АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА
Со години го крие лицето: Сиа конечно покажа како изгледа под периката
24.03.2017 | 14:54
Извор: Точка
Прочитано: 2003 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Познатата пејачка Сиа веќе со години го крие своето лице со сега веќе препознатливата перика, но пред неколку дена на аеродромот во Лос Анџелес се појавила без периката, откривајќи си го лицето..


Иако нејзините долгогодишни фанови се сеќаваат на неа уште од времето кога Сиа настапувала без перика, од тогаш има поминато премногу време па пејачката прилично се променила. Оние кои неодамна почнаа да ја следат, до сега не ни имале можност да ја видат без "маска".Сиа со настапите во "Carpool Karaoke" на Џејмс Корден му открила дека одлучила да го крие своето лице бидејќи честопати музиката може да биде засенета од изгледот на изведувачот, што е токму тоа што таа сакала да го избегне. Па одлуката на овој начин да се крие од јавноста ја донела во 2014-та година, кога и стана светски позната.
НАЈНОВО ОД МУЗИКА  
ЕВРОВИЗИЈА
Рампа: Украина им забранила на Русите настап на Евровизија
Домаќинот на овогодинешниот "Евросонг", Киев, и го забранил настапот на натпреварувањето на 27-годишната претставничка Јулија Самојлова со песната "Flame is Burning", бидејќи пеела на Крим.
22.03.2017, 15:35


МУЗИКА
No Sleep Novi Sad 2017: Ова се клубовите во кои ќе излегуваме на Exit!
Фамозната No Sleep Novi Sad (Ноу Слип Нови Сад) бина и оваа година секоја ноќ на EXIT (Егзит) фестивал публиката ќе ја внесува во различен светски клуб! Магијата која ја имаат одредени култни места не ја прават ниту циглите ниту малтерот, туку посебниот дух, богатата историја и програма кои за оваа година внимателно се подготвуваа уште од почетокот на минатата есен.
17.03.2017, 14:06


МУЗИКА
Едо Маајка се враќа на сцената: "Прилично сме болни кога сме заљубени, ужасно сум љубоморен!"
Едо Маајка се врати на сцената прилично јасно и гласно. Со новата песна најавува музички пресврт. Тој открива и како живее неговото семејство.
15.03.2017, 15:59


МУЗИКА
Доналд Трамп предложи Снуп Дог да оди во затвор поради "атентат во музичкото видео"
Доналд Трамп предложи дека Снуп Дог треба да биде уапсен за преправање дека го убива претседателот на Америка во својот музички спот.
15.03.2017, 14:54


СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА
HD стриминг во живо на концертот на Depeche Mode во Берлин!
Depeche Mode ќе настапат на "Telekom Street Gigs" во Берлин на 17-ти март во 20:00 часот
15.03.2017, 12:27

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Нема комплекси: Мирка Федерер каква што не сме ја виделе досега!
Сопругата на Роџер Федерер најчесто ја гледаме на тениските трибини додека го бодри нејзиниот сопруг...
СЕЛЕБРИТИ
Чарли Шин ги разоткрил колегите: Станува збор за Лохан, Лејди Гага, Спирс но и дека неколку ѕвезди се ХИВ позитивни
СЕЛЕБРИТИ
Меган Фокс има прекрасна двојничка која се занимава со истата работа
СЕЛЕБРИТИ
Терминатор повторно го исмејува Доналд Трамп: Еве што му порачува Шварценегер на претседателот на САД
СЕЛЕБРИТИ
Минале 22 години: Иконата на латино музиката застрелана со пиштол во грб

ВИДЕО ВЕСТИ

Цел свет зборува за еден детал од трејлерот за "Wonder Woman", дали приметувате за што станува збор?
Откако излезе трејлерот за филмот "Wonder Woman", социјалните мрежи се преплавени со коментари за еден дел од телото на хероината..
СЕЛЕБРИТИ
Минале 22 години: Иконата на латино музиката застрелана со пиштол во грб
МК СЦЕНА
Во новата епизода на „Фчерашни новости“ ќе гледате: Хан е упорен да се слушне со Иванов
МК СЦЕНА
Еден на Еден: Оваа сабота вè очекува смеење за сите пари

ФОТО  
Вметнувам Disney ликови во реални ситуации користејќи го мојот iPhone - François Dourlen

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: