АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
СИТЕ ВЕСТИНАЈЧИТАНИ ДЕНЕСНАЈЧИТАНИ 7 ДЕНАНАЈЧИТАНИ 30 ДЕНАВИДЕО ВЕСТИФОТО ВЕСТИ

ВИДЕО ИГРИ
Погледнете како изгледа Gran Turismo Sport во бета верзија
Видео играта Gran Turismo Sport засега е достапна само во бета верзија, но новата снимка во висока резолуција е веќе објавена на Youtube за сите обожаватели на серијалот.
 

РЕЦЕПТ
Неодоливо вкусно: Пилешко во лут сос од мед
Пикантно и сочно – овие два збора совршено го опишуваат ова превкусно јадење.
24.03.2017, 17:01

БАЛКАН
Жан Клод Јункер со страшно предупредување: Ако пропадне Европската унија, ќе има нова војна на Западен Балкан
Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, ги предупредил Соединетите Американски Држави на опасноста од војна на Балканот, доколку Европската унија се распадне, пренесува "Financial Times".
24.03.2017, 16:24

ДУБАИ
Револуција во архитектурата: Првиот ротирачки облакодер во светот
Прочуениот архитект Давид Фишер го проектирал едно од најголемите архитектонски чуда во 21 век – солитер висок 420 метри, во кој секој од 80-те спрата може да се ротира за 360 степени.
24.03.2017, 16:21

ЛОНДОН
Фотографија која предизвикала бура: По нападите во Лондон, социјалните мрежи пишуваат за една жена
Една фотографија, снимена непосредно по терористичкиот напад во Лондон, кој се случил во средата на Вестминстерскиот мост во близина на британскиот парламент, предизвикала лавина реакции.
24.03.2017, 16:13

ЕВРОПА
Ситуацијата сè понапната: Пристигнуваат тенкови и топови, ова е најголемиот десант после Студената војна
Голем број на британски војници, тенкови, артилериска опрема и останато вооружување започна да пристигнува во Естонија.
24.03.2017, 16:04

ФИЛМ
Цел свет зборува за еден детал од трејлерот за "Wonder Woman", дали приметувате за што станува збор?
Откако излезе трејлерот за филмот "Wonder Woman", социјалните мрежи се преплавени со коментари за еден дел од телото на хероината..
24.03.2017, 16:04

ФУДБАЛ
Неочекуван напад на легендата на Челси: Канте? Тој не е ниту техничар, ниту лидер…
Францускиот ас, Н’ Голо Канте веќе втора година по ред ги воодушевува сите кога се во прашање клупските настапи и е на добар пат да сврзе две титули во Премиер лигата.
24.03.2017, 15:40

ФУДБАЛ
Станува збор за две работи: Тоти посочи за што најмногу се кае во неговата кариера
Франческо Тоти е еден од играчите кој ги одбележа претходниве 20 години, вистински синоним за Рома и за Рим, играч кој докрај и остана посветен на „римската волчица“ иако имаше многу понуди за да си замине.
24.03.2017, 15:39

ФУДБАЛ
Нејмар со магични потези го реши Уругвај, Годин призна: Тој секогаш прави разлика…
Селекцијата на Бразил својата одлична форма ја потврди и на гостувањето кај Уругвај на кое дојде до победа од 4-1 иако домаќините први го отворија резултатот преку Кавани.
24.03.2017, 15:37

ФУДБАЛ
Селекторот на Албанија: Ако ја победиме Италија јас…
Вечерва продолжува европската квалификациска битка за пласман на Светското првенство во 2018 година, а еден од дуелите кој привлекува внимание е оној меѓу Италија и Албанија од нашата Г група.
24.03.2017, 15:34

НЕОБИЧНА УБАВИНА
Болеста е нејзиното најсилно оружје: Манекенката го претворила своето тело во платно
Еш Сото не се вклопува во калапот на стандардната убавина во модната индустрија. Оваа манекенка има витилиго и поради тоа гласно решила да ја промовира љубовта спрема самата себеси. Тоа е нејзината мисија во која своето тело го користи во уметнички цели.
24.03.2017, 15:32

ТЕХНОЛОГИЈА
Се надеваме дека оваа информација за Galaxy S8 не е точна...
Долго време кружат гласини за спецификациите на најновиот адут на Самсунг на пазарот за мобилни телефони, а неодамна се појавија и цените по кои што ќе се продава новата „осмица“.
24.03.2017, 15:30

СКОПЈЕ
СДСМ најави: Од јуни нема веќе екстерно
Новата Влада ќе ги врати и ќе ги почитува автономијата и достоинството на универзитетите
24.03.2017, 15:27

ТИРАНА
Несогласувања помеѓу Рама и Мета околу барањата на опозицијата
Лидерите на двете партии во Албанија кои се во владината коалиција, премиерот Еди Рама и претседателот на Собранието Илир Мета имаат големи несогласувања околу барањата на опозицијата, која протестира повеќе од еден месец и одржувањето на изборите на 18-ти јуни годинава го условува со формирање на техничка Влада, пренесуваат албанските медиуми.
24.03.2017, 15:26

ПОЛИТИКА
СДСМ: Власта во заминување лаже за БДП и долгот, по критиките од Хан за штетите врз економијата
За брзо време ќе има ревизија на објавените податоци од страна на Министерството за финансии и од страна на Државниот завод за статистика за сите економски показатели што се обидува да ги крие власта во заминување, во обид да ги покрие катастрофалните резултати во економијата, велат од СДСМ.
24.03.2017, 15:19

СКОПЈЕ
Тепачка меѓу двајца скопски газди, едниот тешко ранет
Едно лице со тешки повреди заврши на Ургентен, а друго е приведено во полициската станица во Центар во вчерашниот инцидент во една скопска фирма.
24.03.2017, 15:15

ШВЕДСКА
Швеѓаните се подготвуваат за нуклеарна војна?
Шведските власти наредиле да бидат подготвени стотици бункери ширум земјата, наводно, поради стравување од избивање на нуклеарна војна со Русија, пренесува британски "Independent".
24.03.2017, 15:11

СЕЛЕБРИТИ
Таблоид тврди дека поседува секс-снимка од Бритни Спирс: "Се плашиме дека сега повторно ќе доживее нервен слом"
Поп ѕвездата е во паника и тешко се носи со целата ситуација, која настанала поради информацијата за нејзина секс снимка.
24.03.2017, 15:11

РУСИЈА
Тој е главен економски стратег на Русија: Единствено овој човек може да му каже сè на Путин!
Герман Оскарович Греф, еден од водечките либерали на Кремљ и заговорник за "тотална пазарна економија" е шеф на Управата на најмоќната руска државна банка "Сбербанк" во која државата има 52 проценти сопственост од есен 2007. година.
24.03.2017, 14:58

МУЗИКА
Со години го крие лицето: Сиа конечно покажа како изгледа под периката
Познатата пејачка Сиа веќе со години го крие своето лице со сега веќе препознатливата перика, но пред неколку дена на аеродромот во Лос Анџелес се појавила без периката, откривајќи си го лицето..
24.03.2017, 14:54

НОВ БРЕНД
NAVIGARE пристигна во City Mall - 20% попуст за добредојде
Популарниот италијански бренд NAVIGARE пристигна и во Македонија, со локација во City Mall на прв кат наспроти Peko.
24.03.2017, 14:51

ПОЛИТИКА
Заев на средбата со Бабиќ: Ќе избереме нов собраниски претседател, ќе има и нова Влада
Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во петокот се сретна со амбасадорката на Босна и Херцеговина, Лепа Бабиќ, пришто разговараа за потребата од што побрза разврска на политичката криза во Македонија, соопштуваат од партијата.
24.03.2017, 14:50

ФРАНЦИЈА
Бројот на неопределените гласачи во Франција е алармантен – половина од граѓаните со право на глас
Месец дена пред првиот круг од претседателските избори во Франција, уделот на неопределените гласачи е невидено голем и алармантен, бројката речиси се приближува до половина од граѓаните со право на глас.
24.03.2017, 14:47

РЕГИОН
Додик: НАТО никогаш нема да има граница на Дрина
Од ова место не можам а да не изрзам жалење за многуте Срби кои страдаа, но и многумина од други народи кои страдаа невини во мачните војни, рекол во петокот претседателот на Република Српска (РС) Милорад Додик во Грделица, на одбележувањето на 18-годишнината од бомбардирањето на НАТО на Србија, пренесуваат српските медиуми.
24.03.2017, 14:45

АНКАРА
Ердоган ги повика САД и Британија да ја укинат забраната за внесување лаптоп компјутери
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ги повика САД и Британија да ја укинат забраната за внесување лаптоп компјутери и „таблети“, во авионите кои летаат од голем број аеродроми во земјите од Блискиот исток и северна Африка, вклучувајќи го и Истанбул, кон овие две држави.
24.03.2017, 14:43

ГЕРМАНИЈА
Сé поголемата нееднаквост во Германија ѝ се заканува на општествената кохезија
Сé подлабокиот јаз меѓу богатите и сиромашните во Германија би можело да ја загрози кохезијата на општеството во најголемата европска економија и најнаселената европска држава, се заклучува во најновиот извештај на германската влада.
24.03.2017, 14:41

МАКЕДОНИЈА
Податоците на Државниот завод за статистика отсега и на мобилна апликација
Државниот завод за статистика воспостави апликација за мобилни уреди - Макстат на која корисниците ќе можат да ги следат статистичките податоци преку нивните мобилни телефони.
24.03.2017, 14:39

СКОПЈЕ
Вработените во судската служба бараат еднаков третман со судиите и обвинителите
Незадоволни од актуелниот статус и нееднаквоста во третманот пред судската и извршната власт, вработените во судската служба најавија повторно радикализирање на нивните активности во насока на исполнување на барањата за повисоки плати.
24.03.2017, 14:38

МАКЕДОНИЈА
Царина: Ниту еден контејнер опасен отпад од Италија не стигнал во Македонија
Ниту еден контејнер со опасен отпад не е извезен од Италија и ниту една содржана тарифна ознака не се однесува на отпад, за кој при увоз, извоз и транзит постои посебен режим, информира денеска Царинската управа на Република Македонија.
24.03.2017, 14:37

ЗДРАВЈЕ
Д-р Билјана Костовска, офталмохирург од Систина одговори на прашања поврзани со високата диоптрија
Високата диоптрија влијае врз целокупното психолошко однесување кај некои луѓе. Тие имаат -10, -20 диоптер и доаѓаат во нашата клиника да се обратат за помош. Носат дебели стакла кои тежат и тоа создава нервоза во секојдневните активности.
24.03.2017, 14:37

САД
Трамп се брани како петгодишно дете: "Јас сум претседател, а вие не сте!"
Новинарот на CNN - Дејвид Врајт, пишуваше во неодамнешниот текст за аргументите со кои претседателот на Америка, Доналд Трамп, ги оправдува своите невредостојни тврдења за тоа како администрацијата на Обама го прислушкувала.
24.03.2017, 14:24

ИТАЛИЈА
Уапсен е најбараниот мафијаш во Европа: Се криел во „дупка" во своето родно место
Италијанската полиција го уапси 44-годишниот Санто Вотари кој што бил вмешан во мафијашките пресметки и ликвидации во германски Дуизбург во 2007-ма година.
24.03.2017, 14:03

ИНДИЈА
Бесен политичар со сандала тепал стјуард: Нека се жали каде сака, беше арогантен и заслужи
Равиндра Гаиквад, пратеник во долниот дом на Парламентот на Индија, со сандала го истепал стјуардот на авио-компанијата "Air India", затоа што не можел да добие место во бизнис класата, и уште и се пофалил пред новинарите дека го удрил.
24.03.2017, 13:51

СЛАБЕЕЊЕ
Необични начини на слабеење кои науката ги потврдува
Победете го поривот за прејадување со овие научно докажани стратегии.
24.03.2017, 13:41

ТЕХНОЛОГИЈА
Над 10 милиони работници од Велика Британија може да останат без работа поради автоматизација
До 30% од работните места во Велика Британија се со висок ризик за автоматизација до почетокот на раните 2030-ти, а процентот е помал во однос на САД (38%) или Германија (35%), но повисок од Јапонија (21%) - според денешниот извештај на PWC.
24.03.2017, 13:22

ЛОНДОН
Прва фотографија од монструмот: Ова е терористот кој убивал на улиците во Лондон
Халид Масуд, кој во средата прегазил три лица на Вестминстерскиот мост и усмртил еден полицаец со нож пред зградата на британскиот Парламент, за потоа полицијата да го застрела и убие, е роден како Ејдриен Елмс. Негова фотографија од младите денови се појавила на интернет.
24.03.2017, 13:20

ФУДБАЛ
Ван Нистелрој без колебање го издвои најдобриот соиграч во кариерата: Мило ми е што заиграв со најдобриот на сите времиња
Руд Ван Нистелрој сосема заслужено го имаше добиено епитетот вистински „убиец“ во противничкиот шеснаесетник, од едноставна причина што легендарниот холандски напаѓач ја претвораше во гол речиси секоја топка која ќе дојдеше до него во опасната зона пред голот.
24.03.2017, 13:14

ФУДБАЛ
Казна од УЕФА за Барселона поради однесувањето на играчите и навивачите
Дисциплинската комисија на УЕФА донесе одлука за казна на Барселона. Причината за која е казнета Барса е однесувањето на играчите и навивачите во текот и по реванш натпреварот од ЛШ против ПСЖ.
24.03.2017, 13:12

ФУДБАЛ
Иниеста: Реал има играч со брутален талент во својот тим
Андрес Иниеста со години наназад ја носи играта на Барселона и на шпанската фудбалска репрезентација во средниот ред, но бидејќи неверојатниот Дон Андрес полека влегува во фудбалските години кога не може секогаш да игра на највисоко ниво, шпанската јавност пробува да го бара неговиот природен наследник на позицијата организатор за играта, барем кога е во прашање „фуријата“.
24.03.2017, 13:12

ФУДБАЛ
Немања Видиќ со поддршка за Мурињо и Манчестер
Немања Видиќ, еден од најомилените играчи кои настапувале во Манчестер Јунајтед и поранешен капитен на клубот, кој настапуваше 8 сезони по ред , даде изјава во корист на неговиот поранешен клуб и му даде целосна поддршка на Мурињо.
24.03.2017, 13:11

ФУДБАЛ
Мурињо во Загреб го убедува Перишиќ да се пресели во Јунајтед
Жозе Мурињо, во петокот пристигнал во Загреб, објавија англиските медиуми. Според нив менаџерот на Манчестер Јунајтед пристигнал во хрватската престолнина за да го убеди Иван Перишиќ од наредната сезона да се пресели на „Олд Трафорд“.
24.03.2017, 13:10

КАИРО
Хосни Мубарак ослободен по шест години во притвор
Поранешниот египетски претседарел Хосни Мубарак е ослободен од притвор, шест години откако беше симнат од власт.
24.03.2017, 13:09

МОСКВА
Лепен од Москва повика на соработка со Русија против тероризмот
Кандидатката на партијата од крајната десница Национален фронт на француските претседателски избори Марин Лепен за зазема во петокот во Москва за приближувањето на Франција и Русија во борбата против тероризмот.
24.03.2017, 13:08

ПОЛИТИКА
ДС: Уште два дена до кулминација на кризата
Демократскиот сојуз смета дека парламентарно мнозинство треба во следните два дена да постигне компромис со ВМРО-ДПМНЕ со цел да се избере претседател на Парламентот, а потоа на мирен начин да се избере реформска Влада.
24.03.2017, 13:07

ПРОГНОЗА
За викендот повремен дожд и грмежи, во понеделник заладување
Времето во Македонија утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а во попладневните часови ќе има локален дожд, кој повремено ќе биде пороен со ретки грмежи, особено во планинските подрачја. Температурата ќе биде во интервал од 19 до 25 степени, информират од Управата за хидрометеоролошки работи.
24.03.2017, 13:06

ЕКОНОМИЈА
Просечната плата во јануари 22.750 денари
Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен во Македонија во јануари годинава изнесувала 22.750 денари и била за 2,2 отсто поголема во споредба со јануари лани, соопшти денеска Државниот завод за статистика.
24.03.2017, 13:04

ЛОНДОН
Грозоморно видео од масакрот во Лондон: Луѓе останале под тркалата на автомобилот на терористот!
Се појави уште едно застрашувачко видео од терористичкиот напад во Лондон, моментот кога Халид Масуд излетал на тротоар и удрил со автомобилот "Хјундаи" во портите на Вестминистер палатата.
24.03.2017, 13:03

ПРИШТИНА
Коха: Под притисок на САД Тачи го омекна ставот за формирање Армија на Косово
Претседателот на Косово, Хашим Тачи по средбата со американскиот амбасадор Дрег Делави ја “омекна” реториката за формирање на Армија на Косово, пишува во петокот Коха.
24.03.2017, 12:58

ЗДРАВЈЕ
Ве мачи ли страв од стареење? Еве зошто треба да го промените начинот на размислување!
Страв од стареење е еден од најчестите фобии кои постојат, особено помеѓу младите жени, а тие можат да се манифестираат на многу начини.
24.03.2017, 12:56

СРБИЈА
Србија одбележува 18 години од бомбардирањето на НАТО
Воздушните напади на силите на НАТО над Србија, односно тогаш Сојузна Република Југославија, започнаа на денешен ден пред 18 години, при што за 78 дена од бомбардирањата загинаа помеѓу 1.200 и 1.500 лица, пренесува РТС.
24.03.2017, 12:50

МАДРИД
Па каде беше за Божиќ: Додека Македонија бележи високи температури во март, Шпанците ги изненадил снег!
Снегот најмногу го разбелил Мадрид, каде не се очекува дека ќе се задржи уште долго.
24.03.2017, 12:44

САД
Доналд Трамп им се заканува на републиканските конгресмени
Американскиот претседател Доналд Трамп им се закани на републиканските конгресмени дека ако не гласаат за измена на делови од законот за здравствена заштита што го донесе неговиот претходник Барак Обама, ризикуваат да останат „трајно обележани“ како подржувачи на „Обамакеар“, што за нив би претставувало „катастрофа“.
24.03.2017, 12:41

УРЕДУВАЊЕ НА ДОМОТ
7 начини како да го уредите домот во калифорниски стил
Прозрачен, бел и природен! Калифорнискиот стил се темели на минимализам и јасни и едноставни форми кои најчесто се комбинираат со бохо детали.
24.03.2017, 12:26

РУСИЈА
Guardian: За појавата на Путин виновен е Западот, ние му ги фрливме Русите во раце
Доколку Западот го поддржел Михаил Горбачов кога тој почнувал да го прекројува Советскиот Сојуз, неговиот распад би се случил многу помирно.
24.03.2017, 12:24

ЗАГРЕБ
Атлантик Група доминира на скалата на најсилни регионални брендови
Резултатите од истражувањето на Валикон, „Топ 25 регионални брендови во 2016 година“, покажа дека со четири сопствени и два дистрибутивни бренда, Атлантик Група е компанија со најголем број на водечки брендови во регионот.
24.03.2017, 12:14

РАКА
Рака опколена од меѓународната коалиција, деновиве операција против ИД
Францускиот министер за одбрана изјави дека офанзивата за ослободување на сирискиот град Рака од „Исламска држава” ќе започне “следните денови”, пренесе AFP.
24.03.2017, 12:07

КРИМИ ХРОНИКА
Кривична против маж, кој упатувал вербални навреди и закани по животот на сопругата
Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „загрозување на сигурноста“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.И. (38) од Охрид.
24.03.2017, 12:06

РЕГИОН
Тимерманс: Границите во земјите од Западен Балкан не треба да постојат
Потпретседателот на Европската комисија, Франс Тимерманс порачал дека границите во земјите од Западен Балкан не треба да постојат и дека токму ова е потребно за да се избегнат идни конфликти во регионот, пренесува порталот European Western Balkans.
24.03.2017, 12:03

СОФИЈА
Бугарските гласачи во недела излегуваат на трети избори во последните четири години
Бугарските гласачи во недела излегуваат на трети избори во последните четири години, а според предизборните анкети исходот од овие парламентарни избори ќе биде крајно неизвесен и политичка стабилност повторно не е на повидок, пренесуваат бугарските медиуми.
24.03.2017, 12:02

12345678910 ... Последна

AРХИВА ПО КАТЕГОРИИ

 

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум