АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАСИТЕ ВЕСТИМАКЕДОНИЈАРЕГИОНСВЕТAНАЛИЗИ
Грев од младоста: Америка зборува за љубовниот скандал на Иванка Трамп
24.03.2017 | 10:53
Извор: Точка
Прочитано: 3359 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Постарата ќерка на американскиот претседател, во јавноста е почитувана како малку кој од членовите на семејството Трамп. Во медиумите важи за работна жена со стил, мајка и способна жена, но и Иванка била "дива" во тинејџерските години.

И токму една приказна од тие години, поточно љубовен скандал на совршената ќерка, ги забавува американските медиуми овие денови.


Тинејџерката Иванка често со семејството одела на зимување во Аспен. Едно зимување на тоа монденско место семејството Трамп го памети по паниката која била предизвикана исчезнувањето на Иванка, пишува Aspen Daily News.


Кога видел дека му ја нема ќерката, Доналд Трамп во истиот момент го пријавил нејзиното исчезнување, а локалната полиција се пуштила во потрага. Во тоа време немало мобилни телефони како денес, па не било можно лесно да се открие нејзината локација.

По опширната потрага Иванка била пронајдена - и тоа во хотелска соба каде се криела со момче. Полицијата експресно ја вратила Иванка кај својот татко.


Aspen Daily News не го навел временскиот период кога се случил овој тинејџ-скандал, како ни кој бил тинејџерот што ја "украл" Иванка, но познато е дека ќерката на претседателот последен пат била во Аспен со своите родители во 1998. година, една година откако Доналд се развел од својата втора сопруга, Марла Мејплс. Иванка тогаш имала 17 години.


Уште еден скандал на семејството Трамп се поврзува со Аспен.

Во 1989. година во популарното зимувалиште се нашле Доналд, неговата тогашна жена Ивана, и Марла Мејплс. Тогашната Мис Грузија и актерка на почетокот на кариерата го запознала Доналд во 1985. година на еден настан. Ивана случајно го слушнала телефонскиот разговор на својот сопруг и нивниот заеднички пријател за Марла.


"Го прашав која е Марла, а тој ми кажа дека е девојка која го прогонува веќе две години: Го прашав дали е сериозно, а тој ми кажа "само ме прогонува"", раскажала Ивана подоцна.


Наредниот ден Ивана ѝ пришла на една пријателка на Марла на ски-патеката, и ѝ кажала дека слушнала од сопругот дека нејзината пријателка го прогонува нејзиниот сопруг веќе две години.

Покрај таа жена стоела токму Марла, за која Ивана наводно не знаела како изгледа, па слушајќи ги зборовите на сопругата на Трамп, таа рекла: "Јас сум Марла и го сакам твојот сопруг. Ти го сакаш?"


Шест седмици подоцна, Доналд и Ивана се развеле. Доналд потоа се оженил со Марла.

НАЈНОВО ОД СВЕТ  
ЛОНДОН
Фотографија која предизвикала бура: По нападите во Лондон, социјалните мрежи пишуваат за една жена
Една фотографија, снимена непосредно по терористичкиот напад во Лондон, кој се случил во средата на Вестминстерскиот мост во близина на британскиот парламент, предизвикала лавина реакции.
24.03.2017, 16:13


ЕВРОПА
Ситуацијата сè понапната: Пристигнуваат тенкови и топови, ова е најголемиот десант после Студената војна
Голем број на британски војници, тенкови, артилериска опрема и останато вооружување започна да пристигнува во Естонија.
24.03.2017, 16:04


ШВЕДСКА
Швеѓаните се подготвуваат за нуклеарна војна?
Шведските власти наредиле да бидат подготвени стотици бункери ширум земјата, наводно, поради стравување од избивање на нуклеарна војна со Русија, пренесува британски "Independent".
24.03.2017, 15:11


РУСИЈА
Тој е главен економски стратег на Русија: Единствено овој човек може да му каже сè на Путин!
Герман Оскарович Греф, еден од водечките либерали на Кремљ и заговорник за "тотална пазарна економија" е шеф на Управата на најмоќната руска државна банка "Сбербанк" во која државата има 52 проценти сопственост од есен 2007. година.
24.03.2017, 14:58


ГЕРМАНИЈА
Сé поголемата нееднаквост во Германија ѝ се заканува на општествената кохезија
Сé подлабокиот јаз меѓу богатите и сиромашните во Германија би можело да ја загрози кохезијата на општеството во најголемата европска економија и најнаселената европска држава, се заклучува во најновиот извештај на германската влада.
24.03.2017, 14:41

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Тепачка меѓу двајца скопски газди, едниот тешко ранет
Едно лице со тешки повреди заврши на Ургентен, а друго е приведено во полициската станица во Центар ...
СКОПЈЕ
СДСМ најави: Од јуни нема веќе екстерно
РУСИЈА
Тој е главен економски стратег на Русија: Единствено овој човек може да му каже сè на Путин!
ЛОНДОН
Фотографија која предизвикала бура: По нападите во Лондон, социјалните мрежи пишуваат за една жена
БАЛКАН
Жан Клод Јункер со страшно предупредување: Ако пропадне Европската унија, ќе има нова војна на Западен Балкан

ВИДЕО ВЕСТИ

СДСМ најави: Од јуни нема веќе екстерно
Новата Влада ќе ги врати и ќе ги почитува автономијата и достоинството на универзитетите
ШВЕДСКА
Швеѓаните се подготвуваат за нуклеарна војна?
ИТАЛИЈА
Уапсен е најбараниот мафијаш во Европа: Се криел во „дупка" во своето родно место
ИНДИЈА
Бесен политичар со сандала тепал стјуард: Нека се жали каде сака, беше арогантен и заслужи

ФОТО  
Оскаровската афтер-парти на Vanity Fair 2017 резултираше со портрети на славните од Mark Seliger

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: