АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАСПОРТШОУ БИЗНИССТИЛБИЗНИСПОЛИТИКА
Марина Анчевска: Да бидеш свој и автентичен во денешното опкружување е најголем дострел
07.03.2017 | 10:20
Извор: Точка
Прочитано: 1280 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Успех се постигнува само доколку личноста работи на себe. Како да се постигне баланс меѓу надворешниот и внатрешниот свет, или рамнотежа меѓу професионалниот и и личниот живот.

Сето ова може да се постигне со неколку техники вели Марина Анчевска Извршен директор на Центарот за Бизнис психологија. Таа е НЛП тренер, бизнис и личен коуч, сертифициран од страна на Меѓународниот институт за применета психологија, а исто така е меѓународно сертифициран холистички терапевт и Јога учител.

За кого се наменети овие програми?

За сите љубопитни трагачи и за останатите кои што чувствуваат потреба за промена и сакаат да инвестираат во својот личен и професионален развој.

НЛП програмите исто така на сите компании им нудат уникатна можност, преку ефективните и практични НЛП техники, уште повеќе да го развијат потенцијалот на вработените и секако на компанијата во целост.


Дали навистина може да ви се промени животот со посетување на една ваква програма?

Животот не можеме да го смениме бидејќи имаме само еден. Меѓутоа начинот на кој го живееме и доживуваме можеме секогаш да го смениме.

Преку интерактивните и практични техники во НЛП програмата можете да се ослободите од лимитирачките верувања, да креирате нови навики, да бидете флексибилни во однесувањето, да се стекнете со нови способности, да го смените начинот на кој што го доживувате минатото за да бидете и дејствувате повеќе во сегашноста, да ја освестите вашата мисија и да креирате идентитет онаков каков што вие сакате.

Меѓутоа НЛП не е апче кое што веднаш ќе ви ги намали сите болки, недоверби и во еден миг се ќе биде поинаку.

НЛП е индивидуален процес кој што искуствено го поминувате. Вие одлучувате кога ќе зачекорите кон посакуваната цел. Сè е возможно!


Програмите се различни и зависат од личноста какви потреби има, дали вие одредувате кој каква обука ќе посетува или тоа е личен избор?

Акредитираните НЛП програми се исти и во зависност од тоа кои се потребите, секој учесник ги доживува на свој уникатен начин.

Тие ве водат во патување низ кое се откривате себе си. Во секој од нас има реалист, критичар и сонувач. Која улога најмногу ја превземате? Дали и кога го изгубивте сонувачот во себе?

Различни се идеите на учесниците кои што се приклучуваат во НЛП програмите. Некои доаѓаат од љубопитност и за искуство, а некои за акредитиран НЛП сертификат. И едните и другите ќе го добијат и искуството и сертификатот.

Вие одлучувате кога ќе зачекорите кон посакуваната цел. Важно е да бидете свои, или како што рекол Ралф Валдо Емерсон “Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување”.

НАЈНОВО ОД БИЗНИС  
ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Златко Муцунски: Audi Q5 е нашата нова звезда која уште на прв поглед ќе ве плени со својот импресивен изглед
Максимално прилагоден на потребите на љубителите на Ауди, нашиот нов знаменосец во премиум сегментот ја следи традицијата и нуди многу простор, удобност и безбедност а ќе ве изненади и со изобилството на hi-tech опрема.
21.02.2017, 13:38


ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Панче Стоименовски, маркетинг менаџер на Мебел-Ви: Купувањето он-лајн не е табу-тема во Македонија
Мебел-Ви Дооел Виница е компанија за производство и продажба на мебел, која постои од 1997 година. Таа, оваа година ќе го прослави својот јубилеен 20-ти роденден. Како компанија, Мебел-Ви веќе се позиционира на лидерското место на пазарот во Македонија и нуди вработувања на повеќе од 170 високо обучени лица.
08.02.2017, 15:30


ИНТЕРВЈУ
Никола Илиевски, Менаџер во A&Е Груп: Tonino Lamborghini е кафе кое е симбол на италијанската култура и традиција
Прочитајте го интервјуто со Никола Илиевски, Менаџер во A&Е Груп, дистрибутер на ексклузивните кафиња и чаеви Tonino Lamborghini, и дознајте нешто повеќе за овој премиум бренд!
13.01.2017, 15:38


ИНТЕРВЈУ
Интервју со инженерите во GEO-ING, производно претпријатие за обработка на дрво - Германска школа на Македонски терен
Дипломираниот инженер Петар Георгиевски и архитектот Ана Савева ги запознавме при финалната изведбата на дрвена фасада на еден модерен објект, семејна куќа во Скопје. Заедно ја водат компанијата Гео-Инг дрвоградба, http://www.geo-ing.com/производно претпријатие кое се занимава со обработка на дрво и дрвени конструкции како и изведба на монтажни објекти според најсовремена компјутерски поддржана технологија.
20.12.2016, 12:38


ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Нина Ангеловска: Најважната особина на вработениот во новиот технолошки свет е брзото учење и адаптирање
Брзо оди, брзо зборува а уште побрзо типка на тастатурата од телефонот. Има една од најубавите насмевки и остра, но освежувачка, искреност. Често вели „Никогаш не се жали“. Невозможно е да седиш спроти неа а да не те инспирира и плени со својот шарм, ентузијазам, амбиција, ведрина и решителност. На моја радост, на крајот од работниот ден, се сретнавме во „Carpe Diem“, на чаша добро вино затоа што знам дека Нина е љубител и веќе задоволително искусен дегустатор и уживач...
02.12.2016, 11:24

НАЈЧИТАНИ   

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: