АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА
Цел свет зборува за еден детал од трејлерот за "Wonder Woman", дали приметувате за што станува збор?
24.03.2017 | 16:04
Извор: Точка
Прочитано: 1072 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Откако излезе трејлерот за филмот "Wonder Woman", социјалните мрежи се преплавени со коментари за еден дел од телото на хероината..

Обожавателите ја започнале големата дебата во врска со пазувите на Wonder Woman, истакнувајќи го своето незадоволство за недостатокот на влакна на овој дел од нејзиното тело со оглед на тоа дека дејствието на филмот се одвива во време кога не постоеле ниту жилети ниту депилација.На Твитер се прошириле спротиставени коментари: од оние на кои ова навистина им смета овој детал, до оние кои направиле шега за ваквиот пропуст, а на многумина пак воопшто не им е јасно за што се крева толку врева."Вистинската Wonder Woman сигурно би имала влакна под пазуви" - гласеле некои од коментарите."Еве како изгледала вистинската Wonder Woman пред да ја обработат во Фотошоп припадници на патријархот" - се пошегувала една девојка.
"Прв филм за суперхерој - жена во изминатите 17 години и сè за што зборуваат луѓето се нејзините пазуви" - на некои не им било до шега.

Актерката која ќе ја отелотвори суперхеројката, Гал Гадо, не ги искоментирала овие коментари иако искоментирала на некои од критиките на нејзина сметка откако таа ја преземала улогата на Wonder Woman. Една од мритиките била во врска со големината на нејзините гради.

"Тоа се празни приказни. Јас разбирам дека сум предмет на критика поради улогата која ја глумам и иако тие порано можеби би ме допреле, сега само ме забавуваат", изјавила за Ynet. "Секогаш се обидуваме да ги направиме сите луѓе задоволни, но ретко кој успева во тоа.." - заклучила актерката.

Work in progress.. ✂️

A post shared by Gal Gadot (@gal_gadot) on

On our way to the #goldenglobes 😘 #TBT

A post shared by Gal Gadot (@gal_gadot) on

НАЈНОВО ОД ФИЛМ  
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
Хорор филмот "Raw", дебито на француската режисерка Жули Дукорно, многумина го нарекуваат еден од најбруталните филмови снимени досега, а наводно сцените во него се толку шокантни, што некои гледачи повраќаат или дури, паѓаат во несвест.
22.03.2017, 18:33


ФИЛМ
Сите зборуваат за секс-снимката на Ријана
Ријана дебитираше и на телевизија, а првата актерска епизода ја снимала во живо на социјалните мрежи
22.03.2017, 13:04


ТВ СЕРИИ
Имаме одлична вест за фановите на „The Big Bang Theory”!
“The Big Bang Theory” ќе има 12 сезони, бидејќи CBS Entertainment и Warner Bros. Television потпишале договор за да ја продолжат серијата до 2019 година.
21.03.2017, 19:50


ФИЛМ
Пенелопе Круз ќе ја игра Донатела Версаче во "American Crime Story"
Откако веќе го истражуваше бурното судење на посрамениот поранешен NFL играч и наводно убиец - ОЈ Симпсон, ТВ шоу креаторот Рајан Марфи продолжува со своите истражувања во настани од реалниот свет фокусирајќи се на убиството на Џиани Версаче во неговиот "American Crime Story"..
21.03.2017, 12:31


ФИЛМ
Моника Белучи е домаќинката на 70-тиот Кански филмски фестивал
Италијанската актерка Моника Белучи ќе биде домаќин на отворањето и затворањето на 70-тиот Меѓународен филмски фестивал во Кан.
21.03.2017, 11:07

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Нема комплекси: Мирка Федерер каква што не сме ја виделе досега!
Сопругата на Роџер Федерер најчесто ја гледаме на тениските трибини додека го бодри нејзиниот сопруг...
СЕЛЕБРИТИ
Чарли Шин ги разоткрил колегите: Станува збор за Лохан, Лејди Гага, Спирс но и дека неколку ѕвезди се ХИВ позитивни
СЕЛЕБРИТИ
Меган Фокс има прекрасна двојничка која се занимава со истата работа
СЕЛЕБРИТИ
Терминатор повторно го исмејува Доналд Трамп: Еве што му порачува Шварценегер на претседателот на САД
СЕЛЕБРИТИ
Минале 22 години: Иконата на латино музиката застрелана со пиштол во грб

ВИДЕО ВЕСТИ

Цел свет зборува за еден детал од трејлерот за "Wonder Woman", дали приметувате за што станува збор?
Откако излезе трејлерот за филмот "Wonder Woman", социјалните мрежи се преплавени со коментари за еден дел од телото на хероината..
СЕЛЕБРИТИ
Минале 22 години: Иконата на латино музиката застрелана со пиштол во грб
МК СЦЕНА
Во новата епизода на „Фчерашни новости“ ќе гледате: Хан е упорен да се слушне со Иванов
МК СЦЕНА
Еден на Еден: Оваа сабота вè очекува смеење за сите пари

ФОТО  
Вметнувам Disney ликови во реални ситуации користејќи го мојот iPhone - François Dourlen

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: