АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА
Минале 22 години: Иконата на латино музиката застрелана со пиштол во грб
24.03.2017 | 11:46
Извор: Точка
Прочитано: 3903 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Селена имала 23 години, а со својата музика го воодушевувала целиот свет. Сепак, среќата и славата не траеле долго.


Пред 22 години трагичното убиство го шокирало светот. Станувало збор, имено, за омилената ѕвезда на музичката сцена - Селена Куинтанили Перез. Ја убила претседателката на нејзиниот фан-клуб, Јоланда Салдивар, а во моментот на смртта имала само 23 години. Селена била обожувана американско-мексиканска поп ѕвезда.


Јоланда ја убила Селена кога била фатена во лаги и кражба. Имено, од фановите на Селена ги крадела парите кои ги уплаќале за членарина, а крадела од Селена и во нејзините модни бутици.


Кога семејството на Селена сфатило што се случува, одлучиле да ја отпуштат Јоланда. Бесната Јоланда ја одвела Селена во мотел и таму и пукала во грб. Иако лекарите се обиделе да ја спасат младата пејачка, тоа не било возможно. Изгубила премногу крв, а срцето престанало да чука.


Ја нарекувале меѓународна сензација и кралица, поради специфичниот глас и реткиот талент.


Две години откако Селена била убиена, бил снимен и филм за нејзиниот живот. Славната пејачка ја глумела Џенифер Лопез, која улогата ја добила поради физичките сличности со младата пејачка. Џенифер за улогата се подготвувала со помош на сестрата на Селена.

НАЈНОВО ОД СЕЛЕБРИТИ  
СЕЛЕБРИТИ
Таблоид тврди дека поседува секс-снимка од Бритни Спирс: "Се плашиме дека сега повторно ќе доживее нервен слом"
Поп ѕвездата е во паника и тешко се носи со целата ситуација, која настанала поради информацијата за нејзина секс снимка.
24.03.2017, 15:11


СЕЛЕБРИТИ
Меган Фокс има прекрасна двојничка која се занимава со истата работа
Клаудија Алјенде го привлекла вниманието на јавноста со својата неверојатна сличност со познатата актерка Меган Фокс.
23.03.2017, 15:55


СЕЛЕБРИТИ
Терминатор повторно го исмејува Доналд Трамп: Еве што му порачува Шварценегер на претседателот на САД
Ново поглавје во војната помеѓу некогашните добри пријатели - претседателот на САД, Доналд Трамп и поранешниот гувернер на Калифорнија и актер, Арнолд Шварценегер
23.03.2017, 15:55


СЕЛЕБРИТИ
Чарли Шин ги разоткрил колегите: Станува збор за Лохан, Лејди Гага, Спирс но и дека неколку ѕвезди се ХИВ позитивни
Актерот Чарли Шин неодамна во едно интервју откри многу интересни и сочни детали за славните личности.
23.03.2017, 13:06


ВО БИКИНИ
Нема комплекси: Мирка Федерер каква што не сме ја виделе досега!
Сопругата на Роџер Федерер најчесто ја гледаме на тениските трибини додека го бодри нејзиниот сопруг, еден од најславните тенисери во светот. Но, вчера во Мајами се случило изненадување. Мирка Федерер била фотографирана во костим за капење.
22.03.2017, 22:00

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Нема комплекси: Мирка Федерер каква што не сме ја виделе досега!
Сопругата на Роџер Федерер најчесто ја гледаме на тениските трибини додека го бодри нејзиниот сопруг...
СЕЛЕБРИТИ
Чарли Шин ги разоткрил колегите: Станува збор за Лохан, Лејди Гага, Спирс но и дека неколку ѕвезди се ХИВ позитивни
СЕЛЕБРИТИ
Меган Фокс има прекрасна двојничка која се занимава со истата работа
СЕЛЕБРИТИ
Терминатор повторно го исмејува Доналд Трамп: Еве што му порачува Шварценегер на претседателот на САД
СЕЛЕБРИТИ
Минале 22 години: Иконата на латино музиката застрелана со пиштол во грб

ВИДЕО ВЕСТИ

Цел свет зборува за еден детал од трејлерот за "Wonder Woman", дали приметувате за што станува збор?
Откако излезе трејлерот за филмот "Wonder Woman", социјалните мрежи се преплавени со коментари за еден дел од телото на хероината..
СЕЛЕБРИТИ
Минале 22 години: Иконата на латино музиката застрелана со пиштол во грб
МК СЦЕНА
Во новата епизода на „Фчерашни новости“ ќе гледате: Хан е упорен да се слушне со Иванов
МК СЦЕНА
Еден на Еден: Оваа сабота вè очекува смеење за сите пари

ФОТО  
Вметнувам Disney ликови во реални ситуации користејќи го мојот iPhone - François Dourlen

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: