претходниот лет и го напуштил авионот..
22.03.2017, 12:33

КОШАРКА
Нов рекорд за Голден Стејт
Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс изминатата ноќ забележаа победа во Далас 112:87 и се запишаа во историјата на НБА лигата.
22.03.2017, 10:51

ЛИБИЈА
Ѕверства кои го запрепастија светот: Распнуваа терористи на крст, ископуваа лешеви и парадираа низ градот...
Застрашувачки сцени во Либија - силите лојални на Хафтар извршија такви ѕверства кои што потсетуваат на барбарските времиња од далечното минато.
22.03.2017, 10:33

ТЕХНОЛОГИЈА
Како во филмовите: Еден од најбогатите луѓе во светот управува џиновски робот
Џеф Безос, милијардер и основач на компанијата "Amazon", оствари еден од детските соништа - да управува со џиновски робот.
22.03.2017, 10:26

АНГЛИЈА
Тинејџерка убиена од нејзиното поранешно момче: Го пријавила во полиција но тие ја казниле парично, одбивајќи ја со "ни го трошиш времето"
Тинејџерката која беше пронајдена мртва, со пресечено грло, неколку месеци откако го пријавила своето поранешно момче во полицијата, тие и' издале парична казна бидејќи им го "трошела времето" со неосновани стравови..
22.03.2017, 10:04

САД
Родителите ја продале по раѓањето: "Кога не бев во кафез, патував низ светот и се продавав на моќници"
Жената позната само под името Кендал, во емисијата на Др. Фил ја раскажала својата трауматична судбина.
22.03.2017, 09:59

КОШАРКА
Казинс сам го победи Мемфис
Њу Орлеанс го победи Мемфис 98:82, Торонто по едно продолжение славеше над Чикаго 122:120, Бруклин го изненади Детроит 98:96, Мајами очекувано го победи Феникс 112:97, Сан Антонио славеше во Минеаполис 100:93, а Портланд загуби од Милвоки 90:93.
22.03.2017, 09:52

ШВЕДСКА
Мистериозна сина кугла на небото направила паника: Сите се прашуваат какво е тоа чудо
Жителите во неколку шведски градови, вклучувајќи ги Успала, Еребро и Стокхолм, пријавиле дека виделе таинствен син блесок на небото доцна во понеделникот.
22.03.2017, 09:43

ИНТЕРНЕТ
Google ја укинa најиритантната работа на Интернетот
Оваа корпорација смета дека нивната технологија денес е толку паметна, што немаат потреба од интеракција со луѓето за да дознаат дали станува збор за роботи или не.
22.03.2017, 09:14

КАЛАШНИКОВ
Санкциите против Русија направиле чудо: Производството на калашников експлодирало, вработеноста расте
Економската војна на Вашингтон против руската индустрија требало да ги осакати извозните и производните способности на компаниите како што е произведувачот на оружје, "Калашников".
21.03.2017, 20:00

12345678910 ... Последна

AРХИВА ПО КАТЕГОРИИ

 

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум