АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЗАНИМЛИВОСТИИНТЕРЕСНОИГРИ
Што имаш под тоа?: 3-годишно девојче му ја извади капата на Папата од глава, и го насмеа до солзи
23.03.2017 | 14:08
Извор: Точка
Прочитано: 4668 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Еден маж ја одвел својата мала кумашинка да го запознае папата Франциско, но се изненадил кога девојчето му ја "украло" капата на папата од неговата глава.


3-годишната Естела Вестрик од Атланта била на неделната аудиенција со семејството и кумот.

Телохранителите ја повикале Естела да се доближи до поглаварот на римокатоличката црква. Кога папата Франциско ја бакнал во образот, таа ги изненадила сите со својот потег.

На сеопшта забава на насобраните, Естела ја пружила раката и од главата на папата ја земала неговата капа, позната како "zucchetto"."Беше малку нервозна што ќе го запознае", рекол за Independent нејзиниот кум, но додал дека девојчето брзо се опуштило.

За среќата, папата овој мал инцидент добро го примил. Додека ја враќал својата капа, тој слатко се изнасмеал.Родителите на Естела, Скот и Алексис, најпрво се шокирале, но потоа целата ситуација им била многу смешна.

"Како нејзина кум, многу ми е мило што Естела го запозна папата, а беше и прекрасно да се види и како се смее", рекол Маунтин Буторац и додал дека на аудиенцијата пристигнале часови порано за да обезбедат добро место од кое ќе можат да го видат Папата.

НАЈНОВО ОД ИНТЕРЕСНО  
АЛЈАСКА
Пилот предизвикал масовна хистерија во авион: "Луѓе имаме змија во авионот, но не знаеме каде се наоѓа"
Во авион на локалниот лет кон Алјаска била пронајдена змија која ја заборавил патник од претходниот лет и го напуштил авионот..
22.03.2017, 12:33


ИНТЕРЕСНО
Никој не сака да го вработи Садам Хусеин! Момчето не може да се вработи бидејќи го дели името со озлогласениот диктатор
Десет години по егзекуцијата на еден од најпознатите диктатори на сите времиња, еден човек се уште има проблеми поради него. Претпоставуваме дека ова ќе го следи до крајот на животот...
22.03.2017, 11:42


ИНТЕРЕСНО
На сцената се појавила една жена со своето куче: Сите гледале во неверување кога започнал нивниот перформанс!
Можете ли да замислите колку часа на напорна работа и тренинг се вложени во оваа изведба?
20.03.2017, 15:23


ИНТЕРЕСНО
Новиот спот на Скопско ни носи оптимизам и емоции кои ги стоплуваат нашите срца
Ова е видео за нас, луѓето во Македонија, кои секогаш имаме повод за здравица и кои сме горди на тоа што сме и тоа што го имаме.
20.03.2017, 11:01


ИНТЕРЕСНО
Кога сопругот се враќа порано од работа: Љубовникот како од мајка роден се сокрил на покрив
Голиот најверојатно бил во "акција" со неверната жена кога во моментот ненадејно се појавил нејзиниот сопруг. Немал друг избор освен да се качи гол на покрив од зградата..
18.03.2017, 16:11

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Големата тајна на Чарлс и Дајана: Дали забележувате што е чудно на оваа фотка?
Манипилацијата на јавноста е вообичаена за славните личности, а очигледно и за угледните членови на ...
ЗАНИМЛИВОСТИ
Импресивниот живот на Дејвид Рокфелер и седум непознати детали кои ќе ве изненадат
ЧИСТ ЛУКСУЗ
Подготвени се бункерите за крај на светот: Еве каде богатите ќе го дочекаат „Судниот ден“
СТРАВ
Тој јаде бубачки, се бори со алигатори, но еве од што се плаши Бер Грилс
ВАТИКАН
Што имаш под тоа?: 3-годишно девојче му ја извади капата на Папата од глава, и го насмеа до солзи

ВИДЕО ВЕСТИ

Што имаш под тоа?: 3-годишно девојче му ја извади капата на Папата од глава, и го насмеа до солзи
Еден маж ја одвел својата мала кумашинка да го запознае папата Франциско, но се изненадил кога девојчето му ја "украло" капата на папата од неговата глава.
САФАРИ
Лавица се обидува да ги нападне хистеричните туристи во Мексиканскиот сафари парк прерипувајќи преку безбедносниот ѕид
ЧИСТ ЛУКСУЗ
Подготвени се бункерите за крај на светот: Еве каде богатите ќе го дочекаат „Судниот ден“
АЛЈАСКА
Пилот предизвикал масовна хистерија во авион: "Луѓе имаме змија во авионот, но не знаеме каде се наоѓа"

ФОТО  
60+ Креативни начини да ги искористите Лего коцките, кои најверојатно не ви паднале на памет

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: