АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВА18+ФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА
Неочекуван напад на легендата на Челси: Канте? Тој не е ниту техничар, ниту лидер…
24.03.2017 | 15:40
Извор: Derbi.mk
Прочитано: 498 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Францускиот ас, Н’ Голо Канте веќе втора година по ред ги воодушевува сите кога се во прашање клупските настапи и е на добар пат да сврзе две титули во Премиер лигата.

Тој лани беше еден од клучните играчи во историскиот триумф на Лестер, а пак годинава е незаменлив во Чесли. Меѓутоа неговиот придонес во националниот тим и не е така голем, досега започна само еден од квалификациските мечеви за Светското првенство што за многумина е изненадуавње со оглед на игрите кои ги прикажува на „Стемфорд Бриџ“.

Меѓутоа во тоа не гледа проблем легендата на „сините“ Франк Лебеф кој испрати критики на адреса на Конте притоа јасно потенцирајќи оти не е проблемот тој да биде резервисти, туку ако Пол Погба е на клупата за резерви.

- Момчето е клучно за Челси, ама тој не е лидер и добар говорник. Тој е срамежлив, неверојатен војник, воин, ама нема карактер ниту калибар за лидер. Тој е срамежлив и му недостига висина. Во Челси тој е во средина на ѕвездите, тој е господин клучен и Конте смета на него, ама никогаш нема да го направи него газда. Нема игра за да биде лидер-тој не е Зинедин Зидан. Тој не е лидер и кога е во прашање техниката. Канте е момче кое ќе ја освои топката 800,000 на секој натпревар. Може да биде мотор на Франција без да биде лидер. Ги нема се уште потребните карактеристики. Не е проблем тој да биде на клупа, ама ако го оставите Погба на клупата можете да имате проблеми. Се останува на селекторот Дешамп. Може да прави што сака, одлуката е негова, - порачал Лебеф кој беше дел од составот на „триколорите“ кој во 1998 и 2000 триумфираше на Светското и Европското првенство.

НАЈНОВО ОД ФУДБАЛ  
ФУДБАЛ
Станува збор за две работи: Тоти посочи за што најмногу се кае во неговата кариера
Франческо Тоти е еден од играчите кој ги одбележа претходниве 20 години, вистински синоним за Рома и за Рим, играч кој докрај и остана посветен на „римската волчица“ иако имаше многу понуди за да си замине.
24.03.2017, 15:39


ФУДБАЛ
Нејмар со магични потези го реши Уругвај, Годин призна: Тој секогаш прави разлика…
Селекцијата на Бразил својата одлична форма ја потврди и на гостувањето кај Уругвај на кое дојде до победа од 4-1 иако домаќините први го отворија резултатот преку Кавани.
24.03.2017, 15:37


ФУДБАЛ
Селекторот на Албанија: Ако ја победиме Италија јас…
Вечерва продолжува европската квалификациска битка за пласман на Светското првенство во 2018 година, а еден од дуелите кој привлекува внимание е оној меѓу Италија и Албанија од нашата Г група.
24.03.2017, 15:34


ФУДБАЛ
Ван Нистелрој без колебање го издвои најдобриот соиграч во кариерата: Мило ми е што заиграв со најдобриот на сите времиња
Руд Ван Нистелрој сосема заслужено го имаше добиено епитетот вистински „убиец“ во противничкиот шеснаесетник, од едноставна причина што легендарниот холандски напаѓач ја претвораше во гол речиси секоја топка која ќе дојдеше до него во опасната зона пред голот.
24.03.2017, 13:14


ФУДБАЛ
Казна од УЕФА за Барселона поради однесувањето на играчите и навивачите
Дисциплинската комисија на УЕФА донесе одлука за казна на Барселона. Причината за која е казнета Барса е однесувањето на играчите и навивачите во текот и по реванш натпреварот од ЛШ против ПСЖ.
24.03.2017, 13:12

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Ван Нистелрој без колебање го издвои најдобриот соиграч во кариерата: Мило ми е што заиграв со најдобриот на сите времиња
Руд Ван Нистелрој сосема заслужено го имаше добиено епитетот вистински „убиец“ во противничкиот шесн...
ФУДБАЛ
Иниеста: Реал има играч со брутален талент во својот тим
ФУДБАЛ
Паулињо шоу во Уругвај, Меси го среди Чиле
ФУДБАЛ
Неочекуван напад на легендата на Челси: Канте? Тој не е ниту техничар, ниту лидер…
ФУДБАЛ
Казна од УЕФА за Барселона поради однесувањето на играчите и навивачите

ВИДЕО ВЕСТИ

Нејмар со магични потези го реши Уругвај, Годин призна: Тој секогаш прави разлика…
Селекцијата на Бразил својата одлична форма ја потврди и на гостувањето кај Уругвај на кое дојде до победа од 4-1 иако домаќините први го отворија резултатот преку Кавани.
ФУДБАЛ
Паулињо шоу во Уругвај, Меси го среди Чиле
КОШАРКА
Ефес се пласира во Топ 8
ФУДБАЛ
Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: