АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
   
НАЈНОВИ | НАЈЧИТАНИ
ВЕСТИ ДЕНЕС (0)
Жан Клод Јункер со страшно предупредување: Ако пропадне Европската унија, ќе има нова војна на Западен Балкан
Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, ги предупредил Соединетите Американски Држави на опасноста од војна на Балканот, доколку Европската унија се распадне, пренесува "Financial Times".
Прочитај повеќе >>

ЛОНДОН
Фотографија која предизвикала бура: По нападите во Лондон, социјалните мрежи пишуваат за една жена
ЕВРОПА
Ситуацијата сè понапната: Пристигнуваат тенкови и топови, ова е најголемиот десант после Студената војна
ФИЛМ
Цел свет зборува за еден детал од трејлерот за "Wonder Woman", дали приметувате за што станува збор?
НЕОБИЧНА УБАВИНА
Болеста е нејзиното најсилно оружје: Манекенката го претворила своето тело во платно
ТЕХНОЛОГИЈА
Се надеваме дека оваа информација за Galaxy S8 не е точна...
СКОПЈЕ
Тепачка меѓу двајца скопски газди, едниот тешко ранет
СЕЛЕБРИТИ
Таблоид тврди дека поседува секс-снимка од Бритни Спирс: "Се плашиме дека сега повторно ќе доживее нервен слом"
РУСИЈА
Тој е главен економски стратег на Русија: Единствено овој човек може да му каже сè на Путин!
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА | РЕГИОН | СВЕТ    •    НАЈНОВИ | НАЈЧИТАНИ
Несогласувања помеѓу Рама и Мета околу барањата на опозицијата
Лидерите на двете партии во Албанија кои се во владината коалиција, премиерот Еди Рама и претседателот на Собранието Илир Мета имаат големи несогласувања околу барањата на опозицијата, која протестира повеќе од еден месец и одржувањето на изборите на 18-ти јуни годинава го условува со формирање на техничка Влада, пренесуваат албанските медиуми.
ПОЛИТИКА
СДСМ: Власта во заминување лаже за БДП и долгот, по критиките од Хан за штетите врз економијата
ПОЛИТИКА
Заев на средбата со Бабиќ: Ќе избереме нов собраниски претседател, ќе има и нова Влада
ФРАНЦИЈА
Бројот на неопределените гласачи во Франција е алармантен – половина од граѓаните со право на глас
РЕГИОН
Додик: НАТО никогаш нема да има граница на Дрина
АНКАРА
Ердоган ги повика САД и Британија да ја укинат забраната за внесување лаптоп компјутери
СПОРТ НАЈНОВИ | НАЈЧИТАНИ
Неочекуван напад на легендата на Челси: Канте? Тој не е ниту техничар, ниту лидер…
Францускиот ас, Н’ Голо Канте веќе втора година по ред ги воодушевува сите кога се во прашање клупските настапи и е на добар пат да сврзе две титули во Премиер ...
ЖИВОТ
ЗДРАВЈЕ
Д-р Билјана Костовска, офталмохирург од Систина одговори на прашања поврзани со високата диоптрија
ЗДРАВЈЕ
Ве мачи ли страв од стареење? Еве зошто треба да го промените начинот на размислување!
ДИЗАЈН
Самсунг на престижниот саем на часовници и накит – "Baselworld 2017"
ПАТУВАЊЕ
Ова е иднината: Хотел кој плови по светот
Луксузните крстарења какви што се организираат денес, доколку некогаш се реализира овој концепт, ќе заминат во историјата буквално преку ноќ.
ШОУ БИЗНИС  
Со години го крие лицето: Сиа конечно покажа како изгледа под периката
Познатата пејачка Сиа веќе со години го крие своето лице со сега веќе препознатливата перика, но пред неколку дена на аеродромот во Лос Анџелес се појавила без периката, откривајќи си го лицето..
 
Минале 22 години: Иконата на латино музиката застрелана со пиштол во грб
Во новата епизода на „Фчерашни новости“ ќе гледате: Хан е упорен да се слушне со Иванов
Еден на Еден: Оваа сабота вè очекува смеење за сите пари
Меган Фокс има прекрасна двојничка која се занимава со истата работа
АВТОМОБИЛИ
Швеѓаните ги "истркалаа" автономните камиони без шофери на најбезбедните патишта во светот
ЗАБАВА
Што имаш под тоа?: 3-годишно девојче му ја извади капата на Папата од глава, и го насмеа до солзи
ЕРОТИКА
Имале секс на тераса среде бел ден, снимката завршила и на телевизија
Погледнете како изгледа Gran Turismo Sport во бета верзија
Видео играта Gran Turismo Sport засега е достапна само во бета верзија, но новата снимка во висока резолуција е веќе објавена на Youtube за сите обожаватели на ...

Прочитај повеќе >>
РЕЦЕПТ
Неодоливо вкусно: Пилешко во лут сос од мед
УРЕДУВАЊЕ НА ДОМОТ
7 начини како да го уредите домот во калифорниски стил
ФИТНЕС
Фитнес грешки кои стојат на патот кон добриот задник
ИНТЕРВЈУ СИТЕ ИНТЕРВЈУА
Стојче Стаменковски: Сообраќајните несреќи се новата 'епидемија' што коси млади животи!
Зголеменото влијание на социјалните медиуми покажа дека голема доза на негативна емоција кај младите предизвикуваат вестите поврзани со сообраќајните незгодни, ...
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Со години не примал плата: Го исфрлиле од автобус бидејќи немал пари за карта, дошол на работа - и се обесил поради бедата
Работник во фабриката "Гоша" од Смедеревска Паланка, се обесил бидејќи повеќе не можел да ја издржи ...
СЕЛЕБРИТИ
Минале 22 години: Иконата на латино музиката застрелана со пиштол во грб
АСПЕН
Грев од младоста: Америка зборува за љубовниот скандал на Иванка Трамп
ИТАЛИЈА
Уапсен е најбараниот мафијаш во Европа: Се криел во „дупка" во своето родно место
ЛОНДОН
Грозоморно видео од масакрот во Лондон: Луѓе останале под тркалата на автомобилот на терористот!

ВИДЕО
Кога ламата ќе забележи дека носите храна
Кога на инструкторот по пукање "му лизгаат" рацете
Напад со моторна пила во Градскиот парк во Скопје

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ

ФОТО
60+ Креативни начини да ги искористите Лего коцките, кои најверојатно не ви паднале на памет
Зошто жените живеат подолго од мажите?
Искрени фотографии од Русија кои дефинитивно нема да ги најдете како разгледници - Alexander Petrosyan

ПЛАНЕТА

Над 10 милиони работници од Велика Британија може да останат без работа поради автоматизација
До 30% од работните места во Велика Британија се со висок ризик за автоматизација до почетокот на ра...
ТЕХНОЛОГИЈА
Snapdragon 835: Импресивен процесор!
ТЕХНОЛОГИЈА
Google Maps воведува новост која што ќе ви се допадне
БЕРЛИН
Германија тестираше „вештачко сонце“

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум