АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА
Еден на Еден: Оваа сабота вè очекува смеење за сите пари
24.03.2017 | 10:23
Извор: Точка
Прочитано: 1148 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

И оваа сабота ве очекува уште едно супер издание на најгледаното ток-шоу во земјава, „Еден на Еден“.

Овој пат Жаре ги угости најдобриот стенд-ап комичар на Балканот, популарниот Неша Бриџис и еден од нашите најдобри вокали, Даниел Кајмакоски.

Неша беше брилијантен, зборуваше за машко-женските односи, имитираше колеги од естрадата, а се покажа и многу вешт во натсинхронизирање на македонски политички дебати!

Даниел зборуваше за својот приватен живот, за неговата сопруга Кристина, за синчето Давид, за учеството со Неша во шоуто „Твое Лице Звучи Познато“ и многу повеќе.

Затоа, бидете пред малите екрани и оваа сабота на телевизија „Телма“ со почеток во 19 и 15 часот.

Погледнете ја најавата:

НАЈНОВО ОД МК СЦЕНА  
МК СЦЕНА
Во новата епизода на „Фчерашни новости“ ќе гледате: Хан е упорен да се слушне со Иванов
И оваа недела дознајте последни! Екипата на „Фчерашни новости“ ви подготви уште многу одлични скечеви за кои сигурно ќе зборувате долго после неделната епизода.
24.03.2017, 10:37


ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
Екипата се обидува да го пронајде загубениот багаж на претседателот Иванов
- и да ги истражи кадровските промени во судството ... Миле Паника на час по тенис ни ги открива најдобрите начини за употреба на рекет и за удирање на спин. Саша Барон Коен, пак, открива која му е омилената македонска песна, воедно давајќи поддршка за нашата земја.
21.03.2017, 09:56


МК СЦЕНА
Без влакна на јазикот: Боки 13 во „Еден на Еден“ удри по кого стигне!
Гостувањето на Бојан Јовановски или Боки 13 во најгледаното домашно ток-шоу, „Еден на Еден“, ќе се зборува уште многу долго.
20.03.2017, 10:23


МК СЦЕНА
Жаре го праша Боки 13 – Имаш дечко или девојка?
После многу долго време, една од најконтроверзните личности во Македонија, Бојан Јовановски реши да даде интервју, Каде ако не во најгледаното ток-шоу кај нас, „Еден на Еден“.
17.03.2017, 10:46


ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
Ексклузивни снимки од теренските подготовки на опозициониот План Б
"Фчерашни новости" ексклузивно ви откриваат што подготвува опозицијата..
17.03.2017, 09:52

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Нема комплекси: Мирка Федерер каква што не сме ја виделе досега!
Сопругата на Роџер Федерер најчесто ја гледаме на тениските трибини додека го бодри нејзиниот сопруг...
СЕЛЕБРИТИ
Чарли Шин ги разоткрил колегите: Станува збор за Лохан, Лејди Гага, Спирс но и дека неколку ѕвезди се ХИВ позитивни
СЕЛЕБРИТИ
Меган Фокс има прекрасна двојничка која се занимава со истата работа
СЕЛЕБРИТИ
Терминатор повторно го исмејува Доналд Трамп: Еве што му порачува Шварценегер на претседателот на САД
СЕЛЕБРИТИ
Минале 22 години: Иконата на латино музиката застрелана со пиштол во грб

ВИДЕО ВЕСТИ

Цел свет зборува за еден детал од трејлерот за "Wonder Woman", дали приметувате за што станува збор?
Откако излезе трејлерот за филмот "Wonder Woman", социјалните мрежи се преплавени со коментари за еден дел од телото на хероината..
СЕЛЕБРИТИ
Минале 22 години: Иконата на латино музиката застрелана со пиштол во грб
МК СЦЕНА
Во новата епизода на „Фчерашни новости“ ќе гледате: Хан е упорен да се слушне со Иванов
МК СЦЕНА
Еден на Еден: Оваа сабота вè очекува смеење за сите пари

ФОТО  
Вметнувам Disney ликови во реални ситуации користејќи го мојот iPhone - François Dourlen

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: