АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
СИТЕ ВЕСТИНАЈЧИТАНИ ДЕНЕСНАЈЧИТАНИ 7 ДЕНАНАЈЧИТАНИ 30 ДЕНАВИДЕО ВЕСТИФОТО ВЕСТИ

ЛОНДОН
Фотографија која предизвикала бура: По нападите во Лондон, социјалните мрежи пишуваат за една жена
Една фотографија, снимена непосредно по терористичкиот напад во Лондон, кој се случил во средата на Вестминстерскиот мост во близина на британскиот парламент, предизвикала лавина реакции.
 

НЕОБИЧНА УБАВИНА
Болеста е нејзиното најсилно оружје: Манекенката го претворила своето тело во платно
Еш Сото не се вклопува во калапот на стандардната убавина во модната индустрија. Оваа манекенка има витилиго и поради тоа гласно решила да ја промовира љубовта спрема самата себеси. Тоа е нејзината мисија во која своето тело го користи во уметнички цели.
24.03.2017, 15:32

МУЗИКА
Со години го крие лицето: Сиа конечно покажа како изгледа под периката
Познатата пејачка Сиа веќе со години го крие своето лице со сега веќе препознатливата перика, но пред неколку дена на аеродромот во Лос Анџелес се појавила без периката, откривајќи си го лицето..
24.03.2017, 14:54

НОВ БРЕНД
NAVIGARE пристигна во City Mall - 20% попуст за добредојде
Популарниот италијански бренд NAVIGARE пристигна и во Македонија, со локација во City Mall на прв кат наспроти Peko.
24.03.2017, 14:51

ИНДИЈА
Бесен политичар со сандала тепал стјуард: Нека се жали каде сака, беше арогантен и заслужи
Равиндра Гаиквад, пратеник во долниот дом на Парламентот на Индија, со сандала го истепал стјуардот на авио-компанијата "Air India", затоа што не можел да добие место во бизнис класата, и уште и се пофалил пред новинарите дека го удрил.
24.03.2017, 13:51

ЛОНДОН
Прва фотографија од монструмот: Ова е терористот кој убивал на улиците во Лондон
Халид Масуд, кој во средата прегазил три лица на Вестминстерскиот мост и усмртил еден полицаец со нож пред зградата на британскиот Парламент, за потоа полицијата да го застрела и убие, е роден како Ејдриен Елмс. Негова фотографија од младите денови се појавила на интернет.
24.03.2017, 13:20

МАДРИД
Па каде беше за Божиќ: Додека Македонија бележи високи температури во март, Шпанците ги изненадил снег!
Снегот најмногу го разбелил Мадрид, каде не се очекува дека ќе се задржи уште долго.
24.03.2017, 12:44

УРЕДУВАЊЕ НА ДОМОТ
7 начини како да го уредите домот во калифорниски стил
Прозрачен, бел и природен! Калифорнискиот стил се темели на минимализам и јасни и едноставни форми кои најчесто се комбинираат со бохо детали.
24.03.2017, 12:26

СЕЛЕБРИТИ
Минале 22 години: Иконата на латино музиката застрелана со пиштол во грб
Селена имала 23 години, а со својата музика го воодушевувала целиот свет. Сепак, среќата и славата не траеле долго.
24.03.2017, 11:46

САД
Дали нешто не е во ред со оваа фотографија од Белата куќа?
Демократите, групите на жени и либералците ја нападнаа фотографијата која во четвртокот ја сподели потпретседателот Мајк Пенс од состанокот на кој тој присуствуваше заедно со претседателот Доналд Трамп и членовите од House Freedom Caucus
24.03.2017, 11:29

САД
Дневник од 1945-тата открил мрачна тајна: Џон Кенеди бил фасциниран од Хитлер!
Се очекува дека дневникот на аукцијата на 26. април ќе достигне цена од околу 200.000 долари.
24.03.2017, 10:27

ЛОНДОН
Третата жртва на терористот од Лондон: "Во Европа славеле 25-годишнина од бракот! Денес требало да се вратат дома"
Идентификувана е и третата жртва во вчерашниот терористички напад на Лондон, во кој напаѓачот со автомобил удирал пешаци на "Вестминстерскиот мост", избодел полицаец, а на крај бил застрелан од полицијата.
23.03.2017, 16:52

БЕЛГИЈА
Напад во Антверпен: Маж се обидел со кола да влета меѓу пешаци
Еден маж во Антверпен се обидел со автомобил да покоси пешаци.
23.03.2017, 16:26

ЛОНДОН
Премиерката Меј признала: "Напаѓачот бил британски државјанин и од претходно познат за тајните служби! Го истражувавме..."
Британската премиерка Тереса Меј рекла дека терористот кој вчера го извршил нападот во Лондон бил британски државјанин и познат на безбедносната служба "MI5", која претходно го истражувала како "периферно лице".
23.03.2017, 16:11

СЕЛЕБРИТИ
Меган Фокс има прекрасна двојничка која се занимава со истата работа
Клаудија Алјенде го привлекла вниманието на јавноста со својата неверојатна сличност со познатата актерка Меган Фокс.
23.03.2017, 15:55

ДИЗАЈН
Самсунг на престижниот саем на часовници и накит – "Baselworld 2017"
Поврзувајќи го традиционалниот швајцарски дизајн и иновативната технологија, Самсунг и понатаму на водечката позиција во категоријата паметни часовници..
23.03.2017, 14:21

ВАТИКАН
Што имаш под тоа?: 3-годишно девојче му ја извади капата на Папата од глава, и го насмеа до солзи
Еден маж ја одвел својата мала кумашинка да го запознае папата Франциско, но се изненадил кога девојчето му ја "украло" капата на папата од неговата глава.
23.03.2017, 14:08

ЈУЖНА КОРЕЈА
Од дното на морето: Вака изгледа извлекувањето на траектот во кој загинале 304 лица
Јужнокорејските спасувачки екипи вчера почнале да го извлекуваат траектот "Sewol", речиси три години по неговото потонување, при што загинале 304 лица, во главно средношколци.
23.03.2017, 13:30

МОДА
Бои кои ќе се носат оваа пролет
Претстојната пролет ќе биде сеозна на најнеобичните тонови и нијанси кои се створени да привлекуваат внимание!
23.03.2017, 13:28

КИЕВ
Рускиот пратеник кој избега од режимот на Владимир Путин во страв за својот живот - убиен на улица!
Денис Вороненков бил застрелан од неидентификуван вооружен напаѓач на влезот на хотел во украинскиот главен град, Киев.
23.03.2017, 13:27

СВЕТ
Фотографија која што го навлече гневот на целиот свет: За време на терористичкиот напад, тој правел селфи
Во текот на вчерашниот ден британската престолнина Лондон беше потресена од терористички напад во кој што четири лица го загубија животот, а над 20 беа повредени.
23.03.2017, 13:07

OVERWATCH
Девојче дисциплинирано од училиште бидејќи нарекло друг ученик “Hanzo main”
Навредите во онлајн игрите се дел од гејмерската култура (и тинејџерството), но ретко ваквите навреди се упатуваат лице во лице.
23.03.2017, 12:51

ЛОНДОН
Идентификувани првите жртви на нападот во Лондон: Искусен полицаец и професорка која тргнала по своите деца во училиште
Полицаецот кој загинал во лондонскиот терористички напад е 48-годишен маж кој во полицијата минал 15 години. Оженете е и има дете. Втората идентификувана жртва е 43-годишната наставничка Аиша Фраде, која настрадала кога одела по своите деца.
23.03.2017, 11:17

УНГАРИЈА
Интервју кое ќе го шокира Стариот континент: Поранешен шпион открил колку е всушност сериозна руската закана во Европа
Поранешен унгарски шпион дал ексклузивно интервју за унгарскиот портал "Index.hu", во кое открил колку е реална руската закана во Европа.
23.03.2017, 11:03

СКОПЈЕ
Загатката на СЈО ќе се одгатне денес во 11:00 часот
„Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани“.
23.03.2017, 10:27

ЛОНДОН
Потера по терористи ширум Англија: Уапсени 7 лица поради крвавиот напад во Лондон
Седум лица биле уапсени во рации кои минатата ноќ ги извела полицијата во Бирмингем.
23.03.2017, 10:03

УКРАИНА
Сцени на апокалипса во Украина: Ужасна експлозија го уништила Балаклеј, евакуиран е целиот град!
Речиси сите жители на Балаклеј се евакуирани поради огромните пожари и експлозијата во складиштето со муниција во тој град, најголемото во цела Украина.
23.03.2017, 09:49

ВО БИКИНИ
Нема комплекси: Мирка Федерер каква што не сме ја виделе досега!
Сопругата на Роџер Федерер најчесто ја гледаме на тениските трибини додека го бодри нејзиниот сопруг, еден од најславните тенисери во светот. Но, вчера во Мајами се случило изненадување. Мирка Федерер била фотографирана во костим за капење.
22.03.2017, 22:00

ПАТУВАЊЕ
Ова е иднината: Хотел кој плови по светот
Луксузните крстарења какви што се организираат денес, доколку некогаш се реализира овој концепт, ќе заминат во историјата буквално преку ноќ.
22.03.2017, 21:00

ЛОНДОН
Се појави првата фотографија од човекот кој со автомобил газел луѓе во Лондон
Објавена е првата фотографија од терористот кој во центарот на Лондон газел луѓе на мостот и смртно избодел полицаец.
22.03.2017, 20:24

МОДА И УБАВИНА
Без Фотошоп и филтери: Облекла танга костим за капење и гордо ја покажала својата „плус сајз“ позадина
Откако направи вистинска револуција во модната индустрија во улога на „плус сајз“ манекенка, Ешли Грејем (29) продолжува да ги руши наметнатите стандарди на убавина позирајќи во заводливо бикини на Флорида.
22.03.2017, 19:34

ЧИСТ ЛУКСУЗ
Подготвени се бункерите за крај на светот: Еве каде богатите ќе го дочекаат „Судниот ден“
Без разлика на тоа дали светот ќе го погоди нуклеарна катастрофа, смртоносна епидемија или зомби апокалипса, оние кои веруваат во брзо доаѓање на Судниот ден можат да ја обезбедат својата безбедна иднина во специјални бункери.
22.03.2017, 19:06

НОВИТЕТИ
Удобен, брз и безбеден: Ова е новиот Lexus LS 500h
LS 500h е хибридната верзија на новата генерација на моделот LS која што ја претстави Lexus на Саемот за автомобили во Женева, Швајцарија.
22.03.2017, 18:00

СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“
Симпатичниот Кол гледачите го запомнија иако се појави само во седум епизоди од популарната серија „Пријатели“. Актерот денес има 24 години и призна дека тогаш бил смртно вљубен во Џенифер Анистон.
22.03.2017, 17:10

ЛОНДОН
Невиден хаос и пукање во Лондон: Со автомобил прегазил 12 лица, удрил во ограда и тргнал со нож кон парламентот
Човек со нож се обидел да помине низ портите на парламентот, но пукале во него и го спречиле.
22.03.2017, 17:03

РУСИЈА
Сибирскиот воен остров: Мистериозна тврдина за која што научниците и денес немаат објаснување
Целиот комплекс на Сибирското езеро кој што потсетува на тврдина е стар над 1,300 години, а научниците и денес немаат објаснување за што точно станува збор.
22.03.2017, 17:00

БРИСЕЛ
Се сеќавате на жената која стана симбол на терористичкиот напад во Брисел? Еве каде е денес
Мина точно една година од крвавиот терористички напад во Брисел. Во двата напади кои се случија практично во исто време, еден на аеродромот, другиот во подземната железничка, загинале 32 лица, а повеќе од 300 биле ранети.
22.03.2017, 16:49

САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување
Порно-актерот и поранешен UFC борец, познат по прекарот "War Machine", Џон Копенхавер, е осуден за киднапирање, физички напад и сексуално злоставување на својата поранешна девојка Кристи Мак.
22.03.2017, 16:21

ЕВРОВИЗИЈА
Рампа: Украина им забранила на Русите настап на Евровизија
Домаќинот на овогодинешниот "Евросонг", Киев, и го забранил настапот на натпреварувањето на 27-годишната претставничка Јулија Самојлова со песната "Flame is Burning", бидејќи пеела на Крим.
22.03.2017, 15:35

БЕЛГРАД
Поради неа жените на своите сопрузи им правеле проблеми: Таа била првата старлета во поранешна Југославија
Денес на Балканот ги имаме Сораја, Станија, Ава...А првата старлета на овие простори била белградската убавица Зорица Гајдаш.
22.03.2017, 14:55

ТЕХНОЛОГИЈА
Маска за глас: Нов уред кој ве заштитува од љубопитните уши
"Правата маска за глас за мобилни телефони" - има за задача да ја зачува приватноста на вашиот разговор
22.03.2017, 14:52

МОСКВА
Случајност или ликвидација? Славен руски адвокат мистериозно паднал од зграда
Рускиот адвокат Николај Гороков, се здобил со тешки повреди откако во вторникот паднал од зграда, јавува "New York Times". Руските медиуми пишуваат дека Гороков паднал додека им помагал на работниците при кревањето на џакузито во својот апартман на четвртиот кат од зградата.
22.03.2017, 14:08

ЛУКСУЗ
Соби со најубавиот поглед кон светот
Кој не сака луксузни и големи соби, посебно кога доаѓаат во комбинација со спектакуларен поглед? Токму со оваа предност можат да се пофалат некои од најлуксузните ресорти ширум светот, бидејќи во нивниот состав влегуваат соби со најубавиот поглед кон светот.
22.03.2017, 14:03

АРХИТЕКТУРА
Луксузна архитектура со поглед на Ибица
Помеѓу ѕидините на стариот град и традиционалната островска архитектура на едно од најпопуларните места за забава во светот – Ибица, се наоѓа преубавата вила Cap Martinet.
22.03.2017, 12:01

СЕЛЕБРИТИ
Каков цар! Џорџ Клуни ѝ го разубави 87-миот роденден на бабичка во старечки дом
Една 87-годишна бабичка доживеала прекрасно роденденско изненадување кога во посета и' дошол, ни помалку ни повеќе - Џорџ Клуни.
22.03.2017, 12:00

ФРАНЦИЈА
Подземјето на Париз: Ова се мрачните тајни на една од најпосетените туристички атракции во „Градот на светлината"
Поранешниот каменолом денес го посетуваат крадци, уметници, љубопитни посетители и многу тајни друштва. Полицијата долу пронашла дури и тајно кино и ресторан.
22.03.2017, 11:37

ДУБАИ
Робокап стигна и во Дубаи: Роботи полицајци ќе патролираат по улиците на пребогатиот град
Вистинскиот Робокап постои, и тоа во Дубаи. Овој полицаец го скенира лицето, а граѓаните преку него ќе можат да пријават кривични дела како и да платат сообраќајни казни.
22.03.2017, 11:24

МОДА
8 златни правила на најдобро облечените жени во светот
Французинките често се прогласувани за најдобро облечени жени на светот. Во продолжение, погледнете неколку правила на облекување, благодарение на кои тие ја стекнале оваа титула.
22.03.2017, 11:23

НАУКА
Таа го воодушеви научниот свет: Оваа млада кубанка ја нарекуваат "новиот Ајнштајн", а еве зошто
Една од работите кои брилијантните умови од престижниот МИТ (Massachusetts Institute of Technology) ги прават, покрај тоа што размислуваат за природата на вселената и изградба на научно-фантастични уреди, е и анализите на вредноста на воздухот за леталото на владата на САД.
22.03.2017, 11:09

МОДА И УБАВИНА
Ева Мендес прекрасна во новата кампања на New York & Company
Само шест месеци по раѓањето на ќерката, Ева Мендес се појави во новата кампања на брендот New York & Company, за актуелната сезона.
22.03.2017, 10:54

ЛИБИЈА
Ѕверства кои го запрепастија светот: Распнуваа терористи на крст, ископуваа лешеви и парадираа низ градот...
Застрашувачки сцени во Либија - силите лојални на Хафтар извршија такви ѕверства кои што потсетуваат на барбарските времиња од далечното минато.
22.03.2017, 10:33

БИЗНИС ЛИГА
Лукоил со поголема концентрација во финишот до победа над Систина
Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија.
22.03.2017, 10:25

АНГЛИЈА
Тинејџерка убиена од нејзиното поранешно момче: Го пријавила во полиција но тие ја казниле парично, одбивајќи ја со "ни го трошиш времето"
Тинејџерката која беше пронајдена мртва, со пресечено грло, неколку месеци откако го пријавила своето поранешно момче во полицијата, тие и' издале парична казна бидејќи им го "трошела времето" со неосновани стравови..
22.03.2017, 10:04

САД
Родителите ја продале по раѓањето: "Кога не бев во кафез, патував низ светот и се продавав на моќници"
Жената позната само под името Кендал, во емисијата на Др. Фил ја раскажала својата трауматична судбина.
22.03.2017, 09:59

КРИМ
Ова е Севастопољ: Црноморскиот бисер на царска Русија - база на најголемата руска флота
Севастопољ е најголем град на полуостровот Крим и база на најголемата руска флота - Црноморската флота.
22.03.2017, 09:15

МАНИПУЛАЦИЈА
Големата тајна на Чарлс и Дајана: Дали забележувате што е чудно на оваа фотка?
Манипилацијата на јавноста е вообичаена за славните личности, а очигледно и за угледните членови на кралското семејство.
21.03.2017, 19:17

ЕРОТИКА
Совршената позадина на оваа атрактивна бринета нема да ве остави да заспиете
Таа е една од најсексапилните девојки на социјалните мрежи. А, освен со убавото лице, таа може да се пофали и со совршени облини...
21.03.2017, 18:36

ЊУЈОРК
Дебакл каков што не се памети во историјата на Wall Street: Како инвестицискиот магионичар за една година изгубил 4 милијарди долари?
Вилијам Акман пред две години бил на врвот на светот. Овој "хеџ-фонд" менаџер бил познат како "Богот на Вол Стрит".
21.03.2017, 18:27

ПАТУВАЊЕ
10 факти кои мора да ги знаете за најпосакуваниот град за живот
Во Виена се одржуваат повеќе од 200 балови на годишно ниво. Тие обично траат само три месеци, од јануари до март, а најпопуларното место за нивно одржување е палатата Хофбург. Оркестрите свират музика, се танцуваат валцери...
21.03.2017, 17:53

ДИЗАЈН
Позабавно чекање на шалтер во општинска зграда во Холандија
Чекањето на шалтер во државни и општински институции честопати фрла во очај. Делумно поради процедурите, делумно поради монотониот и здодевен ентериер во овие објекти. Интересна отстапка од ова е новата општинска зграда во холандскиот град Кортријк, проектирана од холандските архитекти „Cnockaert Architecture“.
21.03.2017, 16:42

12345678910 ... Последна

AРХИВА ПО КАТЕГОРИИ

 

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум